2737
2734

سلام خانمای نازنین نی نی سایت😊

مکرر دوستانی که علاقه مند به فراگیری دروس حوزه هستند،از شرایط حوزه سوال کردند.لذا تصمیم گرفتم،شرایط و خروجی حوزه رو کامل توضیح بدم.

🔴حوزه خواهران چند سطح داره.

۱.سطح یک:برای بانوانی که از سیکل وارد حوزه میشند.

۲-سطح دو:برای بانوانی که مدرک‌ دیپلم و بالاتر دارند که معادل لیسانس هست

۳_سطح سه:مخصوص طلبای که سطح دو رو گذرونده باشند و معادل ارشد میباشد.

سطوح بالاتر یعنی سطح چهار و پنج(دکترا و..) هم وجود داره.

شما اگر مدرک دیپلم به بالا دارید و علاقه مند به کسب علوم حوزوی دارید باید زمانی که مرکز مدیریت فراخوان میده ثبت نام کنید.چند سال اخیر،آزمون رو حذف کردند و فقط مصاحبه باید میدادند بانوان.اما ظاهرا امسال مجدد ازمون گرفته میشه و مصاحبه هم باید بدید.

🔴سطح دو پنج سال طول میکشه.تمام وقت از صبح تا ظهر،از شنبه تا چهارشنبه،۱۹۰ واحد آموزشی،همراه با پایان نامه یا نوشتن دومقاله به جای پایان نامه.

دروسی که تدریس میشه شامل فقه،اصول،صرف و نحو،کلام،فلسفه،اخلاق،تفسیر،ادبیات،زبان انگلیسی،روش تدریس،روانشناسی و...هست.پایه حوزه روی زبان عربی و نحو هست.

تقریبا از سال سوم،کتب به زبان عربیه و بعضی از دروس جز منابع آزمون دکترای دانشگاه هست.

دو سال اول احکام رو به زبان ساده آموزش میدند و پایه های بالاتر فقه استدلالی تدریس میشه.

🔴محیط حوزه،همونطور که مشخصه یک فضای مذهبی هست،و رعایت شان طلبگی واجبه.

معمولا ساعات فرهنگی هم در حوزه ها وجود داره که استاد اخلاق،مباحث اخلاقی رو تدریس میکنه.

قوانین حوزه هم مثل دانشگاهه.هر سه جلسه غیبت برابر هست با حذف درس.یا معرفی به استاد و...فرقی با دانشگاه نداره تقریبا.

🔴بعضی از حوزه ها مهدکودک هم داره که برای خانم های بچه دار،شرایط تحصیل فراهم شده.و معمولا هزینه چندانی نداره.

تنها راه موفیقت در حوزه و این علوم،مباحثه است و تکرار.طلبه ای که هم بحثی نداشته باشه قطعا به نتیجه ای نمیرسه.

دروس حوزه سنگینه و نیاز به استفاده بهینه از وقت داره.پس فکر نکنید ساده است و به راحتی میشه قبول شد.

🔴خروجی حوزه سه راه پیش رو داره:محقق،مبلغ یا مدرس.هر شخصی بسته به علاقه و توانایی میتونه یکی از این سه راه رو انتخاب کنه.

🔴چند توصیه دوستانه هم دارم،برای دوستانی که تصمیم دارند تو این راه قدم بزارند:از همون اول،یکی از دروس رو که علاقه داریدانتخاب کنید و تخصصی کار کنید.مثلا اگر علاقه به فقه دارید،جدای از آموزش های حوزه،تک تک رساله ها و احادیث فقهی رو بررسی کنید.یا اینکه اون درس مورد علاقه رو در یک حوزه غیر مصوب درکنار درسی که میخونید،بگذرونید.

در این صورت هست که شما بعد از گذروندن پنج سال،حرفی برای گفتن دارید.

🔴یک آگاهی هم بدم که با چشم باز انتخاب کنید:فکر نکنید چون حوزه است و علوم دینی تدریس میشه پس شاهد بی نظمی ها و بداخلاقی نیستید.ممکنه همه این موارد رو مشاهده کنید.شما هدفتون رو مشخص کنید و بااراده قدم بردارید و اجازه ندید هیچ وقت کج رفتاری ها شما رو از رسیدن به هدفتون بازداره.

موفق باشید.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

@shabnam7575    

بیا عزیزم،سوالی داشتید در خدمتم.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

حوزه رو خیلی دوست دارم ولی خودم می دونم هیچی نخواهم فهمید😂

تو جدول زده 25 سال اینده را نخواهد دید سه حرف اولش هم ا.س.ر در اومده.... چی میشه به نظرتون؟🙄🙄................... #بیمار_اعصاب_و_روان_دیوانه_نیست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

من سوال دارم میخام به اندازه ای مسلط بشم که بتوانم خادم امام رضا بشم 

مدرکم هم دکترا است ولی فقط صبح تا ظهر وقت دارم شدنیه؟ 

به عرفان و فلسفه هم علاقه دارم 

پاسخگوسوالاتتون درزمینه روانپزشکی و روانشناسی تو تاپیکتون صدا بزنید
حوزه رو خیلی دوست دارم ولی خودم می دونم هیچی نخواهم فهمید😂

😁اینطور نیست.با تلاش همه سختی ها آسان میشه.

2738

خیلی ممنون میشم اگه یکی از خواهرانمون در حوزه یا هرجا پایان نامشون رو در رابطه با برده داری در اسلام و همچنین بحث انسانی غنایم جنگی بزارن تا لااقل یکی مث من ک علاقه داره به دین به این مباحث که میرسه دچار سردگمی و بعضا ناامیدی نشه

😁اینطور نیست.با تلاش همه سختی ها آسان میشه.

اصولا ذهنم تو مبحثای فلسفی  و عرفان و اینا قفل می کنه

تو حوزه هم خیلی باید مودب رفتار کرد

نمیشه خواهرم😂

تو جدول زده 25 سال اینده را نخواهد دید سه حرف اولش هم ا.س.ر در اومده.... چی میشه به نظرتون؟🙄🙄................... #بیمار_اعصاب_و_روان_دیوانه_نیست
تو حوزه چیزی یاد نگرفتین ک چطوری میتونم ازدواج کنم زود و خوب؟

تو حوزه که نه یاد ندادند😂دیدید که جز دروس تدریس شده ننوشته بودم.😁

اما سفارش شده از بزرگان که هر جمعه قبل از اذان ظهر نملز جعفر طیار رو بخونید.

انشاالله که ازدواج خوبی داشته باشید.

نگفتید عزیزم میشه فقط صبح ها کلاس برداشت یا تمام وقته؟  واحدها برام تبدیل می کنند یا دوباره باید دروس لیسانس بگذرونم؟

پاسخگوسوالاتتون درزمینه روانپزشکی و روانشناسی تو تاپیکتون صدا بزنید
2706