2733
2739
عنوان

کمال گرایی...

202 بازدید | 11 پست

گاهی "کمال‌گرایی"،

چنان تردیدی در شما ایجاد می‌کند که در برداشتن گام نخست هم ناتوان خواهید بود.
برای شروع نیازی نیست عالی باشید ولی برای عالی بودن، باید شروع کنید.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
ایدئالیست ها بدبخت ترین آدمای دنیان هیچوقت هیچ چیز کامل نیست پس همیشه ی دلیلی برای افسردگی هست!

دقیقا

آدمای صفر و صدی بیشتر از بقیه زندگی رو به خودشون سخت می گیرند.

ولی مشکل اینه دست خود آدم نیست.

از یه جایی می بینی کمال گرا شدی

و کوچک ترین کمبود و نقصی برات عذاب دهنده است

دقیقا آدمای صفر و صدی بیشتر از بقیه زندگی رو به خودشون سخت می گیرند. ولی مشکل اینه دست خود آدم نیس ...

خوب حرف شما رو می فهمم چون خودم اینجوری بودم

ی بخش زیادی از شکست های زندگیم از همین خُلقُ خو میاد

ولی زمان درستش می کنه عزیزم

وقتی تو شقیقه هات موهای سفید دیدی، خودش درست می شه

الان دیگه هر چی بشِ بشس برام

دوستام می گن .... اونایی که منُ می شناسن و رابطه ی نزدیک تری دارن باهام ... اصلن وِلِ فلانی ...

2738
منم مشکلم همینه تحمل اون نقص های اولیه رو ندارم،دوست دارم از اول کامل باشم

اره ولی خودمون هم خوب می دونیم که همچین چیزی امکان پذیر نیست.

فکر کنم یکی از راه حل هاش اینه که با واقعیت کنار بیایم و به افکار آزار دهنده مون اهمیت ندیم.

یا مثلا اینکه به جای تمرکز رو کمبود ها 

نقاط مثبت رو برای خودمون پر رنگ کنیم.

خوب حرف شما رو می فهمم چون خودم اینجوری بودم ی بخش زیادی از شکست های زندگیم از همین خُلقُ خو میاد ...

درسته

الان هم نسبت به گذشته این ویژگی درونم خیلی کمتر شده

ممنونم💖💖💖

کمال گرایی در کودکان یکی از صفاتی است که در روانشناسی مورد بحث بسیاری قرار گرفته است. اگرچه کمال گرا بودن می‌تواند یک ویژگی مطلوب باشد، با این حال در بعضی مواقع نیز کمال گرایی آسیب‌هایی را در شخصیت فرد ایجاد می‌کند. برخلاف تصور والدین، رشد بیش‌ از حد کمال گرایی در کودکان نه تنها نمی‌تواند باعث پیشرفت آن‌ها شود، بلکه کودک مستعد ابتلا به اختلالات اضطرابی و افسردگی می‌شود. در این راه لازم است که والدین یک بازنگری در شیوه تربیتی خود انجام داده و با توجه به تلاش کودک و نه صرفا نتیجه، او را تشویق کنند