2737
2734
عنوان

به بچه دار شدن فکر میکنم تنم میلرزه ..

| مشاهده متن کامل بحث + 1711 بازدید | 213 پست
کاش این بحث بهتر پیش میرفت منم از بچه دار شدن میترسم اونم توی این سرزمین وقتی پارسال دیدم تو تحری ...

به این میگن حس مادری نگرانی در مورد آینده بچه بالقوه ای که قراره در آینده به دنیا بیاد نه اینکه نگران این باشی که نکنه با به دنیا اومدن بچه از خوشی هات کاسته بشه 

(( سکوت)) خودش یه دنیا حرف توشه
آفرین عزیزم این ذهنیت و طرز فکر شما که تا شرایطش رو نداشته باشم چه مالی چه معنوی بچه نمیارم واقعا ست ...

خواهش میکنم عزیزم

اسم کاربریم ربطی به زایمان طبیعی نداره .انقد نپرسید 😅😅😅 یک وسیله جراحی دندونه 🙄🙄🙄🙄🙄

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

متن اولشو بازم خوندم داره میگه نمیفهمم چرا بچه دار میشن؟ به چه دلیل؟  خب این که توهین نیست نفی ...

راستی یه چیز

کلا کسایی ک همچین سوالاتی میپرسن و دنبال جوابایی هستن ک با منطق اونا قیاس داشته باشه،

بیش از حد روی اینکه توی کار دیگران دخالت نکنیم و ب ما ربطی نداره و  تو زندگی دیگران سرک نکشیم و ... این گونه شعار ها اعتقاد دارن 

در مورد مثالتون هم بگم اونی ک حجاب میکنه تو گرما منطقش این هست  چون خدا گفته این کار رو انجام میده با همه سختیاش 

ولی کسی ک ب حجاب اعتقادی نداره براش منطقی نیست و هرچقدر توضیح هم بدی کلا بی فایده ست چون با این کار مخالفه 

اگر صرفا براش سوال پیش اومدا باشه ک همون جمله اول ک خدا گفته براش کفایت میکنه ولی اگر ب دنبال چیز دیگه ای باشه بحث ب جلیی نمیرسه 

والله من فقط از زایمانش می ترسم و بچه عشق هست به نظرم😍😄ولی بخاطر یه فکر بچگانه هم بچه میخوام همسرم همش به بچه های خواهرش مخصوصا بچه داداشش خیلی محبت میکنه در حد پدر ۲۴ ساعته بازی گردش بردن قول خیلی ها خریدن منم یکم حسودی میکنم میگم کاش این همه محبت رو به بچه خودمون میکرد حوصلش رو الان خرج کنه به ثمره عشقمان برسه بی حوصله میشه 😕

فقط 9 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
میشه ازتون خواهش کنم برای سلامتی مادرم دعا کنید حتی فقط در حد یک صلوات  مادرم خیلی سختی کشیده رنگ خوشی ندیده  و توی زندگی من هیچی برای من با ارزش تر از مادرم نیست هر کی برای مادرم دعا کنه منم برای آرامش زندگیش و رسیدن به تمام آرزو هاش دعاش میکنم😚اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجه  تیکر تولد دو سالگی پسر عزیزم هست مادرت قربون چشمات بشه😍😍😍😍
2731
به این میگن حس مادری نگرانی در مورد آینده بچه بالقوه ای که قراره در آینده به دنیا بیاد نه اینکه نگرا ...

درسته

بنظر من ادم قبل بچه دار شدن قشنگ باید فکر کنه

یسری ازادی ها از ادم سلب میشه با بچه

خواب راحت تا چند وقت وجود نداره

اصلا‌ زندگی مدلش عوض میشه

اگه واقعا نمیتونیم این شرایطو بپذیریم بچه نیاریم

هستن کسایی که ترجیح میدن دو نفرشونو تا اخر عمر داشته باشن

و بدون هیچ مشکلی پله های ترقی رو طی کنن

همین اول فکر کنیم خیلی بهتره تا اینکه بعدا هی به بچه نگاه کنیم و بگیم کاش نبودی تا من الان فلان کارو میکردم

من توی دوستام اینجوری دیدم😔😔😔

گر نگه دار من آن است که من میدانم،شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد❤️❤️❤️

هر کسی نظر و سلیقه‌ی خودش رو داره 

اما توهین و بی فرهنگ دانستن افرادی که بچه میارن واقعا کار زشتیه

من افرادی که تعداد بالایی فرزند دارن و همگی موفق و سالم(از جهت رفتاری ) هستن 

و چ زیباست که خانواده ای اینجوری شاد و خوشحال در کنار هم باشن

و اینکه قطعا بچه دار شدن سختی خودش رو داره اما همراه با لذتی ست که آدم تا مادر نشه درک نمی کنه ،مثل خود من

قبلا از بچه بیزار بودم و هیچ وقت فکر نمی‌کردم بیارم بچه رو ،اما بعد اومدنش همه چیز  عوض شد  و الانم تو فکر دومی ام   

به دنیا میارمش . ؟؟!!

ببين بي خيال. بحث بي فايده س. اينجا بچه دارشدنم مث خيلي چيزاي ديگه حاصل يه تصميم الزامن عقلاني نيس. همه بچه دار شده ن، پس مام بايد بچه دار شيم. حالا جرأت داري بگو چرا؟! تنها چيزي كه نمي شنوي استدلاله و تنها چيزي كه مي شنوي توجيه. البته كه حس قشنگيه مادر شدن، البته كه نوزاد خواستنيه و البته كه زندگي كسل كننده س ولي اينا هيچ كدوم دليل نيس. در بهترين حالت توجيهه

"هلیا! احساس رقابت، احساس حقارت است. بگذار که هزار تیرانداز به روی یک پرنده تیر بیندازند. من از آنکه دو انگشت بر او باشد، انگشت بر می‌دارم. بگذار آنچه از دست رفتنی‌ست از دست برود".     نادر ابراهيمي
راستی یه چیز کلا کسایی ک همچین سوالاتی میپرسن و دنبال جوابایی هستن ک با منطق اونا قیاس داشته باشه، ...

اونو من مثال زدم خودم حجاب دارم ولی اگه نداشتم و میخواستم قانع شم اون جمله برام کافی نبود حتما میپرسیدم چرا گفته؟ کجا گفته؟ و فقط اگر قانع میشدم که از نظر اجتماعی مفیده بهش ایمان میوردم

این تاپیکم از نظر من تاپیک بدی نبود

چون واقعا برای خیلیا بهتره بچه دار نشن حالا چه از نظر روحی چه مالی چه شرایط چه چیرای دیگه

اینکه بیان بگن شعورشو نداری درکشو نداری لیاقتشو نداری یا برعکس بیان بگن تنها هنرتون همینه یا میخوان جای پا محکم کنن که بچه میارن اینا خوب نیست واقعا

اینجا جای بحثه نه بی احترامی و متهم کردن یا با تعصب دفاع کردن از اعتقادات خودمون❤

فقط 11 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
🌷
2738

تا وقتی تصورت اینمدلی هست اصلا اقدام نکن

خودت باید به حس مادری برسی.

نیازشو احساس کنی 

حس میکنم باتو دیوونگی خوبه❤بی خوابی و عادت این زندگی خوبه❤وقتی حواسم نیست آروم بیا پیشم❤وقتی حواست نیست باز عاشقت میشم❤وقتی حواست نیست چه دیدنی میشی❤وقتی حواست نیست بوسیدنی میشی❤ آهنگ وقتی حواست نیست از شادمهر عقیلی😉
اونو من مثال زدم خودم حجاب دارم ولی اگه نداشتم و میخواستم قانع شم اون جمله برام کافی نبود حتما میپرس ...

بله عزیزم دقیقا حرف خانما هم همین پاراگراف دومتون بود ک متاسفانه بعضی ها رعایت نکردن 

راجب بند اول حرفتون هم بله عزیزم منم در حد مثال گفتم ک کسی ک بدنبال تحقیق و پیدا کردن بهترین راه حل هست میره سراغ متخصصش  و کسی ک بدنبال نفی کردن چیزی و ایراد گرفتن الکی هست سین جین میکنه طرف رو 

اگه ایشون برا بچه دار شدن  سرگردون هست و نمیدونه میتونه یا نه از نظر همه چیز  ک باید مراجعه کنه ب روانشناس یا اینکه اینجا بخواد مطرح کنه باید در حد مشورت ک شماهایی ک بچه دار شدین چ فرقایی زندگسیتون کرد ک بقیه هم بدون تعصب و راحت جواب بدن 

ن اینکه بگه شمایی ک بچه دار شدین دیگه تفریحی ندارین خرجی ندارین چرا بچه اوردین نباید میووردین و ...

نفی کردن با سوال کردن فرق داره.

نه توهین نمیکنیم .. فقط خواستم بدونم به جز عشقی که به بچه به وجود میاد و همونم دردسره دلیل بچه آوردن ...

حس مادری یه غریزس

مثل  نیاز جن سی .

نیاز به خواب و خوراک

از درون میاد

حس میکنم باتو دیوونگی خوبه❤بی خوابی و عادت این زندگی خوبه❤وقتی حواسم نیست آروم بیا پیشم❤وقتی حواست نیست باز عاشقت میشم❤وقتی حواست نیست چه دیدنی میشی❤وقتی حواست نیست بوسیدنی میشی❤ آهنگ وقتی حواست نیست از شادمهر عقیلی😉
نه توهین نمیکنیم .. فقط خواستم بدونم به جز عشقی که به بچه به وجود میاد و همونم دردسره دلیل بچه آوردن ...

شاید برای اولیش دلیلی پیدا بکنم، چون ادم دوس داره هر چیزی رو تجربه کنه ولی برای دومی با این شرایط اقتصادی و اجتماعی دلیلی پیدا نمیکنم،من ترجیح میدم بچه یه دونه باشه ولی شاهزاده باشه بهترین لباس بهترین کلاس بهترین مدرسه بهترین تفریح فقط واسه خودش تنها باشه و شریکی براش وجود نداشته باشه و حسرتی تو دلش نمونه حداقل بهتر از اینه که دوتا باشن و هردو حسرت خیلی چیزها به دلشون بمونه، البته نمیدونم تا چه حد فکرم درسته 

2706