2752
2734
عنوان

من یک ماما هستم

| مشاهده متن کامل بحث + 11590 بازدید | 190 پست
تا متخصص  زنان هست چرا باید رفت میش ماما ؟!!! همیشه برام سوال بوده !

من خودم واسه عفونت یا چیزای اینطوری میرم پیشه ماما البته اینکه پیشش میرم کلا خیلی دقیقه من هر وقت پیشه دکتر زنان رفتم جرات نمیکردم ی سوال بپرسم خیلی مشکلاتمو این خانم حل کرد

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

مرسی عزیزم ممنون ❤❤

خواهش میکنم ..اصلا نترس دردش در حد پریوده ..من با کلی گریه رفتم ولی واقعا ارزش استرس منو نداشت..ب این فکر کن ک بعدش درصد باروریت بیشتر میشه

من لایق بهترینام.برای حل مشکل شوهرم یه صلوات مهمونمون کنید.لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین
پس میگه ماماهستم😑

چون دانشگاه میرم رشته ی مامایی 

شرمنده حواسم نبود بگم توی پست 

البته توی امضام هست 

دلیل عضو شدنم اینجا همین بود اصلا 

تا یه حدی رسیدم که تونسم جواب سوالات خانوم ها رو بدم ، تاپیک بزنم و جواب بدم 

شرمنده باعث سو تفاهم شد خواهری

پایِ دوست داشتنت❤️، دخترانه ایستاده‌ام👰، درست مثلِ درختِ کاج🌲روبرویِ پاییز🍂🍁...           🚫 مخاطبِ پست ها و تاپیک های بنده ، خانوم های سایت ♀️ هستن وَلا غیر ! 🚫                                            
2731

ببخشیدولی من خاطره بدی ازدکتروماما دارم ۷ ماهم بودبه ماما گفتم بچم تکون نمیخوره هنوز پریدبه من خانم چرادروغ میگی مگه میشه گفتم اره به خدا انقدربی تربیتی کردگریم گرفت ریس درمانگاه بهم شکلات دادفشارم افتاده بود هیچ وقت نمیبخشمش خیلی ازآدما توهرشغلی ادعا زیاددارن وبی ادبن دلیل نمیشه کسی درس خونده باشه وانسان باشه وآدم بی سواده هیچی حالیش نباشه درکل آدم بایدآدم باشه

دلم خیلی برای مامانم تنگ شده میشه یه صلوات برای شادی روحش بفرستی.ممنون.کاش میشدیه باردیگه فقط یه باردیگه ببوسمش.کاش بودچه زودرفت .دلم سخت تنگشه.قدرمامان وباباهاتونوبدونید
تا متخصص  زنان هست چرا باید رفت پیش ماما ؟!!! همیشه برام سوال بوده !

جواب خیلی سادس 

توی کشورهای دیگه

از جمله استرالیا و کانادا و ...

خانوم ها هر مشکلی پیش میاد براشون میرن پیش ماما ، 

این در وهله ی اوله !

حالا ماما اگر تونست که درمان رو شروع میکنه !

اگر دید در حیطه ی کاری متخصص زنانه ، ارجاع میده به متخصص !

یعنی ابتدا ماما بعد متخصص

پایِ دوست داشتنت❤️، دخترانه ایستاده‌ام👰، درست مثلِ درختِ کاج🌲روبرویِ پاییز🍂🍁...           🚫 مخاطبِ پست ها و تاپیک های بنده ، خانوم های سایت ♀️ هستن وَلا غیر ! 🚫                                            
کنکور بده خواهر  قبول میشی مطمئن باش

اخه سخت میگیرن این رشته رو ازاد میتونم که متاسفانه اوضاع جیبم داغونه  

کاش هیچ وقت آدمی که سهممون نیست،مِهرش به دلمون نیوفته .دلم واسه جوونیام تنگ شده همون روزایی ک دارن میرن و هیچ وقت نیومدن .... :)      

ببخشید همه خانوما باردار تحت نظر ماما باید باشن؟من هرکی دیدم دکتر زنان رفته

کاش هیچ وقت آدمی که سهممون نیست،مِهرش به دلمون نیوفته .دلم واسه جوونیام تنگ شده همون روزایی ک دارن میرن و هیچ وقت نیومدن .... :)      
تا متخصص  زنان هست چرا باید رفت پیش ماما ؟!!! همیشه برام سوال بوده !

حیطه ی کاری یک ماما :

حیطه رشته مامایی از دوران قبل از حاملگی شروع می‌شود و تا پس از زایمان و ۶ سالگی کودک ادامه پیدا می‌کند.

در دوران قبل از حاملگی ماما بررسی می‌کند که آیا یک مادر توانایی حامله شدن را دارد و اگر حامله شود خطری برای خودش یا جنینش بوجود می‌آید یا نه؟ برای مثال مادران دیابتی، مادرانی که بیماری قلبی پیشرفته دارند، مادرانی که سابقه خانوادگی واضحی از ناهنجاریهای ژنتیکی دارند و مادرانی که قبلا بچه معلول به دنیا آورده یا چندبار سقط کرده‌اند، باید قبل از حاملگی با ماما مشورت کرده و آزمایشهای لازم را انجام دهند.

در واقع در این مرحله ماما به مشاوره با زنان علاقه‌مند به بارداری و شناسایی زنان پر خطر از نظر بارداری و زایمان می‌پردازد و آنها را به متخصص مربوط ارجاع می‌دهد. مرحله بعد حاملگی است که در این مرحله مراقبت از باردار در درمانگاهها با کلینیک‌های مراقبت از بارداری بر عهده ماما است.

در این دوران خانم باردار در فواصلی معین که ماما مشخص می‌کند به کلینیک مراجعه کرده و معاینه می‌شود تا ماما ضمن معاینه، مشاوره و آزمایش از سلامت مادر و جنین مطمئن گردد و در صورتی که خطری مادر یا جنین را تهدید می‌کند زود تشخیص داده و از عواقب جدی و وخیم آن جلوگیری نماید. برای مثال مادری که دچار فشار خون حاملگی شده است اگر زود تشخیص داده نشود به قیمت جان مادر و جنین تمام خواهد شد. گفتنی است که در این مرحله ماما می‌تواند در زمینه‌های مختلف مانند تغذیه، بهداشت فردی‌، ورزش، کتنیک‌های تنفس و اطلاع از سلامت جنین به مادر آموزش داده و او را برای زایمان آماده سازد.

مرحله بعد مرحله زایمان است که از پذیرش مادر در اتاق درد شروع شده و به وضع حمل در اتاق زایمان خاتمه پیدا می‌کند. در این مرحله ماما بررس‌های اولیه را انجام می‌دهد و پس از اطمینان از آمادگی مادر برای زایمان و سلامت مادر و جنین همچنین اطمینان از یک زایمان طبیعی مسوولیت زایمان را برعهده می‌گیرد.

در این مرحله اگر زایمان با مشکلی روبرو باشد مثلا جنین در حالت طبیعی نبوده یا مادر بیماری خاصی مثل بیماری قلبی پیشرفته داشته باشد یا اینکه نیاز به سزارین باشد، این وظیفه پزشک زنان و زایمان است که مسوولیت زایمان را در بیمارستان یا زایشگاه بر عهده بگیرد.

در مرحله بعد از زایمان نیز کنترل سلامت نوزاد و مادر و آموزش نحوه رسیدگی و چگونگی نگهداری فرزند بر عهده ماما است.

مرحله بعد نیز واحد بهداشت مادر و کودک است که در این مرحله تعیین وضعیت رشد و تکامل کودک شامل رشد فیزیکی و تکامل‌های اجتماعی، رفتاری و گفتاری از ۵ روزگی تا ۶ سالگی و واکسیناسیون کودک بر عهده ماما است. از سوی دیگر بخشی از کار ماما به زنان بر می‌گردد. در این بخش ماما در درمانگاههای زنان یا در مطب‌ها خصوصی به پیشگیریهای اولیه از سرطان دهانه رحم و پستان پرداخته یا در مراکز نازایی به عنوان مشاور نازایی فعالیت می‌کند.

ببخشید همه خانوما باردار تحت نظر ماما باید باشن؟من هرکی دیدم دکتر زنان رفته ...

مگه ماما تشخیص بیماری میده.....؟ ماما کارش زایمان طبیعیه که اگر مشکل خاصی پیش نیاد (گه اگه پیش بیاد کار متخصصه نه ماما ).....بطور عادی انجام میشه....زایمان طبیعی از اسمش معلومه....یه پروسه طبیعیه  که خود بخود انجام میشه...حضور ماما همچین واجب هم نیست......

ببخشیدولی من خاطره بدی ازدکتروماما دارم ۷ ماهم بودبه ماما گفتم بچم تکون نمیخوره هنوز پریدبه من خانم ...

خوب و بد توی همه ی مشاغل هست !

یک مامای خوب پیدا کنید و پیش اون برید 

نه اتفاقااصلاترس دردندارم فقط میخام شرایطشوبدونم

میری میخابی رو تخت ..یه چیزی مثه همون سونو واژینال میزنن تو رحم ..از اون طریق بتادین تزریق میکنن بعد مایع حاجب رو میریزن ..مایع تقریبا ۵ دقیقه تو رحم من بود ولی فقط همون ۱دقیقه اول درد داشتم اونم قابل تحمل ..بعدش پاشدم رفتم دسشویی ..خیلی عادی لباس پوشیدم اومدم..در صورتی ک تو این سایت دیدم خیلیا میگفتن با ویلچر برگشتیم تا ۵ روز نمیتونستیم راه بریم ..اینا همش ادا بود

من لایق بهترینام.برای حل مشکل شوهرم یه صلوات مهمونمون کنید.لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین
2706