2733
2739

قصد دارم توی این تاپیک در مورد مهمترین موضوعی که بین هر زن و شوهری به شدت تأثیر گذاره واستون بگم.

رابطه جنسی!

میدونم الان همتون میگین بابا اینو که دیگه همه میدونن.

درسته،همه میدونیم که این موضوع چه اهمیت زیادی داره اما مطمئنم که تعداد خیلی کمی علت دقیق علمی این قضیه رو میدونن!

تو این تاپیک قراره از دیدگاه جدیدی در این مورد صحبت بشه نه اون حرفای تکراری و همیشگی.

اینکه واقعا چرا چی میشه که یه رابطه حتی بعد از اینم که تموم میشه انقد روی احساسات زن و شوهر نسبت به هم تاثیر میزاره!

شاید تا حالا واستون پیش اومده باشه که به دلایل مختلف یه دوره ای تو زندگیتون روابط جنسی سردی با همسرتون داشتین و به دنبالش این سردی به روابط عاطفی و احساسیتونم کشیده شده.

همه اینو میدونید که علتش سردی جنسیه اما علت دقیقشو کمتر کسی شاید بدونه.

خودم تا حالا علت دقیقشو نمیدونستم ، چند روزی بیشتر نیست که فهمیدم و از اونجایی که این قضیه منشأ معضلات و مشکلات زیادی بین زن و شوهراس تصمیم گرفتم اینجا با شما به اشتراک بزارمش.

وَمَا أَرْس‍َلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهًٔ لَّلْعَالَمِینَ / ما تورا جز برای رحمت جهانیان نفرستادیم

حالا بزارین قبلش یه ماجرای جالبی رو واستون تعریف کنم،

من دوست خیلی خوبی دارم که با هم خیلی صمیمی هستیم.

همیشه در مورد خیلی از مسائل زندگیمون با هم حرف میزنیم و از هم راهنمایی میگیریم.

من وقتی همین موضوعی که به خاطرش تاپیک زدم رو متوجه شدم بلافاصله زندگی دوستم و حرفاش اومد توی ذهنم. ارتباط این دو موضوع با هم خیلی واسم جالب بود.

زندگی دوستم مصداق و مثال خیلی بارز موضوعیه که میخوام واستون بگم.

این دوست من با شوهرش اختلاف نظر و تفاوت فکری خیلی زیادی با هم دارن.

یعنی میشه گفت هر کدوم توی دنیای جداگانه ای سیر میکنن.

اما به طرز عجیبی به راحتی میتونن با هم کنار بیان.

به شکل عجیبی با این همه تفاوت کنار هم حالشون خوبه!

به شدت همدیگه رو دوس دارن و لحظه ای از هم جدا نیستن!

دوست من این ازدواج دومشه، بسیار دختر دوس داشتنی و باشعوریه.

به خاطر همین ویژگیش که خیلی خوب با مسائل مختلف کنار میاد و خیلی خوب همه چیزو درک میکنه من همیشه خیلی ازش راهنمایی میگرفتم و سعی میکردم ازش یاد بگیرم.

همیشه واسم جالب بود که چطور میشه دو نفر که خیلی اختلاف نظرات زیادی با هم دارن انقد خوب با هم کنار بیان.

خوب دوست من همیشه از روشای مختلفی که از طریق مطالعه کتابای روانشناسی به دست آورده بود میگفت، انصافا هم چیزای خیلی زیادی بلده.

شاید با خودتون بگید اطلاعات مفید، درک صحیح، فهم و شعور، اینا چیزاییه که به آرامش دوستم توی زندگیش کمک کرده.

درسته اینا هست، اما دوستم اینا رو توی زندگی قبلشم داشت اما هیچ کمکی بهش نکرد!

وَمَا أَرْس‍َلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهًٔ لَّلْعَالَمِینَ / ما تورا جز برای رحمت جهانیان نفرستادیم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دوست من چندین بار به موضوع رابطه جنسی اشاره کرده بود و گفته بود بیشترین تفاهمی که با شوهرم داریم توی رابطه س و اگه این نبود شاید واقعا نمیتونستیم با این همه اختلاف فکری همدیگه رو تحمل کنیم !

و اشاره میکرد به زندگی قبلیش که در کنار همه مشکلاتی که داشتن شوهرش هیچ تمایلی به رابطه نداشت و به زور و با اکراه این کارو انجام میداد،

دوستم میل جنسی بالایی داره بارها اینو گفته که اگه شوهر سابقم واقعا دوسم میداشت و از رابطه با من لذت میبرد و همینطور به منم لذت میداد شاید بیشتر دوسش میداشتم جدا نمیشدم و تلاشمو بیشتر میکردم واسه حفظ اون زندگی،اما مطمئن بودم نمیتونستم بدون رابطه به زندگیم ادامه بدم. حتی اگه مشکلات دیگه ای نمیداشتیم ادامه زندگی بدون رابطه واسم مث زندگی بدون آب و غذا بود!

حالا میریم سراغ اصل مطلب،چه اتفاقی میفته که سک.س میتونه تا این حد تاثیرگذار باشه توی زندگی!؟

جوابش اینه»»»اکسی توسین یا هورمون عشق!

وقتی یه نفر عاشق میشه هربار که معشوق رو می بینه یا بهش فکر می کنه یه هورمونی توی مغزش ترشح میشه که بهش میگن هورمون عشق (اکسی توسین) .

این هورمون بعد از مدتی ترشح ش کم و قطع میشه (معمولا شش ماه تا یکسال بعد از عروسی) .

چون ترشح این هورمون قطع میشه پس اثرش هم ازبین میره  اثرش میشه همون احساسات عاشقانه   و دقیقا از همین جا به بعد دعواها و اختلاف ها شدت می گیره  چون حس شون به هم کم میشه و دیگه برای هم کوتاه نمیان!

خب آیا میشه کاری کرد دوباره این هورمون ترشح بشه تا اون حس های خوب برگرده تا سعی کنن بیشتر برای هم کوتاه بیان ؟  بله میشه.

چند زمان دیگه این هورمون ترشح میشه؛

--لحظه زایمان ، مادر عاشق بچه میشه و کمک می کنه بهتر زایمان بکنه

-- موقع شیردادن به بچه

--و  موقع ارضا جنسی در هر دو جنسیت در مغز ترشح میشه

برای اینکه بخوای ترشح ش قطع نشه و مداوم بشه  بهتره یه مدت هر روز رابطه داشته باشید (و شما هم باید باید ارضا بشید چرا تاکید می کنم چون خیلی از خانم ها اصلا نمی دونن ارگاسم چی چی هست چه برسه تجربه اش کرده باشن)      

اگر ترشح این هورمون توی مغز هر دو شما ادامه دار بشه    خودتون متوجه میشید که حستون بهم عوض شده   همسرتون کمتر رفتارهایی میکنه که باعث ناراحتیتون بشه و شما هم احساستون به همسرتون عوض میشه.

تجربه ثابت کرده زن  و شوهرهایی که بهم کشش جنسی بالایی دارن (ولو اینکه باهم دعوا هم دارن)  در صورت دعوا سریع آشتی می کنن  و  همین باعث میشه کمتر دعوا بکنن.

2731

این همون نکته مهمیه که توی زندگی دوستم در جریانه.

دوستم و شوهرش هر دو میل جنسی بالایی دارن،علایق جنسی مشترکی دارن، خیلی خوب بلدن چطور به هم لذت بدن، با هم خیلی راحتن و چیزی کم نمیزارن برای طرف مقابل، با همه وجود از هم لذت میبرن و از همه مهمتر اینکه دوستم توی هر رابطه ای که با هم دارن هر بار ارگاسم رو تجربه میکنه!

و این راز کشش و محبت جاری در زندگی ایشون و همسرشه.

شاید واستون جالب باشه که بدونید تاثیر این هورمون بیشتر از این حرفاس و تاثیر خیلی زیادی در زندگی و شخصیت آدما و فواید زیادی بر سلامتی و شادابی داره.

یکی دیگه از روشهایی که میشه سطح این هورمونو در بدن بالا برد محبت کردنه، بوسیدن،لمس کردن،در آغوش کشیدن.

نه فقط برای همسر، برای همه عزیزانمون.

دقت کردین آدمای مهربون و با محبت، کسانی که واقعا از ته دلشون محبت میکنن نوازش میکنن چقد حال و روحیه مثبتی دارن؟

دلیلش افزایش ترشح همین هورمونه.

اکسی توکسین روی رفتارهایی مثل اطمینان و فداکاری تاثیرگذار هست.

اکسی توسین احساس همدردی و پیوند رو به ویژه بین والدین و فرزندان افزایش می‌ده.

این هورمون می‌تونه مهارت‌های اجتماعی رو در افراد خجالتی و کمرو تقویت کنه و حس دلسوزی و همدلی انسان‌ها نسبت به یکدیگر رو در این افراد بالا ببره.

حتی واکنش‌های متفاوت افراد در برابر ترس، به سطح گیرنده‌های اکسی توسین بستگی داره.  طوری که هرچه این گیرنده‌ها فعال‌تر باشند، افراد شجاع‌تر می‌شن.

این هورمون، در زنان و در لحظه زایمان به بالاترین سطح ترشح خودش میرسه و به تازه مادران کمک می‌کنه که بتونن در مقابل درد زایمان مقاومت کنن و پس از اون به فرزند خودشون عشق بدن و در مقابل خطرات از کودکشون محافظت کنن.

در واقع کاهش ترشح همین هورمونه که باعث افسردگی پس از زایمان میشه.

2740
ینی اگه یه مدت هرروز رابطه داشته باشی افسردگی از بین میره؟

بله ولی رابطه ای که واقعا هر دو لذت ببرن و ارگاسم رو تجربه کنن.نه یه رابطه یه طرفه...

2706