2737
2739
عنوان

من خودم را دوست دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 900661 بازدید | 5926 پست
دوستان من زياد صحبت نميكنم چون واقعا از مطالب به شدت استفاده ميكنم و تاپيك قبلي رو بارها و بارها خو ...

پست شما عالی بود عزیزم

خدا جون ممنون بابت این همه خوشبختی      همه چیز همونجوریه که دلم میخواد باشه  
دوستان من زياد صحبت نميكنم چون واقعا از مطالب به شدت استفاده ميكنم و تاپيك قبلي رو بارها و بارها خو ...

عزیزم منم باشماموافقم

ومیتونم به جرات بگم

اگرزنی پیشرفتهای بسیاااااربالایی

درهمه زمینه هاداشته باشه

ولی  نتونه قدرت مردش روبه روش

درست ارضاکنه موفقیتش کاملاناقصه. 

ورابطه اش باهمسرش کاملا درمسیراشتباه هست. 

این یک هنره.

وباید این جنبه  از زندگی حتماتقویت بشه. 

قبول دارم که خیلی باید باظرافت باشه یعنی

ازونور نیفتیم. 

بااین روش یک مرد تمام زندگیشو به پای

زن میریزه

این راز زنهاییه که همسرشون کل زندگی

رو با عشق وکمال میل(بدون فشاربیرونی) 

میریزن بپای زن. 

جنگ قدرت راه نندازیم ونزاریم

پیشرفت مارو تهدیدی علیه خودشون ببینن. 

شکرت خداجون

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مقصر دانستن دیگران 

همیشه خیلی آسان است.

میتوانی تمام عمرت را 

به مقصر دانستن دنیا بگذرانی، 

اما بِدان مسئولیت تمام موفقیت ها 

یا شکست هایت فقط با خودت است‌.

پائولو_كوئلیو

به جای تربیت دیگران ، خودت را تربیت کن 
سلام پرنسس جان ...خیلی خوشحالم که دوباره تاپیک شما فعال شد ...راستش من از نظر شخصیتی تقریبا مثل شما ...

سلام خداپدر خوبتو بیامرزه عزیز

این کتاب شنیدم کمک میکنه در این مورد : 

http://www.ketabcity.com/bookview.aspx?bookid=1733536

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
2731
عزیزم منم باشماموافقم ومیتونم به جرات بگم اگرزنی پیشرفتهای بسیاااااربالایی درهمه زمینه هاداشته با ...

بیتا جون در این مورد اگه ممکنه با جزئیات بیشتری توضیح دهید 

چطور میشه مرد رو از جهت قدرت ارضا کرد مخصوصا مردی که مدیریت ضعیفی داره و اکثر امور با مدیریت خانم انجام میشه 

مرد انگار خودشو کنار کشیده و راضی هست انگار از اینکه سنگینی امور بر دوش خانم هست

همه صفحات رو خوندم و گریه کردم منم از 15 سالگی تصمیم گرفتم که خودم رو دوباره تربیت کنم خیلی کتاب خون ...

سلام عزیز نمیدونم چه راهنمایی بهتون کردن اینجا

اما بنظر من اگه میشه بچه رو هم ببر باخودت و جدا شو.

این مدل آدما مثل شوهر شما، آدمو پیر و بی اعصاب و فرسوده میکنن و تلاش در اینجور روابط بیهوده هست بنظرم در اغلب موارد....باز خودت میدونی

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
زن ایده ال من به پوستش میرسه به موهاش میرسه اما من پولی ندارم که لوازم ارایش بخرم و اگه با سختی چیزی ...

وای چقدر بده

بزارش دم اشغالی ساعت ۹ ببرنش اگر هنوز اینه

کاش پرت کنی بیرون از زندگیت این بیمار روان رو

سلام پرنسس جان ...خیلی خوشحالم که دوباره تاپیک شما فعال شد ...راستش من از نظر شخصیتی تقریبا مثل شما ...

راستی شادی جان، من الان مدت کوتاهیه کمتر از یکماه که میرم حوزه علمیه

قبلا فکرمیکردم حوزه یه محیط بسته و متحجرانه هست، حرفای قدیمی و آدمای خشک....

اماالان که رفتم مرتب میگم چراخیلی سال قبل نرفتم

منم تو زندگی مشکلات و غمهای متعدد و مداوم داشتم

حوزه اثر عالی میزاره رو آدم

مشغول درس و بحثا که میشی مشکلات خودت کم کم رنگ میبازن

ب قول استارتر فکر مشغول مسایل مهم میشه

واقعا رو ب بهبود زندگی اثر میزاره، چون مرتب میان و مثلا از اخلاقیات و ویژگی های مثبت و  خوبیای بزرگان بهمون میگن... اخلاقیات مدام تکرارمیشه برامون

خود ب خود صبر آدم زیاد میشه و اثرات خوبش خیلی زیاده

بحثا ب روز، بچه های خوب و پاک، اساتید مومن و آگاه. بنظرم جای خوبیه برای تسکینت

غسل صبر حضرت زینب س،مداومت ب سوره والعصر، برای صبرت

غسل اویس قرنی برای محبت باشوهرت

خوبن.

قراان و یاسین بلند خوندن برا ارامشت 

2740
سلام خیلی ممنون از وقتی که میزارید،من هیچ سر رشته ای از مسایل روانشناسی ندارم ولی چندروزه با شما اشن ...

سلام عزیزم، کتابهارو کم و بیش دوستان معرفی کردند توی همین تاپیک. آروم و پیوسته جلو برو. تلاش می کنیم چون مارو تبدیل میکنه به آدم بهتری و فکر می کنم اومدیم توی این دنیا تا خودمون رو تربیت کنیم و نسخه بهتری از دیروزمون باشیم. یکبار زندگی می کنیم، پس کیفیت زندگی رو ببریم بالا.

خوشا راهی که پایانش تو باشی...
در مورد آدمهای دخالت گر چیکار میشه کرد ؟ خصوصا اگه این افراد از نزدیکان باشند . یک مورد از این افراد ...

پگول جان یک مثال بزن تا ببینیم چیکار باید کرد و سن و سال و نسبت حدودی رو هم بگو.

یک نکته هم بگم اینجا که تازگی متوجه اش شدم، نکته مهمی هست. ما دو نوع انسان داریم. یک گروه تمرکزشون روی خودشون، خواسته هاشون و هدف هاشون هست، یک گروه هم تمرکزشون روی دیگران، نظرات اونها و خواسته های اونها. این رو کی متوجه شدم؟تازگی مجبور شدم برای دیدن دور، عینک بزنم.نزدیک رو خوب می بینم، اما دورم مشکل پیدا کرده. خیلی فکر کردم  به این قضیه، دیدم اینقدر سرم توی کتاب و کامپیوتر بوده، و به نزدیک نگاه کردم، که دید دورم مشکل پیدا کرده. انگار کانون چشمم افتاده جلو.جا به جا شده کانون چشمم از بس تمرکزم روی نزدیک بوده. از دور غافل شدم.باید موقع مطالعه، هر از گاهی به دور هم خیره میشدم تا چشمم از یاد نبره که دوری هم وجود داره و همه ی دنیای من این نزدیک نیست. خیلی متاسف شدم بابت این مشکل که با رعایت نکردن دچارش شدم، اما مهم تر از کانون چشم، کانون روابطمون هست.

متاسفانه نوع تربیت و باورهایی که در ایران وجود داره، کانون روابط مارو متمرکز کرده روی دیگران، نظرات و افکار اونها برای ما خیلی مهم هست، همه کارهامون رو منوط کردیم به نظرات اونها.حالا براتون مثال میزنم.

مثلا دو تا خانم در یک شرایط مساوی هستند. یکی کانون روابطش روی دیگران زوم شده و اون یکی روی خودش و اهدافش. قراره هر دوی این خانم ها یک کاری برای خودشون دست و پا کنند.اونی که کانون تمرکزش روی دیگران هست با خودش فکر میکنه اگه همسرم نگذاره کار کنم چی؟اگه مادرهمسرم به همسرم چیزی یاد بده چی؟اگر همکارهام از من خوششون نیاد چیکار کنم؟اگر با رئیسم مشکل خوردم چی؟اگه برم سر کار باید پول هامو بدم به همسرم، اون حتما از من میگیره، مسئولیت هام زیاد میشه، اون وقت اگه نتونم به اقوامم سر بزنم چی میشه؟اینقدر این خانم به دیگران توجه میکنه که تمام انرژی ای که باید پای کارش بگذاره و رسیدن به هدفش، هرز میره. انرژیش خارج میشه و هیچ کاری نمیکنه و افسرده و ناراحت به روش قبلی اش ادامه میده.

اما خانمی که تمرکزش روی خودش هست، سعی میکنه زیاد رفت و آمد نکنه تا انرژیش رو نگه داره برای اهدافش و خودش.نگران حرف و نظرات دیگران نیست و فقط میخواد موفق بشه به انجام چیزی که میخواد و همه چیز رو در راستای رسیدن به هدفش مدیریت میکنه.حالا بهتون یک نشانه میدم تا این آدم هارو بشناسید و حتی خودتون رو.همه خانم ها توی یک مهمونی نشستند، یک خانم مشغول خودش و بچه اش هست و گاهی از سر اعتماد به نفس با دیگران کمی هم کلام میشه. اما یک خانم دیگه نشسته و فقط داره دور و بر رو نگاه میکنه، به دیگران لبخند میزنه از روی ضعف و انگار با لبخندش میگه من بی آزارم، کاری به کار من نداشته باشید، فقط داره با چشم هاش واکنش اطرافیان رو به خودش و کارها و حرفهاش میسنجه.این خانم شدیدا وابسته به حرف و نظرات دیگران هست.سعی کنید از این به بعد بیشتر تمرکزتون روی خودتون باشه، زیاد نگران واکنش اطرافیانتون نباشید.مدام اونهارو چک نکنید، مدام نگید لباسم خوبه؟آرایشم خوبه؟دیگران راجع به من چی میگن؟به نظرت من چه جور آدمی هستم؟این حرفها و رفتارها و نگاه ها، همه نشون میده کانون روابط شما روی دیگران تنظیم شده، اون رو جا به جا کنید روی خودتون و اهدافتون.