2733
2734
سلام
دکتر برای من داروی "سیتالوپرام" و "بوسپیرون" تجویز کرده . سیتالوپرام رو یک ماهی هست که می خورم الان یه هفته ای است که هر کس منو می بینه میگه چقدر لاغر و ضعیف شدی(کلا من قبلا هم خیلی لاغر بودم) خیلی ناراحتم اعتماد به نفسم اومده پایین.

می خواستم از اونایی که داروهای اعصاب و روان مخصوصا این دو تایی رو که من نام بردم رو استفاده می کنند راهنمایی بخوام
من می تونم خودم کم کم داروها رو قطع کنم ؟ اصلا این داروها اثری دارند؟ عوارضشون زیاد نیست؟ شما نتیجه ای ازشون گرفتید؟
سلام توروخدا به من کمک کنید
من از 2 سال پیش اضطراب شدید گرفتم و سرترالین و کلونازپام به تجویز دکتر مصرف کرددم
الان فهمیدم 15 روزه باردارم که دکترم کلونازپام و قطع کرد جاش بوسپیرون داد ولی خیلی کلافم من دیشب یک چهارم کلونازپام و خوردم توروخدا کمک البته الان پروپرانول میخورم و نصف سرترالین ضهر خیلی کلافم اینا مال حاملگیه یا قطع کلونازپام اگه شبی یک چهارم کلونازپام بخورم به جنین آسیب می رسونه کمک....اخه وقتی میخورم خوبم اما وقتی نمیخورم حالم بد میشهههههه کمممممکککککک
بعد احساس افسرذگی و ترسم میکنم شبها خوابم نمی بره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

طنین جان سیتالوپرام داروی خوبیه برای افسردگی... یه داروی شادی بخشه که حدودا بعد از 1 ماه شروع میکنه به نشون دادن اثراتش...
اگر لاغر شدی سعی کن بیشتر غذا بخوری.. البته اثر دارو که زیاد بشه چون آرامش بیشتری داری خود به خود شروع میکنی به خوردن بیشتر
2728
باران عزیزم... کلونازپام از دسته داروهایی هست که برای بارداری و جنین مناسب نیست..
اگه دکتر یه داروی جایگزین بهت داده بهش اعتماد کن و اون رو استفاده کن
بیشترین عازضه ترک دارو ترس از برگشت بیماریه... اما مطمئن باش با داروی جدیدی که دکتر برات تجویز کرده هموون اثر رو خواهی داشت ولی برای جنینت بی خطره
سلام مرس نسیم عزیزم
آخه من از قبل یعنی2 سال پیش دچاره این حالت عجیب و غریب شدم که دارو مصرف می کردم و خوب بودم الان که باردار شدم بد شدم یه حسی اذیتم میکنه نمیذاره از روزای خوبم لذت ببرم اخه یعنی چی ؟؟؟
شبها هم سخت خوابم میبره من اصلا نمی فهمم چمه.....کی حالت منو داشته؟؟؟؟کمک؟؟؟
باران جون من به خاطر بیماری که داشتم (سر گیجه ) سالها از کلونازپام استفاده میکردم منتهی دوزش خیلی کم بود روزی یک چهارم میخوردم . وقتی فهمیدم باردارم به دکترم که گفتم گفت باید سریع دارو رو قطع کنم چون تو سه ماه اول عوارض دارو خیلی بیشتر از زمان دیگه هستش منم قطعش کردم اولش یه کم سر گیجم بیشتر شده بود ولی تحمل میکردم و بیشتر استراحت میکردم بعد یواش یواش بهتر شدم البته خدا هم خیلی کمکم کرد چون دوباره بعد از زایمان سرگیجم زیاد شد مجبور شدم بعد از یه مدت دوباره دارو رو بخورم . شما هم سعی کن به خودت تلقین مثبت بکنی اگه دارو رو قطع کردی دائم بهش فکر نکن که بخاطر اون حالتهای بدی داری. اگه دوزش پایین باشه اصلا امکان نداره اون قدر حالتو بد کنه که نتونی تحمل کنی اینا بیشتر تصورات خودته . به حرف دکترت گوش کن به خودت روحیه بده . معمولا اوایل بارداری بیخوابی و استرس وجود داره چون آدم به خیلی چیزا فکر میکنه . موفق باشی عزیزم به فکر نی نیه کوچولوی تو دلت باش به خاطر اون مواظب خودت باش .

باران جان ما مشکل شما رو داشتیم کلافگی و استرس ، ترس و افسردگی توی بارداری ..

کاملا درکت می کنیم .

این تاپیک قبلا بحث کردیم البته الان دیگه همه فاارغ شدن انشالله توهم به سلامت نی نی به دنیا بیاری و میدونم البته چقدر سخته ...

بخون اینجا رو:

http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=18959&PageNumber=2
2738
باران عزیز منم تو شرایط تو بودم...شبی 1/4 کلونازپام میخوردم که موقع بارداری دکتر سریع قطعش کرد... اولش خیلی میترسیدم اما بعدش دیدم که بیشتر ترس و نگرانی از ترکش رو داشتم ...

اگه انلاین میشی تو مسنجر برام پی ام بدهravagh@yahoo.com
سلام به همه
من 1 ماهمه دچار افسردگی شدم پریسان جون الان اضطرابم کمتر شده ولی افکار بد دست از سرم بر نمی داره.همش فکر میکنم به مرگ و تنها شدن این حالت ها رو همه داشتید یا من دارم دیوونه می شم و میمیرم؟؟؟؟؟؟؟؟
من آلپروزولام (زاناکس) می خوردم ، این قرص زندگی منو نجات داد ، موقعی که دانشجو بودم استرسو افسردگی گرفتم ،البته از قبل از دانشگاه هم همینطوری بودم ، ولی خوب تو دوران دانشگاه شدیدتر شد ، تصمیم گرفته بودم از دانشگاه دولتی که با هزار زحمت قبول شده بودم انصراف بدم چون واقعاً نمی تونستم درس بخونم ، از استرس زیاد مدام استفراغ می کردم ، واقعاً هیچ راه نجاتی از این مریضی لعنتی نداشتم یه بار به سرم زد که خودکشی کنم ، چون احساس می کردم که فقط با مردن می تونم از این درد نجات پیدا کنم ، ولی با خوردن این قرص البته از نوع خارجیش ، خداروشکر ، حالم از قبل از مریضیمم بهتر شد .