2737
2739

سلام

میخوام برای بچم، خودم درست کنم، زیاد به شیره خرمای مغازه ها اعتماد ندارم، آخه دوستم که سوغات شهرشون خرماست میگه بعضی ها از خرماهای خشک بی کیفیت شیره درست میکنن میفروشن

کسی تا حالا درست کرده؟

پوست خرما سیاه رو بگیر بریز تو شیر و درست کن 

بحَقّ الحُسَین                                                                             اللهُمَّ عَجِّل لِوَلِیِّكَ الفَرَج                                                                   🖤🖤🖤🖤                                                                              دعای من در روضه                                                                 اباعبدلله الحسین علیه السلام                                                                        فقط ظهور امام زمانم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

پوست خرما سیاه رو بگیر بریز تو شیر و درست کن 

رطب منظورته؟

پسرم اصلا خرما دوس نداره، تو غذاش هم میریزم لب نمیزنه،میخوام شیره درست کنم شاید به این کلک بخوره

2728
[QUOTE=94890470]پوست خرما سیاه رو بگیر بریز تو شیر و درست کن [/QUOTشیر نههههه🤯

آهان فکر کردم شیر خرما😂شیره ی خرما باز سوتی دادم😅

بحَقّ الحُسَین                                                                             اللهُمَّ عَجِّل لِوَلِیِّكَ الفَرَج                                                                   🖤🖤🖤🖤                                                                              دعای من در روضه                                                                 اباعبدلله الحسین علیه السلام                                                                        فقط ظهور امام زمانم
رطب منظورته؟ پسرم اصلا خرما دوس نداره، تو غذاش هم میریزم لب نمیزنه،میخوام شیره درست کنم شاید به این ...

آره عزیزم منظورم همون بود ولی فکر کردم شیر خرما گفتی😅

2738
اره ما هم از خرما خشک درست میکنیم. ما همیشه از خرما خشک شده سر نخل استفاده میکنیم نه خرما تازه که

وای خداروشکر یک نفر با تجربه پیدا شد

از این خرما خشکهای زرد رنگ یا سیاه رنگ؟

تو بازار گیر میاد؟

اره ما هم از خرما خشک درست میکنیم. ما همیشه از خرما خشک شده سر نخل استفاده میکنیم نه خرما تازه که

عزیزم راهش و بگو ماهم استفاده کنیم

اول خرما رو بزار خیس بخوره بعد بریز دیگ بزار رو گاز تا بجوشه و له له بشه مرتب همش بزن .رنگ آب باید قهوه‌ای یا سیاه بشه رنگش بستگی به رنگ خرما داره.یکم هم غلیظ بشه بعد داغ داغی بریز داخل یه کیسه پارچه ای و با یه سنگ یا هر چی دیگه محکم فشارش بده تا شیره ازش بزنه بیرون .بعد شیره ها ابکیه میریزی داخل سینی لبه دار و میزاری افتاب بخوره تا غلیظ بشه معمولا دو سه روز طول می‌کشه.بعد هم میریزی شیشه و همراه پنیر و تخم مرغ و کره و ...میخوری به به میشه😋

خدایااااااا شکرت ❤️
2706