2737
2739
عنوان

اصحاب الحسین (ع)

117 بازدید | 20 پست

۶۶. عبدالله الاصغر بن عقیل بن ابیطالب:

از شهدای کربلا. عقیل دو پسر به نام عبدالله داشت که یکی با نام‌ عبدالله اکبر و دیگری با نام عبدالله اصغر خوانده میشد که هر دو در کربلا به شهادت رسیدند.

۶۷. نافع بن هلال:

از شهدای کربلاست. نافع بزرگواری دلاور، قاری قرآن، کاتب و از حاملان حدیث و از اصحاب امیرالمؤمنین بود و در سه جنگ جمل، صفین و نهروان در رکاب آن حضرت بود. وی از شخصیت های بارز کوفه به شمار میرفت و پیش از شهادت مسلم بن عقیل مخفیانه از کوفه بیرون آمده به استقبال امام شتافته بود. سپس همراه امام حسین(ع) به کربلا آمد. در کربلا همراه حضرت عباس (ع) در آوردن آب به خیمه ها مشارکت داشت. از جمله کسانی بود که در سخنرانی پرشوری و وفاداری خویش را نسبت به سیدالشهدا(ع) ابراز داشت. نافع نام خود را روی تیرهای زهرآگین خود مینوشت و همواره با آنها تیراندازی میکرد. روز عاشورا وقتی تیرهایش تمام شد، شمشیر کشید و بر سپاه کوفه تاخت. کوفیان با سنگ و تیر او را مورد ضربه های خود قرار دادند تا اینکه بازویش شکست. او را محاصره کرده و زنده دستگیر کردند. شمر لعنة الله او را گرفته و نزد عمرسعد لعنة الله برد. سپس به دست شمر به شهادت رسید.

۶۸. نعیم بن عجلان انصاری:

از شهدای کربلاست. نعیم از طایفه خزرج بود و دو برادرش از یاران امام علی(ع) و از مدافعان آن حضرت در جنگ صفین بودند. او از کوفه حرکت کرد و در کربلا خود را به امام حسین(ع) رساند و در روز عاشورا در حمله نخست شهید شد.

۶۹.وهب بن عبدالله کلبی:

از شهدای کربلاست. مادر و همسرش نیز در کربلا بودند و به شهادت رسیدند. وهب که اهل کوفه بود، در کربلا در رکاب امام حسین(ع) حضور داشت. روز عاشورا پس از حر و بریر به میدان رفت. مادرش مشوق او در رفتن به میدان بود. وقتی پس از مقداری جنگ نزد مادر برگشت که: آیا راضی شدی؟ گفت وقتی راضی میشوم که در رکاب امام حسین(ع) به شهادت برسی. دوباره رفت و جنگید، همسرش هم رفت و چوبی برگرفت و به میدان رفت. وهب آنقدر جنگید تا شهید شد.

۷۰.هفهاف بن منهد راسبی:

از شهدای کربلاست. مردی دلیر و تکسوار از شیعیان بصره و از یاران علی(ع) که وقتی خبر حرکت امام را به سوی کوفه شنید از بصره به سوی کربلا حرکت کرد. وقتی رسید که حادثه پایان یافته بود. با تیغ بر افراد سپاه عمرسعد لعنة الله حمله کرد. عده ای را کشت و خود به شهادت رسید.

۷۱. یزید بن ثبیط(ثبیت) عبدی:

از شهدای کربلاست. وی ده پسر داشت. پس از دریافت نامه سیدالشهدا(ع) که خطاب به اهل بصره نوشته بود همراه دو پسرش عبدالله و عبیدالله از بصره خارج آمدند و به علت بسته بودن راه ها با پیمودن بیراهه ها در مکه خود را به امام حسین(ع) رسانده، به کاروان او پیوستند. روز عاشورا پسرانش در حمله اول و خودش در مبارزه تن به تن به شهادت رسیدند.

۷۲. یزید بن مغفل جعفی:

از شجاعان هنرمند و شاعر شیعه که در کربلا به شهادت رسید. وی در مکه به کاروان حسینی پیوست و با آن حضرت به کربلا آمد و روز عاشورا در پیکار تن به تن با کوفیان پس از کشتن عده ی زیادی به شهادت رسید.

برای شادی روح شهدای کربلا صلوات 🌹

السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیک منی جمیعا سلام الله ابدا ما بقیت و بقی اللیل و النهار و لا جعله الله آخر العهد منی لزیارتکم السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین 

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

تمام آیه ی قرآن همین است فقط حیدر(ع) امیرالمؤمنین است ❤❤❤❤❤ اُنظُر إلَینا یا اَباعَبدالله(ع) ❤❤❤❤❤   در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم" (سوره زمر آیه۵۶)

@درنیان   @زاگرس۱۳۸@شیمیی_جان   ‍ @دختر_رویاها   @hadis_mp    

تمام آیه ی قرآن همین است فقط حیدر(ع) امیرالمؤمنین است ❤❤❤❤❤ اُنظُر إلَینا یا اَباعَبدالله(ع) ❤❤❤❤❤   در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم" (سوره زمر آیه۵۶)

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم تاپیکتونو قفل کنین ممنوعه

چرا ممنوعه؟

2728

عالی 

حسین یارت 

دختررویاها نگو بلا بگو 😼_خوشگله خوشگلا بگو 😺_موی بلند 😸 فِیس قشنگ😻_ابرو کمون 😎_چشمون درشت 😀دامن کوتاه آخ آخ آخ 😍😘 نه فرفری نه موی لخت ،فقط موهای موج دار دختررویاها خوچله 👱😇😄   👑 آی ام آفرودیت محلتون 👑😹😻😻   و همچنان زندگی یعنی 💄افرودیت _افرودیت یعنی زندگی 💄،این دو کلمه در هم تنیده اند 👠   😍   من یعنی لباس های تور توریه کوتاه ب رنگ های قرمز و سفید و صورتی جییییغ😍😍👄 یعنی ی کیف جیگولی پر ازماتیک های خوشرنگ💄👒یعنی لاک های خوش رنگ و مخملی 💅💞                                                    آی اَم خودمو خیلییییییییییییی دوووووووس آی لاو یو خودم .👒💍ابراز علاقه مردان دهه پنجاهی به معشوقشون :شده ام بُت پرسته تو قسم به چشمون مَست تو😚. ابراز علاقه مردان دهه شصتی به معشوقشون:دنیا دیگه مثل تو نداره نداره و نه میتونه بیاره😍.ابراز علاقه مردان دهه هفتادی به معشوقشون: دوسِت دارم کصافط ،لعنت به اون قیافت 😐 ابراز علاقه مردان دهه هشتادی به رِلِشون😂: بووووووووووووق 🤕..هنوز از گودزیلاهای دهه نودی اطلاعاتی در دست  ندارم😳  شعاره من :هستی باش نباشی هستن_تازه بودی ام بودن 😂😂    درضمن به کسی مربوط نه بوداهه که من بااقایون تبادل نظر میکنم 😁😊  بخودم مربوط بوداهه. همه چیزو جنسیتی نکنین_مریض شدم دیگه از دستتون.😐            درمورد زندگی شخصیمم نپرسین اگه بخوام خودم تاپیک میزنم میگم .دیگه توبه کردم.فکرم نکنین که شما همه مریم مقدسین و من جنیفر لوپز😁 این و خدا داندو بس 😊😍 اره من   حیا رو  خوردم ابرو رو هم تُف کردم رو صورت دشمنام 😬😏  دخترای شوخ وقتی جدی میشن یعنی واویلاست😂من همون آدم خیلییی خوبی ام ک هیچکس نمیتونه تصور کنه  ک چقدررربدم👱 آی اَم بی اعصابه مهربون.بستگی داره تو کدومشو انتخاب کنی 😏😁هر کی به امضام گیر بده یعنی فضوله 😂😂😹😹✋
عالی  حسین یارت

فدات عزیزم😍

@nahal91    

2738
https://www.ninisite.com/discussion/topic/3220294/کاربران-محترم-سایت

ما که بحث مذهبی نمیکنیم عزیزم من چندتا تاپیک زدم این آخریش بود اصحاب امامو معرفی کردم نه توهینی به کسی شد نه چیزی خدارو شکر بحثی هم تا الان پیش نیومده 

قربون امام مظلومم و یاران باوفاش بشم من 

آن که شق القمرش سوره ی قرآن من است                   بارها گفته علی شاه نجف، جان من است                         | یا امیر المؤمنین حیدر(ع) |                                                         .                                                                              بی علی هرگز نشاید دم ز دینداری زدن                            دین و ایمان را کسی دارد که ایمانش 💚 علیست 💚

یا حسین(ع)❤❤❤💔💔💔💔

شکر خدا که نام علی در اذان ماست ما شیعه ایم و عشق علی هم از آن ماست★ذکر علی عبادت مختص شیعه است این اسم اعظم است که ورد زبان ماست★با هر نفس علی شده ذکر لبم مدام این "یاعلی" همیشه رفیق لبان ماست★از "یاعلی" زبان و دهان خسته کی شود؟ اصلا زبان برای همین در دهان ماست★دنیا و آخرت به خدا نیست جز علی بغض علی جهنم و حبش جنان ماست★ما را گمان کنم ز علی آفریده اند عشقش سرشته در گل ما، بند جان ماست★ما شیعه زاده ایم، خدا را هزار شکر این شیعه زادگی شرف خاندان ماست★ما عاشق علی شده ایم و بدون شک این هم ز پاکدامنی مادران ماست★ما را چکار غیر علی را؟ فقط علی آری علی علی به خدا آب و نان ماست★پیرم که سایه اش همه دم مستدام گفت عشق علی همیشه و هر جا نشان ماست ❤❤❤فقط حیدر امیرالمؤمنین است❤❤❤
ممنون عزیزم خدا حاجتتو بده که اینا رو به ما معرفی کردی🙏

سلامت باشی عزیزم کم ترین کاری بود که میتونستم بکنم ما تا آخر عمر مدیون این عزیزانیم ❤

عالی عالی

منتظر بقیه مطالبتون هستیم

خداوندا التماست میکنم دیدن این لحظه ناب را به تمام مادران جشم انتظار نصیب کن. خداونداهر جه شکرت کنم کفایت نمیکند. به من حقیر لیاقت نگهداری از امانتی که بهم بخشیدی رو بده!!!! حسرت فرزند را به دل هیچ خانواده ای نزار. خدایا با تمام حقارتم در برابر عظمت بی پایانت سر تعظیم فرود میاورم و با تمام وجودم میگم شکرت شکرت شکرت
عالی عالی منتظر بقیه مطالبتون هستیم

ممنون عزیزم❤

ان شاالله خدا توفیق بده بازم از این قسم مطالب میذارم 

2706