2733
2739
عنوان

افغانستان

5663 بازدید | 90 پست

اول از همه بابت تاپیکی که زدم امیدوارم ناراحت نشید دوم اگه علاقه ایی ندارید بخونید که بعدا دعوا یاتوهینی بشه لطفا نخونید...

افغانستان یه کشوری که درست در حال جنگ هست ولی اونقدر که از ترس و وحشتش میگن بدنیست مثلا وقتی به یکی میگیم داریم میریم افغانستان سریعا میگن وای مگه اونجا جنگ نیست نمیرید نه گلم نمیمیریم خداباماست همونجور که خارج اونقدرام راحت وآسوده نیستیم افغانستانم مشکلات خودشو داره ولی همچنان درنظرمردم جامعش خوب وزیباست اصلا ازجاهای دیدنی وبکرش که حال آدمو خوب میکنه نباید گذشت هرات و فراه و قندهار و غزنی و کابل و بدخشان و کاپیساو بغلان و بامیان و جاهای کوهستانی که و آب چشمهای طبیعتش واقعا صفا بخش خوب این روهم درنظر میگیریم هرجامعه ایی خوب وبد داره ولی این حرف اراجیف وآزار دهنده که در ذهن خیلیا نقش بسته اشتباه که دختر رومیخرن برای ازدواج این برای شیعه ها وبعضی سنی مذهبا کاملا دروغ نمیگم نیست هستن ولی قشر فقیرجامعه در ازای آرامش کل خانواده دخترشونو شوهر میدن همونطور که در ایران رایج داماد وظیفه داره خونه و شغل و ماشین داشته باشه در سنت افغانستان نیز رسم که مردعروسی باشکوه و مجلل بگیره ماحتی همون شیربهایی که میگن رو دوباره برای جهیزیه عروس خرج میکنیم ولی  برای خانواده عروس نمیشه پس اینکه میگن ردوبدل مگر خدایی نکرده دختران کالاهستن اصلا وابدا ولی باهمین رسم گله و مراسم خوب عروسی و خرید هرعید برای عروس و خرید طلا و خریدن خونه ازطرف داماد قدر و عزت دختر رو بالامیبره چندجایی خوندم که میگن چند ازدواج درست چند ازدواج صورت بگیره ولی به دلایل فرزند نیاوردن و یا فوت کردن همسر ولی این رسم الکی رو نمیدونم کی و چرا پیوند زده حتی معلوم نیست چند رسم بی منطق رو الکی به رسم ورسوم اضافه کردن!!!!تنها رسمی که شاید مال قبلا بود سه روز عروسی پشت سر هم بودکه بارسم های خاص خودش برگزار میشده که الان بهش میگن حنابندان و عروسی و پاتختی ولی اینها رسم های خاص خودشونو داشتن چون در روستا بوده‌‌‌..

از پوشش مردمی شاید مردها همچنان لباس محلی بپوشن ولی ما آدمای بالای شهری معروفی داریم که تیپ و استایل امروزی هارو دارن که واقعا تحسین برانگیز مخصوصا طرفای پل هوایی کابل اما از پوشش خانوم ها همه آزادانه تصمیم میگیرن چطور لباس بپوشن واین یعنی حق آزادی در پوشش رودارن و کسی به اجبار نگفته چادر بپوشن گرچه اون عده هم از ترس طالبان میپوشن که بحث اونها جداس چون در منطقه طالبان

ولی ما هم آدمای صاحب منصب که واقعا جاهای شیک میرن و جاهای شیک زندگی میکنن کم نداریم حتی قشر متوسط جامعه هم هر عید و هر مراسم و هر سال لباس نو میخرن و واقعا براشون مراسم و شادی ها مهم شاید در یک سال بیشتر از صدمراسم شادی و عروسی دعوت بشن و دربهترین و لوکس ترین تالار میگیرن مثل قصر اورانوس هزار جزیره وآریانا کابل ورسیدگی ها عالی 

بازهم ببخشید که طولانی شد فقط خواستم بعضی جواب هارو داده باشم اگر ناراحت شدید متاسفم 

تیکرم برای لاغرشدنم تا مهرماه من میتواااانممممممممم به وزن ۶۰ کیلویم برسم میتووووووونم😍😎😘

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

افغانستان علمای بسیار بزرگی هم داره که به اسم علمای برجسته ایران شناخته میشند.در حالیکه از مردم منطقه افغانستان فعلی بودند.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

ایشالا که هیچ جای دنیا جنگ نباشه😢

دوستان گلم شیرازی هستم دیگه نپرسید کجایی هستی😘تیر 98:سلام خدا جونم ممنون که میخوای این ماه بعد چهار سال بهم نی نی بدی😘و تیکرم رو واقعی کنی.دوستت دارم.😘 31 مرداد:یک هفته قبل موعد بعد دو ساعت بی بی یه هاله خیلی توهمی انداخت😬.3 شهریور:میدونستم این ماه میخوای یه بچه سالم و صالح بهم بدی.عاشقتم خدا جونم.خودت ازش محافظت کن سالم بیاد بغلم😍26 شهریور:خدا جونم ممنون که صدای قلب عشقم رو شنیدم عاشقتم خدا جونم چجوری شکرت کنم😄.1آبان سونو nt الهی قربون دست و پای کوچولوت برم مادر با دیدنت قند تو دلم اب شد.خدایا ممنونم ازت❤16آذر سونو انومالی:👧دختری دارم با چشمای مشکی،پیرهن گلدار دومن زرشکی،دختر من صد قل هو الله داره،چشم سیاش هزار ماشالا داره ،خدایا شکرت بخاطر سلامتی عزیز دردونم😇1 دی:سلام مامانی قشنگم اتاقت مبارکت باشه الهی دورت بگردم💋.14 دی:امروز حرکاتت رو بوضوح از رو شکمم دیدم فکر کنم خیلی گرسنه ای که چند تا ضربه محکم به مامان زدی چراغ خونم.دردت به جونم.خدایا روزی هزار بار شکرت میکنم💞

من نمیدونم شما افغان هستید یا خیر ولی انقدر تو کتابای درسی ما از افغانستان عکسای جنگ زده و وحشتناک نشون دادن و فیلم ساختن راجع ب طالبان واقعا میترسیم فک میکنم کشور قشنگی نیست . ... 

خیانت فقط جنسی نیست .  خیانت ذاتا طیفی است از هر رفتاری ، به ترتیبی که در آن  لحظه کاری کنی که اگر همسر یا عشقت شاهدت بود نمیکردی.🌹  .
2738
چرا ناراحت بشن یه کشور و معرفی کردی دیگه  انشاالله یه روز همه جای دنیا صلح و صفا باشه

امیدوارم

تیکرم برای لاغرشدنم تا مهرماه من میتواااانممممممممم به وزن ۶۰ کیلویم برسم میتووووووونم😍😎😘
من نمیدونم شما افغان هستید یا خیر ولی انقدر تو کتابای درسی ما از افغانستان عکسای جنگ زده و وحشتناک ن ...

دقیقا با ایرانم خیلی کشور های دیگا همین کار و میکنن همه فکر میکنن اینجا همه دارن همو می خورن

به خدا بر همه کس معلوم است رهبر شیعه ❤علی(ع)❤مظلوم وبر حق است.                
من نمیدونم شما افغان هستید یا خیر ولی انقدر تو کتابای درسی ما از افغانستان عکسای جنگ زده و وحشتناک ن ...

افغان هستم اما من خودم سفرکردم و جاهای قشنگی دیدم ازش که واقعا از توصیف های توذهنم بیزار شدم

یه علت اینکه نظر خیلیا راجع به ازدواج در افغانستان بد شد همون خوانندا هست که یادم نیست شعرش چی بود فکر کنم گر تن بدهی دل ندهی...یه همچین چیزی ..ولی توی کلیپش دختره رو انگار به جای ازدواج در حقیقت فروختن واینا..

واقعا باید جلوی انتشار این کلیپارو بگیرید دید مردم رو نسبت به فرهنگ کشورتون خیلی بد میکنه

هروقت دستمال توالت دیدید یادتون بیاد که مردم یک کشور جهان اولی ‌که خیلیا آرزوی مهاجرت به اونجا رو دارن یک روز ازترس قرنطینه توی خونه، همون واکنشی رو نشون میدن که ما ملایمترش رو درزمان تحریم ها داریم انجام میدیم وبخاطرش خودمون رو تحقیر میکنیم.ماایرانی ها خیلی از واکنش هامون به مسایل بخاطر فقر فرهنگی نیست،بلکه به نسبت شرایط تحریم که سالهاست داریم درآن زندگی میکنیم اتفاقا خیلی آدمهای خوب ومتمدنی هستیم.

همیشه برای دخترهای افغان به خاطر طالبان و نا امنی ناشی ازاون ناراحت بودم..این روزا انگار خدا رو شکر وضعیت خیلی بهتر شده❤

عزیزی که نوشتی اگه مخالفمی ریپلای نکن، بیزحمت اینم بگو اگر مخالفتم دقیقا چیکارت کنم بزرگوار؟😀😀😀😀 اون چیزی که شما مینویسی و کسی ریپلایت نمیکنه چیزیه که توی دفترچه خاطرات داخل میز دراورت نوشتی نه توی بخش "تبادل نظر" یه سایت عمومی😛
2706