2733
2739
عنوان

انکار واقعیت نی نی سایتی ها

505 بازدید | 14 پست

گاها تو سایت تاپیک هایی زده میشه و مسائلی مطرح میشه که برای جامعه بسیار ازار دهنده و ناخوشایند هستن بطوری که حرف زدن راجع بهشون هم حال ادمو بد میکنه, ولی بهرحال وجود دارن و اتفاق میوفتن و بشدت لازمه که مطرح بشن و در موردشون اگاهی رسانی و اموزش داده بشه, که البته مسئولیتش با دولت و اموزش و پروشه که متاسفانه... 

من نمیخوام خودِ این نوع مسائل رو مطرح کنم چون تاپیک سریع تعطیل میشه, من میخواستم به یک واکنش روانی موقع شنیدن این مسائل و کلا هر مسئله ای که برای فرد میتونه شوکه کننده باشه اشاره کنم, واکنشِ انکار و پرخاش که چرا همچین حرفی میزنی؟؟ دروغه!! امکان نداره و صد در صد اشتباه میکنی این حرفا به هیچ وجه نباید گفته بشه!! سکوت کنید و فراموش کنید!

این واکنش ها تا جایی که اطلاعات بسیار مبتدیِ من در مورد روانشناسی بهش میرسه, دو حالت داره, هر دو هم از مکانسیم دفاعیِ انکار واقعیت میاد که فرد ترجیح میده واقعیت ناخوشایندی که شخصا تجربه میکنه یا میبینه و میشنوه که برای حتی دیگری اتفاق افتاده رو بکل منکر بشه تا نخواد باهاش رو به رو بشه و بهش فکر کنه تا ناراحت نشه... پس کلا میگه نه واقعیت نداره! چون اینجوری راحتتره براش! بقول معروف جلوی چشمشه ها ولی انکار کور شده و نمیبینه

دومین حالتِ انکار واقعیت, بخاطر داشتن تجربه و خاطره ی شخصیِ بشدت ازار دهنده (معمولا در کودکی) شبیه به مسئله ی مطرح شده هست که خوداگاه و حتی در ناخوداگاهِ حافظه ی فرد وجود داره و ناخوداگاه هم برای به یاد نیاوردنش مبارزه میکنه و گارد میگیره تا از واقعیت ازار دهنده فرار کنه.

دوستان من این مورد رو تو سایت بسیار دیدم و فقط خواستم از نظر روانشناسی هم یه کوچولو توضیحشو مطرح کنم شاید فکرشو که بکنیم ببینیم واسه خودمون گاها تو زندگی شخصی این انکار واقعیت پیش اومده, چون بالاخره یک نوع مکانیسم دفاعی مغزمونه.. ولی شاید اگه حواسمونو جمع کنیم بتونیم متوجه بشیم که عه! من دارم ناخوداگاه همچین کاری میکنم تا از حقیقت عذاب اور فرار کنم که مطمعنا نتیجه و عاقبتش (شخصی یا اجتماعی) اصلا خوب نخواهد بود.. 

طولانی بود ولی با اشتیاق خوندمش 

و خیلی هم بنظرم عالی بود

نمیشه با نگفتن جلو اتفاقای بد رو گرفت 

درسته خیلی بدن

ولیییی اگه نگی ممکنه بازم تکرار بشن

Instagram📷me_in_netherlands 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

واقعا بجا و عالی گفتین منم با این مشکل خیلی برخوردم و همیشه متعجب میشم چرا برای مسئله ای که هیچ سود یا زیانی به ما نمیرسونه همچین واکنشای شدیدی از برخی‌ها دیده میشه فوق فوقش اگه احساس میکنی حتی دروغ و یا زائیده یک ذهن بیماره خوب بزار باشه تو فقط به عنوان یک قصه بهش نگاه کن همین اتفاق خواستی نمیخواد بیفته که همچین جبهه گیری میکنید

زندگی را باید زندگی کرد .........
2731

الان ما قبول کنیم همه مردا خیانت کارن و همه خواهرا میخوان سوهرخواهرن قر بزنن و همه مادرا و دامادا رابطه دارن و پدر با دختر تنها بذاری ترتیب دختر خودس داده و ... از نظر روان شناسی شما سالم محسوبیم؟ چشم.😒

من‌ مادر دو فرشته آسمانیم💫💫 یکی در دستان خدا آرمیده و دیگری در آغوش من💞 
الان ما قبول کنیم همه مردا خیانت کارن و همه خواهرا میخوان سوهرخواهرن قر بزنن و همه مادرا و دامادا را ...

بد برداشت نکن عزیزم قرار نیست هر کسی هر چیزی گفت باور کنی قرار هم نیست اعصاب خودتو خورد کنی برای چیزی که نه سودی به حال شما داره نه ضرری

با همه این تفاسیر تمام این اتفاقا تو جامعه داره اتفاق میفته چه ما انکار کنیم چه نکنیم اگه تنها درصد خیلی کمی از این حرفا درست هم باشه منو شما بهتر بجای واکنش احساسی از تجربیات دوستان استفاده کنیم تا این اتفاقات تلخ برای ما نیفته

واقعا بجا و عالی گفتین منم با این مشکل خیلی برخوردم و همیشه متعجب میشم چرا برای مسئله ای که هیچ سود ...

واقعا..  ضرری ک نداره اتفافا ممکنه بدرد خیلیا بخوره

از کسی اینجا چیزی کمو زیاد نمیشه که اخرش..

الان ما قبول کنیم همه مردا خیانت کارن و همه خواهرا میخوان سوهرخواهرن قر بزنن و همه مادرا و دامادا را ...

عزیزم به اینکه چرا فکر میکنید هرکی همچین چیزایی گفت دروغ میگه فکر کنید 

بالاخره مگه همچین چیزایی اصلا وجود ندارن؟؟ چرا همرو انکار میکنید؟؟ 

2738

خواهرای گلم من معلم هستم و چون با آدمای زیادی بخاطر شغلم در ارتباطم و به سبب این عادت خانمای ایرانی به دردل کردن با خیلی از این مشکلا برخورد داشتم 

و مامانای عزیز درمورد هر چیزی میخواین خوشبین باشین هیچ اشکالی نداره که هیچ خیلیم خوبه ولی خواهش میکنم در مورد روابط بچه ها تا زمانی که یاد نگرفتن از خودشون دفاع کنن بدبین باشین با هر کسی حتی عزیزترین و نزدیک ترین هاتون متاسفانه من خیلی برخورد داشتم با سوء استفاده از بچه ها و چقد تاسف خوردم 

همه جا و به همه مادرا میگم که مثل چشمتون حتی بیشتر و بهتر از اون مواظب روابط بچه های کم سن و سالتون باشین 

عزیزم به اینکه چرا فکر میکنید هرکی همچین چیزایی گفت دروغ میگه فکر کنید  بالاخره مگه همچین چیزا ...

شما روان شناسی؟ تا حالا ب عواقب سو و بد این تاپیکا فک کردید؟ فک کردید دخترای مجرد چ حسی اینجا ب ازدواج و شوهر دارن؟ فک کردید چند نفر بعد از خوندن این تاپیکا میرن سروقت گوشی شوهرشون و شک عین خوره زندکیشون نابود میکنه؟ اون تاپیکه بودید ک خانومه چ خدشحال و راضی گفت بوسیله شوهرش برای خواهرش غذا فرستاده و اخر تاپیک، انقدر تو گوشش خوندن ک ما زباد دیدیم رابطه سوهر و خواهر رو، کم کم دلشوره گرفتتش و زنگ زد ب شوهرش؟ این ایه قران خوندید ک لز بعضی گمان ها بپرهیزید ک بعضی از گمان ها گناه است؟ خبر دارید ک اسلام اجازه تجسس نمیده؟ میدونید ک اللن قانون جذب تو دنیا راج ب انرژی های منفی چی میگه؟ اینکه اگه فک کنی بلایی قراره سرت بیاد حتما میاد؟ اگه هی دنبال غده سرطانی در بدنت بگردی حتما پیدا میکنی؟

میدونید ک در اسلام اظهار ب گناه از خود گناه بدتره؟ ولی اینحا راحت همه اقرار میکنن؟ عزیزم ضررش بیشتر از سودشه. خصوصا ک نصف بیشترشون اول میفهمن شوهرشون خیانت کرده بعد میگن نمیتونم جدا سم. پس اخه واسه چی تا یه تاپیک خوندی سریع رفتی گوشی چک کردی؟

خصوصا اینکه خیلی از تاپیکا سرگرمیه. یکی تیس بگه ب تامیک پربازدید مگه پول میدن؟ گاهی از اول هم قصد پربازدید شدن ندارن.‌گاهی یهو وسط مسیر ب سرشون میزنه چندتا دروغم بچپونن.‌گاهی اول تاپیک میزنن همه میگن مهم نیس. احسلساتشون درک نمیشه تخیل قاطیش میکنن و...... 

این همه ضرر واسه چندتا عقده گسایی؟ (درددل منظورم نیستا. دقیقا عقده گشایی. عقده دیده شدن. ترحم و...)

بد برداشت نکن عزیزم قرار نیست هر کسی هر چیزی گفت باور کنی قرار هم نیست اعصاب خودتو خورد کنی برای چیز ...

نه عزیزم. من اعصابم خورد نمیکنم. گزارش هم‌نمیزنم. زندکیم‌میکنم. فقط تیتر تاپیک خبر از دغدغه های استارتر میداد.‌دغدغه هاش برای جامعه.‌شخصی نبود. منم از دغدغه های خودم برای بقیه گفتم. وکرنه این سایت جز سرگرمی واسم نیس و روم هیچ تاثیری نمیذاره. مثبت یا منفی.

بد برداشت نکن عزیزم قرار نیست هر کسی هر چیزی گفت باور کنی قرار هم نیست اعصاب خودتو خورد کنی برای چیز ...

ضمنا اگه سعی کنبم از اینجا تجربه اندوزی نکنیم بهتره.چون‌نسخه زندکی هرفرد با دیگری متفاوته. این همه ادم درس این کار خونده ن. بریم پیش مشاور بهتر نیس؟ نسخه زندکی خودمون میگیریم

راجع ب مساله تجربه اندوزی تازه خودت بیشتر باید حرف من درک کنی. تحصیلاتت دیدم ک علوم تربیته. خب فک کن‌ مثلا من اللن چندساله یه بچه دارم. ب تو بگم تو هیچی از بچه ها نمیدونی.من با یه بچه بیشتر  بلدم. تجربه من برای راهنمایی یک خانمی ک اونم بچع داره و در برخوردبا بچه ش ب مشکل خورده، بیشتر ب درد مبخوره تا علم تو. خودت سر افسوس تکون‌نمیدی؟

راجع ب مساله تجربه اندوزی تازه خودت بیشتر باید حرف من درک کنی. تحصیلاتت دیدم ک علوم تربیته. خب فک کن ...

نه هیچ وقت چون به تجربه بهم ثابت شده که هیچ علمی جای تجربه رو نمیگیره شاید اگه چند سال پیش بود حرفتو تایید میکردم ولی الان میگم علم فقط یک سری تئوری هست که زمانی بدرد میخوره که با کار بیان و اون بکار اومدنه میشه تجربه

2706