2752
2734
عنوان

چرا درمانده ایم؟ (جامعه شناسی خودمانی)

| مشاهده متن کامل بحث + 270839 بازدید | 5349 پست
منم هر سال با دیدن این تب به همین فکر میرم
با غزل موافقم
یه دلیلشم اینه که تو آموزشهای فرهنگ ما از همون دبستان تاکید میشه انسان نمی تونه با تکیه بر عقل ناقص بشریش کاری از پیش ببره و نیاز به کمک ماورایی اونم با واسطه داره وگرنه گمراه میشه
دقیقا بر خلاف آموزش در خیلی کشور های دیگه که در جهت بالا بردن اعتماد به نفس بچه است که تو با توان و کوشش و فکرت می تونی مشکلاتتو حل کنی و می تونی روی پای خودت بایستی
به نظر من اکثریت مردم جامعه ما به توانایی های خودشون اعتماد ندارند و دنبال کمک و منجی می گردند
زندگی زیباست ای زیبا پسند ....

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

وارد بحث صرفا شرف شمس یا غیره نمیشم ... فقط در مورد معجزه صحبت میکنم و اونم اینکه اکثر مردم دلشون میخواد هر چیز رو به آسونی به دست بیارن... و یکی از کارهای آسون نشستن و منتظر معجزه شدن بدون هیچ همت و تلاشیه.... فقط چیزی که این وسط فراموش میشه اینه که اگه قرار بود معجزه همینطور چپ و راست اتفاق بیفته دیگه اسمش نمیشد معجزه.... پس بهتره که اون چند درصدی رو که برای معجزه کنار گذاشتیم و بنا بر علم احتمال ، امکان اتفاق افتادنش برای هر کسی هست یه گوشه نگه داریم (نه اینکه کلا ندیده بگیریم) ولی به اون درصد بیشتر که همون تلاش و همت و بالابردن ظریفتهای درونیه تکیه کنیم .
yesterday you said tomorrow....just do it
2731
خوش اومدی غزل جان.

من فکر میکنم این همه فرو رفتن و دل بستن به معجزه این دعا و اون ختم به شکل اغراق آمیز و خارج از تعادلش ، برای بعضی از مردم که تعدادشون کم هم نیست به یه عادت تبدیل شده و به نوعی مثل یه ماده مخدر عمل میکنه یعنی در لحظه حس خوبی رو بهشون میده و در کوتاه مدت آرومشون میکنه در حالیکه انگیزه و نیروی لازم برای تلاش رو ازشون میگیره... همونطور که ملودی اشاره کرد تنبلی و سستی باعث شده اسونترین و البته بی نتیجه ترین روش انتخاب بشه! انتظار که یکی یه روزی بیاد و حال ما رو دگرگون کنه!!
من فکر میکنم مشکلات و مسائل بشری راه حلهای بشری هم دارن اون درصد کمی هم که در دایره تواناییهای انسان نیست بهتره خیلی منطقی اونها رو پذیرفت و به این امید بود که با بالاتر رفتن دانش و درک بشری بشه حلشون کرد.
سلام به همه کسایی که تو این تاپیک سوالات و نظرات خودشون رو می نویسن من مدت زیادی نیست که عضو سایت هستم و از این تاپیک که در مورد مسایل اجتماعی بحث می شه خوشم اومد
به نظر من یکی از مشکلات مهم جامعه امروزی ما چشم و هم چشمی و ظاهر بینی افراد هست که تو جامعه شدیدا رواج پیدا کرده و خیلی از زندگی ها هم سر همین مسیله از هم متلاشی میشن یک نمونش این که معیارازدواج افراد الان تا 80 درصد شده پول و دارایی فرد مقابلش .
معیارهای اصلی در زندگی امروزه جاشون رو به یک سری معیارهای پوچی دادند که انسان ها رو به ساده لوحی سوق میده ببخشید که انقدر روک و صریح حرف میزنم وی ای کاش لحظهای تامل میکرد و در مورد حقیقت خودش میاندیشید و اونوقت راجع به هر چیزی که می خواد انجام بده اراده میکرد.
مینو جان ما تمام سعیمون اینه که بچه های تک بعدی بار نیاریم... نه اونقدر چشم و گوش بچه رو بسته نگه داریم که وقتی وارد جامعه واقعی بشه مورد انواع و اقسام سوءاستفاده ها قرار بگیره و نه اونقدر اونو بدبین به جامعه بار بیاریم که نتونه راحت زندگی کنه.

ما سعی داریم بچه هامون رو انسان بار بیاریم یه انسان سالم از هر نظر ...
yesterday you said tomorrow....just do it
2706