2733
2739
عنوان

خانمهایی که بچه هاتون فقط شیر خشک خوردند یا میخورن میشه بیایید.......

| مشاهده متن کامل بحث + 3358 بازدید | 52 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
عزیز جان منم هر دو تا بچه ام شیرخشکی شدن، خیلی هم تلاش کردم که این اتفاق نیوفته که درنهایت مجبور شدم با نظر پزشک شیرخشک بدم. گاهی که بهش فکر میکنم ناراحت میشم اما عذاب وجدان نگیر چون عذاب وجدان مال کسیه که نمیخواست به بچه اش شیر بده. کسایی مثل ما که خواستند و نشد نباید عذاب وجدان بگیرن. البته این تقصیر دور و وری هاست مدام سرکوفت میزنن به آدم. باید بی خیالشون بشی. نگران نباش خیلی زود غذا میخوره نی نیتو و میتونی حسابی تقویتش کنی. سرماخوردگی هم ربطی به شیرمادر و شیرخشک نداره. خیلی از بچه ها که شیرمادر میخورن هم خیلی ضعیفن و راحت مریض میشن. پس فال بد نزن و به روحیه خودت و نی نیت فکر کن و قوی باش.
قلب شما در سکوت و آرامش، به اسرار روزها و شب ها شناخت می یابد/ جبران خلیل جبران
ببین عزیزم من تجربه خودم رو میگم. دیگه قضاوتش با خودت. اینو واسه همه مامانهایی میگم که ناچارن شیرخشک به بچشون بدن. من سینم نوک نداره و دخترم به همین خاطر نتونست سینم رو بگیره و مجبور شدم بهش شیر خشک بدم. منم خیلی عذاب کشیدم و تا مدتها عذاب وجدان داشتم. ولی باور کن دخترم تا یک سالگی اصلا سرما نخورد. کمتر از خیلی از بچه های دیگه مریض شد. رشدش هم تا کوچیک بود و شیر میخورد خوب بود. البته الان با اینکه همه چیز میخوره ولی چون کلا کم خوراکه لاغره. ولی خدا رو شکر از نظر سلامتی هیچ مشکلی نداره. تا همین الان که 8 سالشه کمتر از خیلی از بچه های دیگه مریض شده و دارو خورده.
من خودم دور و برم خیلی ها رو میشناسم که با شیرخشک بزرگ شدن و خدا رو شکر هیچ مشکلی ندارن. و در عوضش خیلی ها رو دیدم که با وجود تغذیه با شیر مادر دائم مریضن. اینا رو گفتم که بدونی اصل کار بنیه بچه و ژنتیکشه. بعضی بچه ها کلا زود مریض میشن و بعضیها خوش بنیه ترن. بنابراین اصلا عذاب وجدان نداشته باش و به جاش سعی کن مادر پرانرژی و مهربونی واسه بچت باشی. بچه بالاخره با شیرخشک بزرگ میشه. اما اونچه که نیاز اصلی بچست محبت و تربیت درسته. پس سعی کن به فکر برطرف کردن نیازهای روحی بچت باشی که مهمتره
عزیزم منم تا چند روز اول شیر نداشتم و چون دل نداشتم بچم گرسنه بمونه و میترسیدم بلایی سرش بیاد بهش شیرخشک دادم و کم کم شیرم اومد اما کم بود ناچارا شیرخشک رو ادامه دادم کم کم از 3 و 4 ماهگی بچم سینه ام رو ول کرد و فقط شیرخشکی شد خیلی استرس داشتم همش فکر میکردم مادری بدی هستم که بچم سینه ام رو نمیخوره همش میگفتم بچه ام ضعیف میشه پیش 4 تا دکتر متخصص و فوق تخصص رفتم و گفتم میترسم بچم سیستم ایمنی بدنش ضعیف بشه یا هوشش کم بشه چیکار کنم همشون گفتن اصلا نگران نباش و گول این تبلیغات الکی شیرمادر رو نخور زیادی بزرگش کردن هر شیر مادری هم خوب نیست خیلی شیرمادرها خوب نیستن ویتامینهای کافی رو ندارن و بچه ضعیف میشه میگفتن بهت قول میدم بچت با این رشد خوبی که داره هم از نظر جسمی قوی میشه هم از نظر هوشی الان پسرم 18 ماهش هست ماشاالله خیلی پر انرژی هست خستگی ناپذیره و همه فامیلامون میخندن و میگن تو بچت رو باید بفرستی وزنه برداری وزنش هم عالیه به نظر منم حرف نسیم جون درسته بعضی بچه ها ژنتیکی بنیه خوبی دارن البته دکترا به من گفتن بچه های شیرخشکی اگر شیر خوبی رو واسه بچه انتخاب کنن معمولا از نظر جسمی بالاتر از بچه های شیرمادر هستن فعلا پسر من از بچه جاریم و بچه دوستم وضعیت بهتری داره خداروشکر
2738
نمونه بارز که جلوی چشمام هست ما خودمون هستیم ما سه تا بچه هستیم من و برادرم هردو شیرمادر خوردیم هردو از نظر بدنی ضعیف هستیم و زود مریض میشیم و برادر کوچکترم که الان 26 سالش هست شیرخشکی بود از 40 روزگیش فقط شیرخشک خورد هم قدش از ما خیلی بلندتره هم خیلی باهوشتر از ما هست و هم سالمتر از ما هست تو خونه مادرشوهرم هم 4 تا پسر داره 3 تای اولی شیرمادر خوردن و آخریش شیرخشکی بود از نظر قدی و جسمی و سلامتی همشون در یک حد هستن اما از نظر هوشی آخری خیلی بالاتر و موفق تر از بقیه هست ژنتیک خیلی نقش مهمی توی جسم بچه و هوشش داره اصلا نگران نباش و از بودن در کنار بچت لذت ببر و حرف اطرافیان رو ولش کن اونا که از دکترا بیشتر نمیدونن
سلام دوستان، منم به بچم شیر خشک میدم البته شیر خودمم میدوشم میدم، از اول شیرم کم بود و بچم تو ده روز فقط ده گرم وزن گرفت دکترش گفت شیرخشک بده، از دوماهگی به خاطر رفلاکسش زیاد شیر نمیخوره، فقط تو خواب میخوره، یا وقتی خیلی گرسنه است. دو روز پیش یه دکتر دیگه بردمش تا گفتم شیرخشک میدم گفت مگه نامادریشی، واسه چی میدی، شیر خشک اشغاله تاریخ گذشته کشورای دیگست، خلاصه کلی سرزنشم کرد، هر چی میگفتم بابا شیرم کم بود میگفت نه درست شیر ندادی، هیچ مادری شیرش کم نیست. حسابی اعصابمو خورد کرد. حالا الان حرفای شمارو خوندم یکم دلگرم شدم، من روزی چهار پنج ساعت درحال دوشیدنم دم صبح و نصف شب از خوابم میزنم شیر میدوشم، اونوقت این خانم دکتر هرچی خواست بهم گفت
تلاش جسمی + تلاش ذهنی + توکل + تحمل =اجابت خواسته
عزیزم منم تا چند روز اول شیر نداشتم و چون دل نداشتم بچم گرسنه بمونه و میترسیدم بلایی سرش بیاد بهش شی ...

سلام دوست عزیز تاپیک قدیمیه ولی اگه خوندینش ممنون میشم جواب بدین.الان اوضاع ایمنی بدن گل پسرتون چطوره؟راضی بودین شیرخشک دادین؟

من هنوزم بعد ۳ سال میبینم یه مادر نشسته شیر میده غم عالم میشینه تو دلم ولی دوستم ۱۰ روز شیر داد گفت وای خستم شد...ول کرد شیر خشک داد ...دختر من شیر خشک خورد و از بقیه بچه ها که شیر مادرخوردن دوروبرم سالم تر بود و کمتر مریض شد...بازم بستگی به ژنش داره

سلام دوست عزیز تاپیک قدیمیه ولی اگه خوندینش ممنون میشم جواب بدین.الان اوضاع ایمنی بدن گل پسرتون چطور ...

بچه اولم شبرخودمم خورد سیستم بدنینش از دومی که شیرخشک میخوره پایین تره

فقط باید بخدا پیله کرد.. زیرا فقط با او میتوان پروانه شد... 
2706