2733
2734

ما کلا مرغ خیلی کم مصرف داریم ولی همون دو سه هفته یه بار هم که میپزم عالی میشه و همه دوست دارن 

یه ذره بو هم نداره

ادویه خیلی مهمه زیره را که گفتم امتحان کن

اﺷﮏ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﺏ ﭼﻬﺮﻩ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺷُﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺮﺑﺖ ﻭ ﺷﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﻡ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ، ﮐﺴﺎﻥ، ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺎ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﺍﺳﺖ …گرسنگی یار دیرین و وفادار ما بوده است و برهنگی در کنار گرسنگی یک دم نسل های ما را ترک نگفته است.
آره کف حبوبات هم بگیر، مثلا عدس کف سیاه میاد اون بگیر . گوشت هم کف میاد بگیر. حتی برنج موقعی که ریخت ...

ممنون عزیزم ازین ببعد حتما اینکارو میکنم 

.باید یکی او را دوست می داشت! باید لااقل یکی او را دوست می داشت، یکی که مهربان و دلسوز بود، یکی که از او می پرسید: «دلش می خواهد به گردش برود، یا غذا بخورد؟» یا کسی که به او می گفت: «بدون پالتو بیرون نرو، سرما می خوری!»، «وقتی کسی آدم را دوست نداشته باشد، زندگی چقدر سخت است! »
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

پیاز زیادی رنده کن و یکم تفت بده پیازو، بعد بهش زردچوبه و فلفل سیاه اضافه کن و بعدش مرغها رو اضافه کن و قشنگ تفتشون بده و زیر روشون کن،در نهایت رب رو هم بریز و یه تفت بده با مرغا و آخرین مرحله فلفل دلمه ای خورد کن داخلش و آب بریز که بپزه(حدود یه ساعت و نیم) و بعد پخت نمک و کمی آبلیمو اضافه کن یا غوره و اجازه بده جا بیفته، دیگه امکاااااان نداره بو بده

من میزارم بپزه .

بعد تو ماهیتابه کره و زعفرون و رب و پیاز داغ و یکم دارچین و آب مرغو مخلوط میکنم و تکه های مرغو میزارم توشون تا آبش یه مقدار بکشه و غلیظ شه .عالی میشه .

تازه گاهی اوقات آبشو تو این مرحله جدا میکنم اندازه یه کاسه کوچیک برای تو سفره و مرغارو میزارم بیشتر سرخ شن و جا بیافتن .عالیه این روش

هرگاه خداوند تورا به لبه پرتگاه هدایت کرد به او اطمینان کن چون یا تورا از پشت خواهد گرفت یا پرواز کردن را به تو خواهد آموخت.
2731
اینایی ک میگن میجوشونیم بعد آبشو میریزیم دور،،،،مگه خاصیتش ازبین نمیره،؟؟؟

نه بابا مگه شما غذا درست میکنی مثلا آبگوشت اگه مثلا فقط گوشتشو بخوری میگی خاصیت نداره؟ هم میشه آبشو  خورد هم گوشتو ولی مرع مخصوصا فریزری لازم نیست بذاری بپزه فقط در حد ۵ دقیقه دو سه تا قل خورد کافیه 

من بعثی وقتا شعله رو کم میکنم قل نمیخوره فقط کف میاد بالا جمع میشه و کلا خالی میکنم مرغو میشورم 

منتظر اتفاقات خوبم 
البته یه چیزی بگم این مارک رو بسته ها مال اسم کشتارگاهیه که کشتار میشه  مرغ رو از مرغداریهای م ...

خب آره دیگه منم اسم کشتارگاه میگن ولی هرچی تاحالا خریدم عالیی بوده خصوصا برا مهمونی

وااای ماه رمضان مهمون داشتم این مرغ گیرم نیامد حالا بماند چه اسم دیگه ای خریدم افتضاح بود گنددد خونه را بو گرفته بود و هر کاری هم کردم آخرش مرغم بد طعم شد

به پشم های خود بیاموز که هر تاپیکی ارزش ریختن ندارد🙃🙃
نه بابا مگه شما غذا درست میکنی مثلا آبگوشت اگه مثلا فقط گوشتشو بخوری میگی خاصیت نداره؟ هم میشه آبشو ...

مرسی،باشه منم امتحان میکنم

صدای برفو دوست دارم,آره برف صدا داره,مثل صدای روزایی که میگذرن,یه خروار برف میشینه با اون بیصداییش,یه عالمه روز و شب از سر میگذرونیم با اون بیصداییش........تو بمونی آخرش برام,,,تو بمونی برفو دوست دارم.... 

اونایی که میگین خاصیتش میره با جوشوندن واقعا فکر میکنید این مرغا خاصیتم دارن بجز پر کردن شکم 

اﺷﮏ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﺏ ﭼﻬﺮﻩ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺷُﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺮﺑﺖ ﻭ ﺷﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﻡ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ، ﮐﺴﺎﻥ، ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺎ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﺍﺳﺖ …گرسنگی یار دیرین و وفادار ما بوده است و برهنگی در کنار گرسنگی یک دم نسل های ما را ترک نگفته است.
نه بخدا اصصصصصلا 

والا خاصیت که نداره هیچ

به نظر من که ضررش بیشتره 

برا همین ما خیلی مصرفمون کم کردیم

البته برا ناهار امروز صبی مزه دار کردم تا ظهر که رفتم خونه سیخ چوبی بدرستم چون بچه ها دوست دارن

با این دستور مرغتو درست کن 

اول مرغ رو میزاری توی آبجوش تنها پنج دقیقه بعد اون آبشو میریزی دور و مرغ هارو دونه دونه میشوری،بعد تک تک مرغ هاتو زردچوبه نمک فلفل و ادویه بمال بهشون به مقدار زیاد،بعد توی روغن خوبه خوب سرخ کن،بعد یه پیاز بردار رنده ریز کن سرخ کن بعد ادویه جات نمک و رب و کمی فلفل دلمه بزن بهش و دو یا سه لیوان آب بریز روش بزار قل بخوره،بعد از اینکه سس قل خورد مرغای سرخ شده رو بزار داخلش و درشو ببند و زیرشو کمه کم کن تقریبا یه ساعتو نیم طول میکشه تا یه مرغ فوق العاده خوشمزه بهت بده باید آبش کشیده بشه و یه سس غلیظ بشه بعد آخر کار کمی زعفرون دم کرده و آبلیمو و یه قاشق گلاب بزن بهش بزار چند تا قل بخوره زیرشو خاموش کن تمام

بچه ها چه برندی میگیرین که خیلی خوبه ؟

ما سالیذ مرغ

نمیدونم همه جا هست یا فقط شیراز داره