2733
2739
عنوان

طب سنتی

187 بازدید | 20 پست

چرا هر کس میره طب سنتی براش لبنیات را منع میکنه 

مگه لبنیات برای همه مضره؟

دختر و پسر هر دو شیرین هستند ولی اینکه بچه ات سالم و صالح و مصلح باشه میشه شیرین ترین هدیه خدا

فکر کنم چون طبعش سرده و منشا تمام بیماریها سردیه

مگر تا کجا گرسنه ایم؟ 😔 هنگام اذان مغرب جلوی یکی از هیات های عزاداری مستقر در میدان فاطمی صفی بی سابقه و بسیار طولانی برای دریافت غذای مجانی بود که انسان راشگفت زده می کرد. هر شب چنین است. تعداد افراد ایستاده در صف را نشمردم، اما به جد می توانم بگویم که بیش از هزار نفر بودند. آنها نه تنها متکدی و کارتن خواب و مسکین به نظر نمی رسیدند، بلکه مردان و زنانی شیک و آراسته با لباس های تمیز و بعضاً با دماغ های عمل کرده و هیکل هایی ساخته و پرداخته به نیروی دمبل و هالتر و رژیم غذایی و عمل های معجزه گر جسمانی و صورتهای آرایش کرده و خلاصه با ظاهری تأثیرگذار متناسب با #فرهنگ ظاهر پرور موجود بودند و صفی چند صد متری عجیبی تشکیل داده بودند. براستی این صف با آن اعضای منتظرِ مصممِ خستگی ناپذیر مرا شگفت زده نمود، به گونه ای که نمی توانستم باور کنم که مردم در صف ایستاده انسانهایی گرسنه و نیازمندند که شب در خانه بی شام اند. یاد خاطرات چرچیل افتادم که وقتی از او پرسیدند: چگونه [جنوب] ایران را بدون مقاومت اشغال کردی، گفت: از تجربیات آشپز احمد شاه قاجار استفاده کردیم که به ما گفت: اگر مردم ایران را به صرف غذا دعوت کنید، نمی پرسند صاحب خانه ای که غذا می دهد، کیست. اگر به آنها وعده‌ ی غذا بدهید، طالب چیزی دیگر نیستند. وقتی می خواستیم وارد ایران بشویم، به بی بی سی دستور دادیم هر روز در رادیو اعلام کند متفقین می خواهند برای شما کیسه های آرد بیاورند. وقتی ما وارد ایران می شدیم، مردم همه در صف بودند برای گرفتن آرد! نتیجه اینکه این مردم اگر به مال مفت برسند، سیر هم که باشند، باز هم می خورند، یا می برند.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
فکر کنم چون طبعش سرده و منشا تمام بیماریها سردیه

فکر میکردم هر کس که طبعش سرده نباید سردی بخوره 

ولی اینکه برای همه منع میکرد برام عجیب بود

دختر و پسر هر دو شیرین هستند ولی اینکه بچه ات سالم و صالح و مصلح باشه میشه شیرین ترین هدیه خدا
2738

بابا تمام قدیمیا گاو گوسفند داشتند شیرگاو میخوردند چجوووور با خرما و عسل بخور زنجبیل و...تا گرم باشه الان همه ادعا طب سنتی دارند باید خیلی بگردی 

یکساله درگیر مریضی طفل سه سالمه مم هرکاری هم میکنم صدام بالا نمیره به همه متوسل شدم میشه براش دعا کنید شفای همه مریضا.کاش تو هیچ خونه ای مریض نباشه اگرم هست بچه نباشه

من کاری به طب سنتی ندارم و هیچ اطلاعی هم راجع بهش ندارم و تا حالا به یه متخصص طب سنتی مراجعه نکردم 

ولی وقتی داخل سایت های خارجی برای بیماری های خودم تحقیق می کردم دیدم لبنیات بر خلاف تصور عامه برای خیلی بیماری ها مضرند 

کلا به چیزهایی در حالت عامیانه مفید به نظر میان بعد می فهمیم برای ما به هر دلیلی مضرند 

‍ «بیایید به قفسه کتابخانه دخیل ببندیم؛ دوستانی صمیمی پیدا می شوند که حاجات ما را برآورده کنند.»
لبنیات ک خوردنش مهمه کلیسم داره نباید قطع کنید

برخلاف نظر عموم لبنیات سرده و عامل دردهای استخوانی مثل زانو درد کمر درد سردیه و لبنیات چون سرده این مرض رو بدتر میکنه تو طب سنتی درمان رو بر اساس مزاج انجام میدن هم مزاج شخص هم مزاج مواد مهمه‌.برای کمبود کلسیم یا کم خونی داروی خودشون رو دارن که ترکیبی از موادیه که تعدیل مزاج شد تا همه بتونن استفاده کنن ولی مثلا شیر یا ماست مزاجش سرده سردی ها نباید بخورند اونایی که طبعشون گرمه باید با نمک و نعنا خشک یا پونه تعدیلش کنن

برای خرید محصولات طب سنتی و اسلامی از سراسر ایران و خرید محصولات مشاغل خانگی یا فروش محصولات خودتون به این سایت سر بزنید

https://basalam.com/user/6083L/invite

اشتباهم این بود هر جا رنجیدم خندیدم فکر کردند درد ندارد ضربه ها را محکم تر زدند...
بابا تمام قدیمیا گاو گوسفند داشتند شیرگاو میخوردند چجوووور با خرما و عسل بخور زنجبیل و...تا گرم باشه ...

من گفتم برای ما جنوبیا غذای دریایی جز مهم ترین غذاهاست و لبنیات هم چونکه خرما میخوریم معمولا کنار خرما ماست داریم 😅😅 اصلا نمیشه از این دو جزء اصلی سفره جنوبی گذشت😅😅😅😅

مثلا گوجه چون هیستامین زیادی داره برای خیلی بیماری ها مضره ولی شاید از نظر عامه خیلی هم مفید باشه 

‍ «بیایید به قفسه کتابخانه دخیل ببندیم؛ دوستانی صمیمی پیدا می شوند که حاجات ما را برآورده کنند.»
من گفتم برای ما جنوبیا غذای دریایی جز مهم ترین غذاهاست و لبنیات هم چونکه خرما میخوریم معمولا کنار خر ...

ماست در کنار خرما که طبعش گرمه باعث تعدیل سردیه ماست میشه بخاطر همین این دوتا رو با هم میخوردند

اشتباهم این بود هر جا رنجیدم خندیدم فکر کردند درد ندارد ضربه ها را محکم تر زدند...
2706