2733
2739

منظورم زمان هاینهی شده واسه اقدام ب بارداری هستش.

میخوام ببینم کیا مث من ب این حدیثا عمل میکنن و ریسک نمیکنن واسه ردش

🔵برای مثال

https://imammahdi.ir/wp-content/uploads/2015/05/q6-300x167.jpg 300w" sizes="(max-width: 450px) 100vw, 450px" style=" width: 250px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: tahoma; font-size: 13px; text-align: justify;">

یکی از علل بروز مفاسد اخلاقی و جسمی و روحی در مسلمانان آخرالزمان عدم توجه و غفلت ایشان از فرامین و توصیه های اهل بیت علیهم السلام پیرامون زمانها و موقعیتهایانعقاد نطفه فرزند است.در ذیل به نقل زمانهای نامناسب جماع به سفارش اهل بیت علیهم اسلام به نقل از کتاب توصیه های معصومین در آداب زناشوئی می پردازیم :

شرایط ماه هاي قمري:
امام علی (علیه السلام): چون کسى خواهد با عیال خود مجامعت کند ، شب اول ماه و نیمه ماه (قمري ) نباشد که شیطان در این دو وقت، فرزند می جوید و شیاطین دیگر هم پیرو او دنبال فرزند مى آیند و در فرزند شما شرکت می کنند.
(الخصال، ج ٢ ص ٦٣٧ ، ناشر: جامعه مدرسین)
رسول خدا (صلّى الله علیه و آله و سلّم) در سفارش به امیرالمؤمنین (علیه السلام): اى على! در آغاز، میان و پایان ماه (قمري) با همسرت نزدیکى مکن؛ که دیوانگى، جذام و تباه مغزى، بسیار زود به سراغ وى و فرزندش مى آید. (استثنائاً جماع در شب اول ماه مبارك رمضان، مستحب است)
اى على! در شب عید قربان (یعنی شبی که وقتی به صبح برسد، روز عید قربان باشد) با همسرت نزدیکى مکن؛ زیرا اگر میانتان فرزندى تقدیر شود، شش انگشت یا چهار انگشت خواهد داشت.
اى على ! در نیمه شعبان (شب نیمه شعبان ) با همسرت نزدیکى مکن ؛ زیرا اگر میانتان فرزندى تقدیر شود، بدشگون خواهد بود و نشانى سیاه بر چهره خواهد داشت. (ترجمه دیگر: … شوم و بد فال و نامبارك و نحس باشد و نحسیش در چهره اش هویدا باشد)
اي على ! در اواخر ماه شعبان یا یکى دو روز بآخر مانده با همسرت نزدیکى مکن ؛ زیرا اگر فرزندى نصیبتان شود گمرکچى یا از اعوان ظلمه شود و در خدمت حکومت ظالم باشد و کشتار جماعت بسیارى از مردم بدست او انجام گیرد.
(من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٥٥٢ ح ٤٨٩٩ ، ناشر: جامعه مدرسین)
اي على! در آخر درجه و آخرین اوقات ماه شعبان (یعنى هنگامى که دو روز از آن باقى مانده) با همسرت مجامعت مکن؛ زیرا اگر فرزندى متولد شود احمق و کم فهم مى گردد.

(علل الشرائع، ج ٢ ص ٥١٦)
اي علی! در شب عید فطر با همسرت جماع مکن که اگر فرزندى میانتان تقدیر شود بسیار شرور باشد.
(أمالي الصدوق، ص ٥٦٨ ، ناشر: اعلمى )
اي على! در شب عید فطر مجامعت مکن؛ زیرا اگر خداوند فرزندى نصیب شما کرده باشد پیر مى شود و صاحب فرزند نمیشود مگر در سن پیري. (علل الشرائع، ج ٢ ص ٥١٥ ، ناشر: داورى)
اي علی ! با همسرت، سه شب آخر ماه (قمري) آمیزش مکن که اگر در این وقت، فرزندي از شما به هم رسد، یاور ستمگران و قاتل دسته اي از مردم خواهد شد. (وسائل الشیعه، ج ٢٠ ص ٢٥٥ ، تحقیق و نشر: موسسه آل البیت، قم)
سلیمان بن جعفر جعفرى گوید : از موسى بن جعفر (علیه السلام ) شنیدم که می فرمود: هر کس در محاق ماه (دو شب آخر ماه که قمر در کره زمین دیده نمی شود) با عیال خود همبستر شود باید خود را آمادة سقط شدن فرزند بنماید (فرزند سقط شده و باقى نمى ماند). (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٤٠٣ ح ٤٤٠٦ ، ناشر: جامعه مدرسین )

امام صادق (علیه السلام) فرمود: در شب اول و شب وسط و شب آخر هر ماه مجامعت مکن؛ زیرا هر کس در این اوقات چنین کند باید خود را آماده سقط فرزند نماید، و چنانچه سقط نشود بعید نیست که مجنون یا دیوانه بدنیا آید؛ آیا ندیده اى که دیوانه در اول و وسط و آخر هر ماه دیوانگیش تشدید مى شود؟ (من لا يحضره الفقیه، ج ٣ ص ٤٠٣

تعداد رای : 9
نظرسنجی
بله
7
77%
خیر
2
22%
ماه صفرچی؟اگه یه نفر ناخواسته حامله بشه چیییی

تو نت سرچ کنی خییییییلی نهی های دیگه ام هست.

تو کتاب ریحانه ی بهشتی هم هست.

نمبدونم ..ی اخونده تو تی وی گفت وقتی شد دیگه شد بسپارید ب خدا ک ان شاالله عاقبت بخیر بشه.ولیمیگن رعایت کنید

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
ماه صفر مشکلی نداره من ناخواسته ماه صفر باردار شدم و بعد از چک کردن دیدم وسط ماه صفر انعقاد صورت گر ...

وای دقیقا نوشته اگه بچه ای نطفه اش وسط یا اول یا اخرین روز ماه انعقاد بشه حتما سقط میشه.اگه نشه هم دیوانه میشه

ماه صفر مشکلی نداره من ناخواسته ماه صفر باردار شدم و بعد از چک کردن دیدم وسط ماه صفر انعقاد صورت گر ...

من دیشب حواسم نبوده اقدام داشتم چ غلطی بکنم؟؟

فقط دارم دعا میکنم دیشبی نگیره۰😭😭😭😭

2738
چرا قبل اقدام برنامه نریختی

ریختم نمیدونستم شب ۱۵ نباید اقدام کنیم فک کردم امروز ک ۱۵ هست و امشب ک روزش ۱۵ بوده نباید اقدام بشه .ولی الان ک نگاه ب تقویم قمر در عقربم کردم دیدم دیشبد قرمز کرده ینی نهی کرده