2733
2739
عنوان

اموزش غذای کمکی مقوی و وزن دهنده برای کودکان از 6 ماه تا 3 سال

| مشاهده متن کامل بحث + 7069 بازدید | 52 پست
اتفاقا تلاش مادرایی که بچه صعیف دارن خیلی بیشتره ،منتهی این شانس بدشونه که بچه هاشون‌نمیخورن ،من خود ...

بچه من هنوزم ک هنوزه ناز میکنه و هرچیزی بخوره ک یکم خوشش نیاد سریع هرچی قبلشم خورده بالا میاره 

ولی ب نظرم هرکس باید قلق بچش بیاد دستش ک چی دوس داره و تو چ شرایطی میخوره 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

پسر منم ریزه هر چی که بگی میدم بهش اخر یه روز بردم دکتر ،دکترش گفت والا من جثه ی شما و پدرشو میبینم ...

منم ب دکترش گفتم گفت ب خودت رفته😁

مخالف نظر منی ریپلای نکن نطرتو برا خودت نگهدار دوست عزیز با تچکر😐
2728
بچه من هنوزم ک هنوزه ناز میکنه و هرچیزی بخوره ک یکم خوشش نیاد سریع هرچی قبلشم خورده بالا میاره  ...

اره من از وقتی موزو با فرنی میدم دخترم با اشتها میخوره ولی فرنی خالی تو دهنشم نمی کنه

اره من از وقتی موزو با فرنی میدم دخترم با اشتها میخوره ولی فرنی خالی تو دهنشم نمی کنه

دقیقا همینطوره من الان 10 ماهه ک بچم حریره بادوم رو هر روز میخوره ولی لب ب فرنی و موز نمیزنه 

هر بچه ای یجوره البته خوبه ک استارتر تجربیاتش رو میگه من فقط برام سوال بود

دقیقا همینطوره من الان 10 ماهه ک بچم حریره بادوم رو هر روز میخوره ولی لب ب فرنی و موز نمیزنه  ...

این حریره بادوم نمیخوره انقد ناراحتم 

2738

غذای اصلی کودک زیر یک سال شیره یعنی اولیت اول با شیره و بعد با غذای کمکی پس کسایی که کودک زیر یک سال دارن اول بچه رو با غذا سیر نکنن  اول شیر و بعد از یک ساعت غذای کمکی که میتونه شامل انواع فرنی انواع پوره انواع میوهای مجاز و ابمیوهای مجاز باشه در ادامه طرز تهیه همش رو براتون مینویسم 

لیست مواد مغذی برای کودک:

1.شیره انگور:شیره انگوربسیاررر مناسب برای کودک ضعیف و لاغر و کم خونه اگر کودک شما کم خونی داره صب ناشتا یک قاشق شیره انگور رو توی نصف لیوان اب خنک حل کنید و به عنوان شربت بدین کوچولوتون میل کنه شما میتونید از شیره انگور در انواع فرنی ها و سرلاک های خونگی و توی شیر برنج و انواع کیک ها استفاده کنید

2.حبوبات:حبوبات نقش اساسی توی رشد جسمی بچها داره بهترین حبوبات برای رشد کودک:نخود لوبیاها عدس ماش و سویاس توی سوپ ها و اش ها و خورشت های کودک حتما از این حبوبات استفاده کنید(رشد قدی و وزنی)

3.جوانه ها شامل جوانه گندم جوانه ماش و عدس که باعث وزن دهی و رشد قدی کودک میشن توی سوپ ها و یا سالاد و یا ماست کودک از جوانه ها استفاده کنید

4.تخم مرغ  بهترین ماده غذایی برای رشد کودک.... تخم مرغ باعث رشد قدی میشه زرده تخم مرغ دشمن کم خونیه 

حتما توی برنامه غذایی کودک تخم مرغ گنجونده بشه به عنوان میان وعده یا صبحانه از خواص بی نظیر تخم مرغ غافل نشید مامانا

ادامه در پست بعدی

5.تخم بلدرچین و تخم کبک با اینکه اندازشون نصف تخم مرغ هست اما 5تا هشت برابر بیشتر از تخم مرغ اهن دارن و طبیعت گرمی دارن ک برای کودک بسیار مناسبن تخم کبک انواع اسید امینه های مورد نیاز کودک رو داره مقادیر بسیار زیادی کلسیم و فسفر داره 

از مغازه های لبنیاتی بخرید و توی برنامه غذایی کودک قرار بدین

6.آب قلم بسیار مفید برای بچها از قصابی قلم گاوی تهیه کنید خوب بشورید و همراه یک عدد پیاز و چند حبه سیر و چند عدد برگ بوو زردچوبه داخل یه قابلمه بریزید و بزارید ده ساعت بپزه و عصاره قلم ها کاملا خارج بشه و اب حالت ژله ای پیدا کنه بعد از این زمان قلم هارو از اب دربیارید و اب قلم رو توی قالب های یخ بریزید و داخل فریزر بزارید و توی  سوپ عدسی و خورشت کودک ازش استفاده کنید باعث استحکام بدن کودک میشه و بسیار مقوی و وزن دهنده است

2706