2737
2739
عنوان

بر و بچ اوپن مایند لطفا یه لحظه بیاین🌷👁️‍🗨️🌷

| مشاهده متن کامل بحث + 5125 بازدید | 90 پست

روشنفکر اصول اولش اینه که قبول کنی هرکی مثل تو فکر نمیکنه الزاما اشتباه نمیگه و سعی نکنی کسیو تغییر بدی یا شبیه خودت کنی.همین که متوجه باشی تفکر های متفاوتی با تو وجود دارن که الزاما اشتباه نیستن و به اندازه تو حق زندگی و احترام دارن کافیه برای روشن فکر بودن

بنده کاربر قدیمی نیستم.دیگه حداکثرش یه سال ، خواننده خاموش هم حساب کنیم یه سال و نیم🤣لاکچری نیستم.به ارواح جدم نیستی درحدم هم نمیتونم بگم ، نمیتونم از اون بندگان خدابیامرز مایه بذارم ، ریپلای بکن ریپلای میکنم ولی مودبانه ، لطفا انتقام گرسنگی و اعصاب خراب و شوهر بد و گریه بچتون رو از بنده نگیرید ، تفاوت فرهنگ و عقیده و ...داریم مودبانه بحث کن بنده از اینور گوشی نمیتونم به شما صدمه بزنم تو هم هرقد جیغ بزنی صداش به من نمیرسه حداکثر مرورگرم میبندم میرم سر یکار دیگه پس خواهشا به اعصاب خودت رحم کن و مسلط باش....باشد که زین پس دوستان خوبی برای هم باشیم اینجا😘

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یکی از ویژگی های ادم روشن فکر این هست که دید وسیعی داره و جلوتر از زمانه فکر میکنه... 

شدن...  ــــــــــــــ إِنَّ اللَّهَ يَرْزُقُ مَنْ يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ ـــــــــــــ

اینا تعریف اپن مایندی و روشن فکریه عزیزم   

گشوده ذهن یا اپن مایند open mind

گشودگی ذهن  Open-mindedness

به معنای پذیرش ایده‌های جدید فارغ از تعصب و پیش‌فرض‌های ذهنی است.

گشودگی ذهن همچنین با شیوهٔ برخورد با دیدگاه‌ها و دانش دیگران در ارتباط است. 

کسی که قادر است موقتاً عقاید و باورها و جهت‌گیری‌های شخصی خود را کنار بگذارد تا یک شنوایی عادلانه و بیطرفانه در مقابل جریان فکری مخالف داشته‌باشد .

باید دیگران برای بیان دیدگاه‌هایشان آزاد باشند و نظرات و دانش دیگران را به رسمیت بشناسند و درک کنند. 

روشنفکری intellectualism ، مکتبی  بر اساس سه اصل روش علمی ، رفاه و خوشبختی،  و فایده انگاری است.

روشنفکران، کسانی هستند که اهل قضاوت عقلی و سنجش‌گرانه در امور هستند.

روشنفکر از طبقه تحصیل کردگانی در جامعه ‌است که با دغدغه‌های انسانی، اجتماعی، ارزشی، فرهنگی و سیاسی اقدام به موضع‌گیری در مباحث و مسائل حساس و مهم جامعه خویش و جامعه جهانی می‌کنند.

روشنفکر نسبت به مسائل جامعه خودی و جامعه جهانی و نیز نسبت به آرمان‌ها و بایسته‌ها احساس مسئولیت و تعهد می‌کند.

روشنفکر یعنی فردی که حداقل ۵۰ سال از هموطنان و یا افراد جامعه جهانی جلوتر باشد.

روشنفکر، اندیشنده، متفکر، اندیشمند یا انتلکتوال، کسی است که می‌خواهد چشم‌انداز و دریچه‌ای جدید بر روی انسان بگشاید.

یک متفکر یا اندیشمند فردی است که در اندیشه انتقادی، اندیشه، پژوهش و اندیشه بشری  در خصوص واقعیات جامعه درگیر است و هدفش ارائه راه کارهایی برای رفع و حل مشکلات هنجاری جامعه توسط گفتمان در حوزه عمومی و کسب اقتدار از افکار عمومی می‌باشد.

2728
چی گفتی که گفتن متحجر

گفتم مردا را نکوبین 🙄 قبلا زنها را کوبیدن لهشون کردن جواب نداده، اشتباه را تکرار نکنین مردستیزی نکنین، پسرای خودتون را دارین بدبخت می کنید اینجوری. گفتن افکارم پوسیده است و متحجرم 🤔 

💖 گر نگهدار من آن است که من می دانم، شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد 💖
بستگی داره کی این حرفو بهت زده.. اگه یه مرد یا پسر این حرفو بهت زده بهتره همون متحجر بمونی عزیزم.

نه خانمها این حرف را زدن، 😐

2740
گفتم مردا را نکوبین 🙄 قبلا زنها را کوبیدن لهشون کردن جواب نداده، اشتباه را تکرار نکنین مردستیزی نکن ...

منم باهات موافقم من یه فمینیستم ولی تاجایی که هردو برابر نه اینکه به قول تو اونارو بکوبونیم باز از این طرف بوم بیفتیم

اپن ماید با روشن فکر فرق داره 

میشه فرقش را بگی، من حس می کنم بار معنایی منفی داره اوپن مایند گفتن که تحقیر کنن منو 

گفتم مردا را نکوبین 🙄 قبلا زنها را کوبیدن لهشون کردن جواب نداده، اشتباه را تکرار نکنین مردستیزی نکن ...

نمیدونم والا خب همینایی که مردا رو میکوبن واسه دوست پسرا ببین چه جبهه ای میگرن خب مردا اصولا باید از یه قماش باشن

واااا تو چه زمینه ای من مثلا خانوادم همه میگن اوپن مایند هستن ولی حد  یه چیزایی باید حفظ بشه مث ...

منطقیه خوب البته به شرطی خود ظدم حد و مرز بفهمه، اگر مفهمه و بسپرن دست خودش این نمی تونه حد و مرز رعایت کنه چون اصلا حد و مرز بلد نیست. شما لابد بلدی 

2706