2777
2789

سلام پسرم دوسالش اینقدردلجبازی و گریه و جیغ وداد میکنه که کلمات نمیتونن بیان کنن دارم دیونه میشم.تورو خدا چکار کردین بهتر شدنوبچه هاتون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

تا هجده سالگی روزی پنجاه بار به جا به موقع به فرزندتون بگید تو خیلی خوبی

(نه تو باهوشی، تو خوشگلی، تو زرنگی تو پرنسسی، فقط بگید تو خیلی خوبی).

روزی یکبار بهش بگیید" نمی دونم" تا بفهمه ندونستن بد نیست و حداقل هفته ای یکبار ازش معذرت بخواید تا بدونه تنها او نیست که کار اشتباه میکنه

این پیام برای دوستانی که بچه کوچک دارند عالی است :

راه های نگهداشتن عزت نفس در کودک:

1-شب هر کاری دارید کنار بزارید و برایش قصه بگید

2- اشتباهاش رو راحت ببخشید

3- خوبیهاشو بزرگ کنید

4- به حرفاش خوب گوش بدید

5- بی دلیل بغلش کنید

6- مقایسه ش نکنید

7-" اگه این کارو نکنی وای بحالت" رو نگید

8- گاهی باهاش کارتونهایی که دوست داره ببینید

9- بهش نگید" تو دیگه بزرگ شدی بچگی نکن"

10-اگر اشتباه کردید راحت عذرخواهی کنید.

11- با فرزندتان بازی کنید

12- در سفر تلفن کنید و به او بگویید دلتان تنگ شده.

13- القای بینش: میدانم از عهده ی انجام آن بر میایی

14- مهم: روابطتان را با همسرتان ترمیم و تصحیح کنید.

هنگامی که کودک شما با صدای بلند چیزی را از شما درخواست می‌کند متقابلاَ شما با صدای بلند با او حرف نزنید.

صداها را رنگبندی کنید:

صدای آرام= آبی

صدای بلند= قرمز

مثلا بگویید: "این صدای بلند قرمز است و من به صداهای قرمز جواب نمی‌دهم"

یا اینکه "آفرین! الان این صدا آبی شد و من جواب می‌دهم."

به‌یاد داشته باشید که لحن شما باید آرام باشد

تا کودک با آرامش حرف زدن با مخاطب را یاد بگیرد.

به هیچ وجه هنگام داد زدن کودک، شما هم داد نزنید

#دکتر_هلاکویی

پسر منم پونزده ماهشه لجبازی داره چیزی رو بخواد با زور و گریه میگیره😭😭

علی؟!!!!!                                                                           همسر عزیزتر از جانم💖 خداروشکر میکنم که تورو با من آشنا کرد.. خداروشکر میکنم که همسرم شدی و دنیامو زیباتر کردی.. خداروشکر میکنم که بابای پسرم تو هستی👶💗یادمه اولین‌بار که منو دیدی گفتی میخوام خانوم خونم باشی و من باورت نکردم..تورو از خودم روندم💔 ولی الان پنج ساله که خانوم خونتم و بابتش هزاران بار خداوند رو شکر میکنم💋بمونی برام مرد بی نظیر من🤴👸💞💞💞
چند وقتشه.منم خسته ام خیلی خسته ام روحم داغون شده از شب زنده داریا و کلافگی روز دوست دارم چند روز فق ...

۱سالو ۱۰ ماهشه همین الان یه نشگون ازش گرفتم تا خوابید پدرم رو دراورده الکی میگه جیش دارم ده بار از سر شب تا حالا رفته دستشویی اینقد چش سفیده که نگو

🌚ایــن جا را خــراش بـده   ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒             تا امـضامـو ببیـنیـے😐
بچه لجبازه این وسط مادرشوهر خیرندیدم میگه تو عصبیش کردی مریضش کردی فلان کردی انگار من دشمنش .عذاب وج ...

بگو تو نمیخاد دایه مهربانتر از مادربشی 

من این روزا ی حال دیگه ای دارم......جهان من لباس تازه میپوشه...‌‌منو تو دیگه تنها نیستیم چون که....خداباما نشسته چای مینوشه.....
۱سالو ۱۰ ماهشه همین الان یه نشگون ازش گرفتم تا خوابید پدرم رو دراورده الکی میگه جیش دارم ده بار از س ...

مال من امشب رفته بود بازار میخاست مسیر اشتباه بره هرچی دستش میگیرم میگم بیا نمیاد جیع میزد وسط خیابون بلندش کردم هول میداد .دلم گرفت ازش واقعا الان که باید وابسته باشه اینه وای به حال وقتی که مرد بشه .اصلا سراغی ازم میگیره یا قدردان اینهمه زحمتمون میشن

پسر منم پونزده ماهشه لجبازی داره چیزی رو بخواد با زور و گریه میگیره😭😭

تا دوسال هر چی خواست باید بهش بدیم اگر چیز خطرناک خواست موضوع رو عوض کن وچیز دیگر بهش بده

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام                              سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                               بهار۱۴۰۲   
مال من امشب رفته بود بازار میخاست مسیر اشتباه بره هرچی دستش میگیرم میگم بیا نمیاد جیع میزد وسط خیابو ...

وای دختر منم بیرون که میریم دست منو رها میکنه و میره واسه خودش زهر مارمون میکنه یه بیرون رفتنو بخدا منکه اشکم دراومده 

🌚ایــن جا را خــراش بـده   ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒             تا امـضامـو ببیـنیـے😐
2801