2737
2739
عنوان

اصول اثاث کشی میخوام

136 بازدید | 8 پست

کسی کمکم نیس دست تنهام چون مادرم اینا شهر دیگن و نمیتونن بیان , مادرشوهر و خواهر شوهرم تنبل هستن بخوان بیان کمک , بیشتر کار رو دستم میتراشن و باید براشون اشپزی کنم, بدتر اینکه گیاه خوارن و هرچیزی که محصول حیوانی داشته باشه نمیخورن, 

خلاصه میخوام خودم یکاریش کنم, پریروزا از شرکت خدماتی یه خانم گرفتم کمکم کنه , طرف رفتش همه ظرفا رو شست اورد چید وسط هال بعدشم همه رو توی کارتونای اشتباهی میذاشت بعد من رفتم دونه دونه بهش گفتم چی برا کدوم کارتونه , اینبار بلد نبود وسایلو تو کارتونا جا بده , گفتم نمیخواد خانم برا من الکی کنتور ننداز پاشو برو , ۱۰۰تومن گرفت و رفت , فقط ظرف شست که اونم خودم ظرفشویی داشتم😁

سرتونو درد نیارم اخرش خودم تنهایی باید جمع کنم , باردارم , تجربه اثاث کشی ندارم,۳ روز دیگه باید تخلیه کنیم . شوهری همک صب تا شب سر کاره و وقت نداره کمکم کنه, 

حس میکنم دارم استرس میگیرم😂

یکم زودتر شروع میکردی یواش یواش با حوصله جمع میکردی

اخه خونه جدید هم اماده نشده بود , بعدش فکرشو ک میکردم اکثر وسایلو لازم داشتم تو این مدت ,فقط بوفه و چنتا برقی کم کاربرد رو کارتون کردم 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

قبل از شروع به بسته بندی لوازم تان ابتدا فهرستی از کارهایی که می خواهید انجام دهید تهیه کنید. کارها را بین اعضاء خانواده تقسیم کنید. لوازم تان را دسته بندی کنید. لوازم آشپزخانه را در یک گروه و لوازم حمام و دکوری و … را در گروه های دیگر به صورت منظم دسته بندی کنید. برای بسته بندی هر گروه زمانی را در نظر بگیرید تا خسته نشوید. تهیه لیست کارهایی که می خواهید انجام دهید با در نظر گرفتن اولویت کارها، در پیشرفت و منظم بودن کار تأثیر زیادی دارد.

وجود ابزارهایی مانند جعبه های کارتنی یا پلاستیکی میوه، چسب پهن، طناب های محکم و ضخیم، پلاستیک های حباب دار، روزنامه باطله و ماژیک برای بسته بندی لوازم تان ضروری است. پس قبل از شروع به بسته بندی ابتدا این لوازم ها را تهیه کنید.

برای بسته بندی لوازم تان در تهیه کارتن ها دقت زیادی کنید. کارتن ها بزرگتر و سالم تر باشند، اسباب تان سریع تر و امن تار جابه جا می شود. هرگز از کارتن شل استفاده نکنید. جعبه های کوچک کریستال، لباس، گل های تزئینی و.. را نیز داخل کارتن ها قرار دهید.

پس از بسته بندی لوازم تان در کارتن ها، زیر و در کارتن ها را با چسب پهن محکم کنید. روی هر کارتن جنس لوازم داخل کارتن را بنویسید. این کار باعث می شود کارگران با احتیاط لوازم حساس را حمل کنند و پس از اسباب کشی راحت تر لوازم تان را پیدا کنید. اگر کارتن ها را با طناب ببندید حمل شان راحت تر می شود.

سعی کنید لوازم شکستنی را قبل از قرار دادن در کارتن ها با پلاستیک های حباب دار یا روزنامه باطله بپیچید. گیاهان گلدانی کوچک را داخل جعبه های چوبی یا پلاستیکی که محکم هستند بگذارید، یک تکه چوب به بلندی ارتفاع گیاه داخل گلدان بگذارید، سپس دور جعبه پلاستیک بکشید.

توجه داشته باشید محل تنفس برای گیاهان بگذارید. لباس هایتان را می توانید درون چمدان، بقچه های زیپ دار یا داخل ملافه ی ضخیم و بزرگ با چوب لباسی بسته بندی کنید. لوازم ضروری تان مانند مسواک، حوله و…. را دریک ساک دستی یا کارتن قرار دهید که دم دست باشد. اشیا گران قیمت و مدارک تان را با ماشین شخصی یتان حمل کنید.

دستمو ول نکن🤲🏻
2731

اول از همه بپر اگه جعبه نداری ب چنتا سوپری و تعویض روغنی (کارتناش محکمن) بسپر برات جعبه بذارن کنار.

بعد فرشا رو لوله کن بذار ی گوشه مبلا هم ی گوشه.

بعد کارتن وسایلاتو بیار اول لوازم برقیا رو جمع کن.

همه رو مرتب بچین کنار دیوار.

بهتر اینه ک توی خونه جدید همه چیو تو هال بریزی و باز کنی پس وسایلای اتاق خوابت رو اخر جمع کن ک اول خالی شن از ماشین و زود بچینی تموم شن،روی جعبه‌شون هم با ماژیک بنویس چیا هستن.

لباساتو مرتب با چوب لباسی بردار تو این ساک لباسا ک مخصوص رختخوابه و بزرگه بچین.

ی لوله سلفون و از این حبابیا ک میترکونی حال میده و چسب پهن بخر برای بسته‌بندی شیشه‌ها.

جعبه‌هاتم با چسب پهن ببند و اگه سنگینن ی دور طناب بپیچ دورشون مخصوصا جعبه چینی‌ها.

اون خانوم خدماتی رو هم اخرش ک ی عالم خرده ریز مونده وسط نمیدونی چیکارشون کنی بگو بیاد همه رو بچپونه برات.

خونه جدید رو هم وقتی دارن بار رو خالی میکنن بگو بره اتاقا رو تمیز کنه ک سریع بچینی.

باز نکته‌ای ب ذهنم رسید میگم

لطفا اگه مخاطبم شما نیستید ریپلای نکنید.

و مهمترین نکته اینکه روز قبلش ی عالمه الویه درست کن ک گرسنه نمونی روز اسباب کشی.

لوازم برقیا رو جمع کردی همینطوری نذاری باربری ببره‌ها،قشنگ همه رو تو کارتن بزرگ بچین کنار هم مراقب هم باش بیش از حد سنگین نشه.

باربری‌ها بسته بندی شیشه رو انجام میدن اکثرا نگران نباش یا قبلش ازشون بپرس اگه نمیکنن خودت انجا بدی.

یخچال ساید هم طبقه‌ای جدا حساب میشه هزینه‌ش.

روی جعبه‌هات ب ترتیبی ک میخای بازشون کنی شماره بنویس و اخرش ی عکس بگیر.

ب مادر شوهر و خواهره هم بگو بیان موقع بار بردن یکی بره پیش کامیون وایسه دزدی نکنن یکی هم توی خونه جدید وایسه اگه میخای دو بار ببری وسایلاتو.

خودت و خانوم خدماتی هم تو خونه فعلی.

لطفا اگه مخاطبم شما نیستید ریپلای نکنید.
اول از همه بپر اگه جعبه نداری ب چنتا سوپری و تعویض روغنی (کارتناش محکمن) بسپر برات جعبه بذارن کنار. ...

هرچی از خدا بخوای بهت بده , انگار ذهنم رو مرتب کردی 💓💓💓💓💓

2738