2737
2739
عنوان

اینقدر نگیم به ما ربط نداره

454 بازدید | 43 پست

اون عزیزی که عکس جهازشو میگذاره توی پیجهای باز، مسلما خودشو برای انتقاد هم اماده کرده. 

نمیدونم چرا با این مساله جهاز بردن و سیسمونی بردن و یخچال عروس پر کردن و به نمایش گذاشتن تمام اینها مشکل دارم. اصلا و به هیچ عنوان دلیلی برای اینکار نمیبینم. اینقدر نگیم فرهنگه، فرهنگه...بابا قرون وسطی که نیست همین موبایل و اینترنت و دنیای دیجیتال رو چطور به عنوان مدرنیته پذیرفتیم خیلی زود تو دل سنت ها جا دادیمشون الان از دور افتاده ترین نقاط ایران همه با دنیای مدرن اشنایی دارن. چرا این ساده زندکی کردنا و درگیر سنتهای غلط دست و پاگیر نشدن رو اینقدر زود و بدون مشکل نمیپذیریم؟؟؟؟

چون دوست داریم توش بمونیم.‌ قبول کنیم ربطی به فرهنگ هیچ قومی نداره، ما خودمون دوست داریم تو فرهنگ چشم و هم چشمی بمونیم وگرنه هر فرهنگ غلطی قابل تغییره اگه اراده باشه.

دقیقا منم مخالفم

کسایی که از زندگیم خبر دارن میشه پیجم رو فالو کنن قطعا براشون میشه یه خیر که شاید باعث بشن من از این زندان خلاص بشمtashrifat_rooyayi@                                  تا نصیحت خواهرانه دارم براتون :                                                                                                                       اول :قضاوت کار ما نیست قضاوت فقط کار خداست تازه خدا گاهی چشمش رو میبنده و رد میکنه ما کی باشیم ؟  ما مال قضاوت نیستیم...                                                                                                                     دوم : مواظب آبروی مردم باشید نکنه آبروی مومنی رو که حرمتش از حرمت خانه خدا واجب تره ببرید خیلی مواظب باشید.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

چون خیلی ها خب این مراسمها رو دوست دارن بنظر منم ایرادی نداره همه که نباید عین من یا شما فکر کنن 

خدایا مراقب ویهان وماکانم و همسر عزیزم باش  قربون دوتا پسر تپلم برم من..اگه جواب بی ادبیتو نمیدم یعنی در حد من نیستی پس انقدر خودتو خاروخفیف نکن و زور نزن 
2728

منم موافق این نیستم که عکس سیسمونی و جهاز و اینچیزا رو بزاریم ..شاید ینفر نداشته باشه و حسرت بخوره ....چه کاریه ...اگه کسی انقد توان مالیش بالاست که راحت از پس همه اینا برمیاد چه نیازیه بزاره بقیه ببینن ....برای خودت خریدی لذت ببر از زندگی 

منم هیچ کدوم از این مراسمات مزخرف رو اجازه ندادم انجام بشه مامانم خودشو میزدا ولی من اهمیت ندادم واسه من مسخره بود الانم خداروشکر خوشبختم.

دانلود نمونه سوالات استخدامی و پروژه های دانشجویی و ....  http://file-marketing.blog.ir
2738

متاسفانه مردم جهان سوم به شدت مصرف گرا هستن. چشم و هم چشمی هم گه تو ایران بیداد میکنه... 

من سالی یک بار میام ایران، وقتی میرم بیرون، از همه ساده ترم یا مهمونی میرم، احساس میکنم رفتم کره ماه، هیچ کس شبیه من نیست😂😂😂😂😂

https://www.ninisite.com/discussion/topic/3051347/خانمهاازفردا-میشه-۴۰روزتامحرم-کسی-نمیخواد-براش-زیارت-عاشورا-بخونم?postId=99108001

ختم قران و چله و نمازقضای میت انجام میدم التماس دعا یادمون باشه دعا درحق همدیگه زودتر مستجاب میشه انشالله نفسم براتون حق باشه
منم موافق این نیستم که عکس سیسمونی و جهاز و اینچیزا رو بزاریم ..شاید ینفر نداشته باشه و حسرت بخوره . ...

واقعا توی جهیزیه بردن افراط داره بیداااااد میکنه. تو همین اوضاعدمالی داغون کشور همه دارن کلی چیزهای عیرضروری بعنوان جهاز میبرن. جالبه که خیلیلشون تحت فشارم هستنا....با قرضم دارن میخرنا.....اما واسه در اوردن چشمها از حدقه اینکارو میکنن. بابا کی میخوایم درست شیم

من ۹سال پیش نامزد کردم ازهمون اول به مادرم گفتم جهازبرون و حنابندون و..هیچی نمیخواما فقط همون عروسی و خداحافظ ..هی گفت سه تا دختر باهم شوهر دادم الان میگن لابد کم داده گفتم من نمیزارم یه لشکر اول زندگی بیان خونم

به بعضی تاپیکام فقط باید گفت عجب🤔🤔😐🤔😐🤔😐🤔😐🤔😐😐😐🤔😐😐🤔
واقعا توی جهیزیه بردن افراط داره بیداااااد میکنه. تو همین اوضاعدمالی داغون کشور همه دارن کلی چیزهای ...

واقعا 

آدم میره بیروون واسه خرید میبینی همه دارن میخرن و اونجاس که میفهمی مردم همه دارن و هیچکس فقیر نیست😤😤😤

کاش نی نی سایتم دکمه بلاک داشت😍😍
2706