2733
2734
من دختر جاریم داشت.اگر نی نی ات دختر باشه زودتر وب میشه.اون تو 4 ماهگی خوب شد اگر پسر باشه گاهی تا 1 سال میکشه...اما جای نگرانی نیست فقط باید کمی مراقبت کنی تا کاملا مشکل برطرف بشه...خیلی بچه ها اینجوری هستند
هیچ وقت به خدا نگو که مشکل بزرگی دارم،به مشکل بگو که خدای بزرگی داری..

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم فاویسم یک نوع حساسیته .کوچولوی ناز شما یک انزیم به نام گلوکز شش فسفاتاز را نداره.این مساله ژنتیک هست ومعمولا یک ژن مغلوبه .به راحتی ارث نمی رسه.مساله اصلا مهمی نیست به شرطی که یکسری موارد را رعایت کنی .نوع خاصی از باقالا که مربوط به شهر فاو در شماله درواقع باقالا های شمالی ونفتالین وداروی انتی بیوتیک کوتری موکسازول ودارو های مربوط به مالاریا برای این نقص زنتیک خطرناکه وخون را در بدن انها همولیز می کنه وباعث اسیب به کلیه میشه (اصلا کم خونی نیست بلکه همولیز خون باعث کم خونی شدید میشه)حتی رفتن در مزارع این گونه باقالا موجب تحریک شدن این واکنش الرژیک در بدن می شود.ولی اگر این موارد را رعایت کنی اصلامتوجه وجود این مساله در کوچولوی عزیزت نمیشی .این شبیه یک نوع الرژیه.اصلا نترس عزیزم فقط بچه هایی که فاویسم دارند ممکنه زردی بدو تولد بگیرند .من کسانی را میشناسم که این الرژی را دارند فقط رعایت می کنند هیچ مساله دیگری هم ندارند.دیدم دوستان نوشتند این مساله خوب میشه تا جایی که من می دونم وتقریبا مطمئنم خوب نمیشه چون یک نقص ژنتیکه ولی اصلا مهم نیست واکنش های الرژیک شدید تری مثل الرژی به لبنیات یا گندم خیلی خیلی بدتره این اصلا مساله مهمی نیست.
2731
عزیزم دوتا پسر عمه های من فاویسم دارن الانم یکیشون 29 ساله و اونیکی هم 23 سالشه. همیشه عمه ی من مراعات میکرده و جایی که باقالی پخته میشده نمیرفت و بچه ها رو هم نمیبرد. خیلی حاد نیست که نگران باشی .یه جور حساسیته ولی خوب باید مراقب باشی به هیچوجه بوی باقالی نیاد و خورده نشه .به هیچ وجه
به سلامتی سرنوشت که نمیشه اونو از سر نوشت...
2740
عزیزم.پسر منم فاویسم داره...........در جواب هانیه جان باید بگم که تا چهار مهاگی خوب نمیشه...بلکه تاچهار ماهگی باید صبر کرد که تمام موادی که نی نی از بدن مادرش توی بدن خودش داره کم کم دفع بشه و بعد دوباره آزمایش صحت فاویسم داد که اون موقع صد در صد میشه گفت داره یا نه.............در ضمن یک بیماری ارثیه و البته من خودم ندارم ولی نمدونم چطوری پسرم داره............................لیست داروها رو میتونی از مرکز بهداشت بگیری...مثلا آسپرین هم نباید بدی و کوتریموکساوزول و بوی آفت کش و اینا هم نباید بهش بخوره