2733
2739
عنوان

اصحاب الحسین (ع)

77 بازدید | 12 پست

۵۸. قاسم بن حسن(ع):

نوجوان شهید عاشورا در رکاب سیدالشهدا(ع) فرزند گرامی امام حسن مجتبی(ع). روز عاشورا سن او به حد بلوغ نرسیده بود. برای میدان رفتن از امام خویش اجازه خواست. اباعبدالله چون نگاه به او افکند، وی را در آغوش کشید و گریست، آنگاه اجاره داد‌. قاسم(ع) خوش سیما بود. سوار بر اسب شد و عازم میدان گشت. در جنگی دلاورانه به شهادت رسید. هنگامی که بر زمین افتاد، عمویش اباعبدالله(ع) خود را بر بالین او رساند ولی او در حال جان دادن بود. پیکر او را آورد و کنار شهدای اهل بیت قرار داد.

۵۹. مالک بن عبدالله جابری:

از شهدای کربلاست. وی و برادرش سیف بن حارث بن سریع در کربلا به حسین بن علی(ع) پیوستند و عصر عاشورا، در لحظاتی که سپاه کوفه به خیمه گاه امام حسین(ع) نزدیک شده بودند، اجازه میدان گرفته، جنگیدند و شهید شدند.

۶۰. مجمع بن عبدالله عائذی:

وی از شهدای کربلا در حمله اول است. در مسیر کوفه در منزلگاه زباله به سیدالشهدا(ع) پیوست و در رکاب امام به کربلا آمد.

۶۱. محمد بن عبدالله بن جعفر:

پسر حضرت زینب(س) و عبدالله بن جعفر، که در روز عاشورا در رکاب سیدالشهدا(ع) به شهادت رسید. او و برادرش عون پس از خروج امام حسین(ع) از مکه میان راه به او پیوستند و در کربلا در نبرد تن به تن با دشمن در محاصره قرار گرفتند و شهید شدند.

۶۲. مسعود بن حجاج:

از شهدای کربلا. وی و پسرش(عبدالرحمن) در حمله اول به شهادت رسیدند.

۶۳. مسلم بن عوسجه اسدی:

اولین شهید عاشورا که در حمله نخست به شهادت رسید. پیرمردی بزرگوار از طایفه بنی اسد و از چهره های درخشان کوفه و از هواداران اهل بیت(ع) بود. در نهضت مسلم بن عقیل نقش دریافت پول از هواداران و تهیه سلاح برای نهضت را بر عهده داشت. در کربلا از یاران شجاع و فداکار امام بود. سپاه دشمن چون در نبرد تن به تن یارای جنگیدن با او را نداشتند او را سنگباران کردند. چون مسلم به زمین افتاد، رمقی در تن داشت که حسین بن علی(ع) و حبیب بن مظاهر خود را به او رساندند.

۶۴.مسلم بن کثیر ازدی:

از شهدای کربلا در حادثه عاشورا، از کسانی بود که به قصد حسین بن علی(ع) از کوفه بیرون آمد و نزدیکی های کربلا به آن حضرت پیوست و روز عاشورا در حمله نخست به شهادت رسید.

منجح، مولی الحسین(ع):

از شهدای کربلاست. نامش منجح بن سهم و در زمان امام  حسن(ع) غلام‌آن حضرت بود‌. پس از وی غلام سیدالشهدا(ع) بود. منجح در روز عاشورا پس از نبردی دلاورانه در رکاب مولایش به شهادت رسید و از شهدای اولیه بود.

برای شادی روح شهدای کربلا صلوات 🌹

@زاگرس۱۳۸   @شیمیی_جان   @درنیان   @دختر_رویاها   @hadis_mp    ‍ 

تمام آیه ی قرآن همین است فقط حیدر(ع) امیرالمؤمنین است ❤❤❤❤❤ اُنظُر إلَینا یا اَباعَبدالله(ع) ❤❤❤❤❤   در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم" (سوره زمر آیه۵۶)
ممنون عزیزم❤

خواهش میکنم 🌺

تمام آیه ی قرآن همین است فقط حیدر(ع) امیرالمؤمنین است ❤❤❤❤❤ اُنظُر إلَینا یا اَباعَبدالله(ع) ❤❤❤❤❤   در قیامت گنهکاران گویند"افسوس بر من از کوتاهی هایی که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره کنندگان آیات او بودم" (سوره زمر آیه۵۶)

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
ممنون

🙏🙏🙏

عالی بود

آن که شق القمرش سوره ی قرآن من است                   بارها گفته علی شاه نجف، جان من است                         | یا امیر المؤمنین حیدر(ع) |                                                         .                                                                              بی علی هرگز نشاید دم ز دینداری زدن                            دین و ایمان را کسی دارد که ایمانش 💚 علیست 💚

اللهم صل علی محمد و آل محمو و عجل فرجهم🖤🏴

دستت درد نکنه❤

طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید⬅️طبق قوانین خدا عمل کنید
2738
عالی بود

ممنون🙏

اللهم صل علی محمد و آل محمو و عجل فرجهم🖤🏴 دستت درد نکنه❤

خواهش میکنم عزیزم

دستت درد نکنه دوستم بخاطر این مطالب با ارزش خیلی دوست داشتم، همشون رو خوندم، اجرتان با حضرت امام حس ...

قربونت عزیزم ❤

اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم بازم عالی بودعزیزم ممنون     ان شاءالله اجرت باآقاا ...

سپاس دوست عزیز😍