2737
2734
عنوان

دبیرستان پسرم

1264 بازدید | 6 پست

سلام دوستان پسر من تا دوره ی هفتم با نمرات خیلی خوب قبول شد طوری که همه ی معلما ازش تعریف میکردن و گفتن بفرستش تیزهوشان اما بخاطر مخالفت پدرش که عقیده داره بچه را نباید تک بُعدی بار اورد و نباید تمام تکیه روی درس باشه و باید در کنارش وقتی برای ورزش و زبان و موسیقی داشته باشه در یه مدرسه دولتی عادی ثبت نامش کردیم . و ماه پیش که کارنامه ش و گرفتم شوکه شدم . معدلش هفده و نود و نه صدم شده بود و نمره ی ریاضی چهارده و نمره علوم شونزده ! و روی دو تا دیگه از نمرات درسای دیگش که یکیش ورزش بود که معلم عقده ای بهش  دوازده داده بود و یه درس دیگش چهارده بود هم اعتراض زدیم و هفده کردن ..و معدلش به هجده رسید . ( معلم ورزش عقده ای گفت من از بچتون بی ادبی ندیدم ولی هیچ وقت هم نیومد جلو به من سلام کنه! منم که به پسرم گفتم گفت مامان معلم میاد تو کلاس همه بلند میشیم سلام میدیم دیگه تک تک که نمیریم سلام کنیم ! خلاصه اینکه خیلی از معلماش عقده ای هستن و الان واقعا نگرانم چون در مقطع نهم با میانگین معدل هر سه سال میتونه تعیین رشته کنه .. دو  از بچه های فامیل که به تنبلی معروفن تمام نمراتشون بیست شده البته میدونم مدرسه بهشون نمره داده ولی بیشتر از این ناراحتم که تحقیق نکردم با اینکه الان یه مدرسه خیلی خوب که همه تعریفش و میکنن تقریبا به مسیر ما هم‌نزدیکه ولی من نمیدونستم و الان دیگه دیره چون بین دوره ثبت نام نمیکنن و مجبوریم تا نهم و توی همین مدرسه بخونه و بعد دوره ی دوم دبیرستان بره اونجا که باز هم بچه هایی که دوره اول دبیرستان و اونجا گذروندن در اولویت ثبت نام برای دوره دوم هستن ..واقعا نگرانم آینده و سرنوشت و تعیین رشته پسرم با این عقده بازیای معلما که  سلام نکرد و ..نمره کم بدن و با آینده پسر منو خراب کنن و دست منم که به هیج جا بند نیست ‌.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
خب به معلم ورزش سلام نکرده بود درس ریاضی و علومش چرا افت پیدا کرده؟

وسط سال به خاطر جابجایی منزلمون مدرسه ش عوض شد . یعنی سه ماه اول سال و توی یه دبیرستان دیگه خوند و بعد جا به جا شدیم . توی این مدرسه معلم دو تا امتحان ریاضی بین سال گرفت که برگه هیچ کدومش و نداد که ما با نحوه سوال هاش آشنا بشیم .وقتی هم موقع کارنامه گرفتن اینو به مدیر گفتم گفت شما باید به من میگفتین که معلم ریاضیش برگه تصحیح نمیکنه و نمیده و بعد رفت دفتر کلاسی و باز کرد و گفت یکی از امتحان ریاضیش هفده شده منم گفتم والا برگه که به ما نداد . من فکر میکنم افت تحصیلش یه کم به خاطر جابه جایی و همینطور معلم ها که  بی تقصیر نیستن 

وسط سال به خاطر جابجایی منزلمون مدرسه ش عوض شد . یعنی سه ماه اول سال و توی یه دبیرستان دیگه خوند و ب ...

حالا انشالله سال جدید جبران میکنه.

شمام پیش بچه بدی معلم و مدرسه رو نگید بذارید ذهنیتش خوب باشه تا بتونه باهاشون تعامل داشته باشه.اینجوری اعتماد به نفسش بالا میره و از نظر درسی هم بیشتر پیشرفت می کنه

خوشبختی نگاه خداست😍دعا میکنم خداوند هرگز چشم از شما برندارد😍😍🌹🌹
حالا انشالله سال جدید جبران میکنه. شمام پیش بچه بدی معلم و مدرسه رو نگید بذارید ذهنیتش خوب باشه تا ...

نه هیچ وقت نمیگم من که مرتب بهش میگم باید تلاشت و سال دیگه چندین برابر کنی تا جبران این نمراتت بشه . در مورد معلم ورزش هم بهش گفتم باید با معلمات ارتباطت خوب باشه .بلند سلام کن تا متوجه بشن بعضی معلم ها حساس هستن روی این مسائل