2737
2739
عنوان

✨🌄✨تاپیکِ جامعِ زندگی پس از مرگ (در جهتِ تسکینِ داغدیده ها)✨🌄

| مشاهده متن کامل بحث + 373943 بازدید | 4015 پست

این 👇👇👇👇تیکه از صحبتهای آقای زمانی (تجربه کننده 32 دقیقه مرگ تقریبی) با صحبتهای خانم تامارا لاروکس که تجربه ی منفی (در اثر خودکشی) داشتن و مصاحبشون در مستند زندگی پس از زندگی پخش شد کاملا منطبق هست، البته آقای زمانی این مساله رو در مورد افرادِ زنده گفتن مثلا مادرشون یا سایر افرادِ زنده. 👇👇👇

درباره ی فهمیدنِ عمقِ تفکر و تمامیِ انگیزه ها و افکار افراد زنده  ، اگر حتی کمتر از (و کمتر از) ؛ (و کمتر از) آنی هم نظرم به یک فرد جلب میشد بی درنگ و تمام و کمال تمام فکر و انگیزه و نیت و حس و حالش را میفهمیدم و اطلاعاتش در اختیارم قرار می گرفت  و کاملاً بر هر آنچه فکر میکرد و انگیزه و اراده و خوب و بد بودنِ حالاتش اشرافِ صددرصدی داشتم.

و چیزهایی را از او درک میکردم که امکان‌ندارد هنگامی که در بدن هستیم از دیگری بفهمیم.

حتی اگر کسی مفصلا درباره ی درون و نیات خودش حرف بزند و بخواهد احساساتش را خالصانه بیان کند، باز هم روح (که در شرایط بی بدن است) بهتر از خود فردی که تلاش دارد خوداظهاری کند او را می فهمد و درکش میکند

((محمد زمانی قلعه، تجربه کننده 32 دقیقه مرگ تقریبی))
منبع : کانال زندگی پس از زندگی

💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚

دوستان خوبم، به خاطر همین هست که ما نباید بعد از فوت عزیزانمون زیاد در غم بمونیم و شیون و خود زنی و خودآزاری کنیم، چون با این کار عزیزانمون رو که کاملا به حالات ما اشراف دارن، بی اندازه می رنجونیم. 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

تجربه ی کاربرِ جیگیلی در صفحه ی 61 رو بخونید ببینید چطوری از گریه و زاری مادرش زجر می کشیده و هنوزم ...

سپاس جان جواب اون سوال منو میدی بی زحمت شما نقاشی خانم جعفری رو دیدید؟

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام                              سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                               بهار۱۴۰۲
سپاس جان جواب اون سوال منو میدی بی زحمت شما نقاشی خانم جعفری رو دیدید؟

نه من نقاشی ندیدم 

ولی فیلمِ کاملِ هرقسمت که پخش میشه رو داخل کانالشون میزارن می تونی یکبار دیگه ببینی. کانال زندگی پس از زندگی 

2728
نه من نقاشی ندیدم  ولی فیلمِ کاملِ هرقسمت که پخش میشه رو داخل کانالشون میزارن می تونی یکبار دی ...

باشه ممنون عزیزم🌹🌹🌹

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام                              سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                               بهار۱۴۰۲
این 👇👇👇👇تیکه از صحبتهای آقای زمانی (تجربه کننده 32 دقیقه مرگ تقریبی) با صحبتهای خانم تامارا لارو ...

ممنون ار تاپیک خوبتون شما لینک کتاب سه دقیقه تاقیامت رادارید؟

قامت ببندرعنای من!قامت ببندای قیامت قامت من!قامت ببندودمی دربرابردیدگانم بایست ای همه ایمان همه عشق همه خوبی!می دانی این روزهاچه می گذردبه سراپرده محبت تو؟دلم رامی گویم همان که بی تاب توست,همان که تک درختش خواستی که تنهااوباشدواسمانش تو!ای خوش ترین بهانه ماندن!ای ارزوی ارزوهایم,ای رضوان بهشت جاودانم!بیا!بیاومرابه خدمتی بگمار!بیابگواب عاشقی بردستت بریزم!بیابگوبخوان,بخوانم!بگوبگردبگردم بگوبمیر,بمیرم!اماای داغ توبردل!اگردربیداری نمی توانم بیابمت به خواب وخیالی هم ازتوقانعم!مگردررویاببینمت ای دست نیافتنی ترین نایافته!من اگرغرق گناهم بادلم که اکنده ازیادتوست چه می کنی!باچشم هایم که دریادریاگریسته است چه می کنی؟باسینه ام که شرحه شرحه زخمی فراق است چه خواهی کرد؟مگردرهجران دیگری سوخته ام؟!حسرتابرحسرت جاویدمن حسرت که دمی بی حسرت نزیستم!حسرت برروزگارجوانی که درغمت گذشت!نمی دانم اگردیدارت نصیبم نشوددلیلم برای زنده بودن چیست؟امامولایم ای همه امیدم!توامروزبهانه گریستنم هستی وفردابهانه بودنم!امامن نمی دانم بدون توکدام صراط مستقیم رابیابم!نگران ان جمعه ای هستم که دلم برای تونگیرد!می دانی انسانهادیرباورندوزودرنج واگرتوسراغم رانگیری می گویم اونیزمرافراموش کرده است مرادریاب پیش ازانکه ازدست بروم
سلام عزیزم  خواهش می کنم 🌹🌹🌹 https://www.google.com/amp/s/www.balagh.ir/content/13450? ...

سپاس عزیزم      

قامت ببندرعنای من!قامت ببندای قیامت قامت من!قامت ببندودمی دربرابردیدگانم بایست ای همه ایمان همه عشق همه خوبی!می دانی این روزهاچه می گذردبه سراپرده محبت تو؟دلم رامی گویم همان که بی تاب توست,همان که تک درختش خواستی که تنهااوباشدواسمانش تو!ای خوش ترین بهانه ماندن!ای ارزوی ارزوهایم,ای رضوان بهشت جاودانم!بیا!بیاومرابه خدمتی بگمار!بیابگواب عاشقی بردستت بریزم!بیابگوبخوان,بخوانم!بگوبگردبگردم بگوبمیر,بمیرم!اماای داغ توبردل!اگردربیداری نمی توانم بیابمت به خواب وخیالی هم ازتوقانعم!مگردررویاببینمت ای دست نیافتنی ترین نایافته!من اگرغرق گناهم بادلم که اکنده ازیادتوست چه می کنی!باچشم هایم که دریادریاگریسته است چه می کنی؟باسینه ام که شرحه شرحه زخمی فراق است چه خواهی کرد؟مگردرهجران دیگری سوخته ام؟!حسرتابرحسرت جاویدمن حسرت که دمی بی حسرت نزیستم!حسرت برروزگارجوانی که درغمت گذشت!نمی دانم اگردیدارت نصیبم نشوددلیلم برای زنده بودن چیست؟امامولایم ای همه امیدم!توامروزبهانه گریستنم هستی وفردابهانه بودنم!امامن نمی دانم بدون توکدام صراط مستقیم رابیابم!نگران ان جمعه ای هستم که دلم برای تونگیرد!می دانی انسانهادیرباورندوزودرنج واگرتوسراغم رانگیری می گویم اونیزمرافراموش کرده است مرادریاب پیش ازانکه ازدست بروم
2738

ما ‌همه ی مسافریم،

چمدانهایمان را هم بسته‌ایم،

چه کوچک چه بزرگ، چه پُر، چه خالی. 

ما همه مسافریم،

بلیط‌هایمان هم آماده،

فقط زمانِ حرکتمان هنوز مشخص نشده.

اگر همین حالا صدایمان بزنند، در چمدانمان چه داریم!؟

یک بار شنیدم کسی گفت که خودکشی یک راه حل غیر قابل برگشت و ابدی برای یک مشکل موقت است. 

نتیجه ی آن، جهنمی ابدی از تمام احساسات منفی است که سعی داشتید با خودکشی از آنها فرار کنید. 

زندگی برای همه سختی های خود را دارد و هیچ کس به طور کامل از آن مستثنی نیست. عزیزان می میرند، روابط عشقی شکسته می شوند، دوستان ما را رها می کنند، مال و اموال از دست می رود. حتی گاهی به جایی می رسیم که از خدا می خواهیم مرگ ما را زودتر برساند. این چنین دردی خیلی سهمناک است.

📍ولی به شما اطمینان می دهم که تا وقتی که زنده بمانید (و با خودکشی سعی در فرار نداشته باشید) موقتی خواهد بود. قبل از اینکه تصمیم به خودکشی بگیرید درباره آن خوب فکر کنید. زمانی بود که فکر می کردم زندگی من روی زمین جهنم است، تا وقتی که جهنم واقعی را دیدم! اکنون می بینم که سخت ترین روزهای زندگی من روی زمین به درد و ترسی که در جهنم حس می کردم حتی نزدیک هم نیستند. وقتی کسی خود کشی می کند این تنها چیزی است که بازماندگان درباره او به یاد می آورند. اینکه او کسی بود که خودکشی کرد!

در آینده اثر خودکشی ام را بر روی دیگران و زندگی آن‌ها و دردهایی که در آن‌ها ایجاد کرده می‌دیدم و تجربه می‌کردم. و دخترم را می دیدم که من را مقصر تمام مشکلاتش از زمان خودکشی می دید

📍دانشگاه تگزاس به‌تازگی در طول یک تحقیق 20 ساله افرادی که در اثر خودکشی تجربه نزدیک به مرگ داشته‌اند را مورد مطالعه قرار داده است. یکی از یافته‌های این تحقیق این است که حدود 50 درصد این افراد تجربه‌ای منفی یا ترسناک داشته‌اند.

ممکن است بگویید که پس لزوماً در اثر خودکشی به جهنم نخواهم رفت. ولی من حاضر نیستم با ابدیت خود چنین قماری که شانس باختن در آن 50 درصد است بکنم. چیز جالب دیگری که در این مطالعه روشن شد این بود که هیچ یک از این افراد در طول این بیست سال دیگر دست به خودکشی نزده‌ بودند و برعکس تغییرات عمیقی در زندگی خود به وجود آورده‌اند

زندگیِ فعلیِ من و شما در برابر زندگیِ بَعدی ، بسیار کوتاه ، بسیار فرعی و بسیار ریز و گذراست.

همچون جرقه ای است که از آتش اجاقی بپرد و گم شود.

برای آنکه در زندگیِ بَعدی تا ابد و برای همیشه در آسایش و شادی باشیم ، کافیست همین یک لحظه ی گذرای عمر این جرقه را خوب بمانیم و خوبی کنیم.

و هرچند این زندگی بسیار کوتاه است اما بسیار پرثمر خواهد بود تنها و تنها اگر سختی های زودگذر برای خوب ماندن و بد نشدن را تحمل کنیم و خوب و مهربان ازاینجا برویم.

زیباترین چیزهایی که حتی تصوری از آن نداریم در انتظار ماست. تنها اگر برای خوب بودن، خوب ماندن و خوب رفتن، قدری صبر و حوصله کنیم.

خیلی زود  میگذرد.

در مقابل ابدیت و عمرِ بی نهایتِ بَعدیمان ، عمرِ این زندگی عاریه ای حتی به قدر پلک زدنی هم نیست

یکی از دلایلی که خودکشی در تمام ادیان، گناهی بزرگ محسوب می شود، این است که ما نباید قبل از پایانِ رسالتمان در زندگی و انجام وظایفی که در قبال دیگران بر گردن گرفته ایم، دنیا را ترک کنیم! 

خودکشی، 

تمام ِ این برنامه ریزی ها را به هم می ریزد!

سلام عزیزم، من برنامه ی امشب رو ندیدم. ولی اگر منظورت  خانم تامارا لاروکس هست که چند شب پیش در ...

تجربه ی خانم تامارا لاروکس (تجربه ی منفی در اثر خودکشی) در این 👆👆👆👆 پستِ ریپلای شده هست. 

يَوْمَ يَقُولُ الْمُنافِقُونَ وَ الْمُنافِقاتُ لِلَّذِينَ آمَنُوا انْظُرُونا نَقْتَبِسْ مِنْ نُورِكُ ...

اون دیواری هم که امشب خانم شفیعی در موردش صحبت کردن که مرزِ بینِ تاریکی و عذاب با  نور و آسایش بود، منو به یادِ این پست👆👆👆 ریپلای شده انداخت. 

زندگی من از بَدوِ تولد تا لحظه ای که در بیمارستان مردم، برایم به نمایش درآمد. هر لحظه ی زندگی خود را ...

شرحِ تجربه ی آقای پیتر آنتونی که در انتهای مستندِ زندگی پس از زندگی مصاحبشون پخش شد 👆👆👆

2706