2737
2734
عنوان

تو رو خدااااا برا اگزامای دست چی پیشنهاد میدیدن ب دادم برسین 😭😭😭

| مشاهده متن کامل بحث + 144 بازدید | 27 پست

من از 14سالگی درگیز اگزما عستم 

بهت بگم که گرما یا سرما یعنی تغییردما برات خیلی بده و غذاهاتو باید کنترل کنی 

تخم مرغ .گوجه فرنگی .بادمجان .سس.ادویه تند مننوع 

شوینده ها نباید به پوستت بخورت مثل مایع دستشویی و ظرف شویی و...شوینده مخصوص مثل صابون کرمی داو خوبه یا صابون بچه فقط 

پماد بتامتازون امتحان کن اگ. بهتر نشدی باید دکتر ببینه و کرم ترکیبی درست کنه برات 

دستکش نخی زیر دستکش پلاستیکی دستت کن 

مراقب باش خیلی

کاربر قدیمی هستم .(آفتاب)😊کارهای تم تولد انجام میدم.از 1388اینجام

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من اگزمای شدید داشتم و فکر نمیکردم هیچ وقت خوب بشه. تمام دستام تکه تکه بود و زخم. اما الان سال هاست که خوب شده ولی اگه یکم رعایت نکنم برمیگرده. باید خودت بدونی به چی حساسیت داری. اما چند جفت دستکش نخی سفید بخر. بعد دستتو بشور  و کرم بزن من کرم ساختگی که دکتر میداد استفاده می‌کردم. دستکش رو بپوش و اصلا در نیار. برای کارات هم دستکش پلاستیکی بپوش روی اون. فقط مواقع ضروری مثل دستشویی رفتن دستکش سفید رو در بیار. دوباره دستت رو بشور و کرم بزن و... چند تا دستکش هم داشته باش هر وقت کثیف شد عوضش کن. 

طب مدرن برای اگزما درمانی نداره من پزشک متخصص رفتم و گفتن چون ریشه اش کشف نشده درمانی ام نداره و کرمی ام میدن معلوم نیست کارساز باشه یا نباشه و اگرم باشه موقتیه. 

اما طب اسلامی و طب سنتی برای اگزما درمان دارند  درمان هایی مثل حجامت که البته تنها این نیست ترکیبی از روش های مختلف یا داروها و مواد طبیعی مختلف در کنار همه. 

اما من شخصا هنوز برای درمان نرفتم با اینحال اگزمام و با روش های طبیعی کنترل میکنم. مثل بخور، ماسک های آبرسان، استفاده از آلوئه ورا... اینا رو که مصرف کردم اگزمام برعکس سالهای قبل خیلی کنترل شد. چون اگزمای من دست، سر، صورت و پا در جاهای مختلفی عود میکنه اما صورت از همه جا حساس تره و وقتی ام عود میکنه برطرف کردنش سخت تره بنابراین با این روش ها سعی کردم جلوی عود کردنش و بگیرم و خوشبختانه موفق شدم تا حداقل ۹۰ درصد اینکار و بکنم. 

یه مدت در زمستان ۴۰ روز یا بیشتر هر شب آلوئه ورای تازه به پوستم میزدم و میذاشتم خشک بشه و می خوابیدم وقتی بیدار میشدم می شستم. اگر به آلوئه ورا حساس نباشید کلا برای پوست خوبه. 

ماسک های آبرسان مثل ماسک برنج و خیار با مخلوط عسل و گلاب و مصرف میکردم...

داخل ناف روغن بنفشه پایه کنجد می چکاندم...

روی ابروها و سر روغن بنفشه پایه زیتون میزدم که هم برای مو هم برای پوست اثر ویژه ای داره.

آب انار طبیعی، آب زرشک طبیعی توی خونه آماده کنید بخورید، برای پاکسازی خون خوبه. کاهو برای پاکسازی خون خوبه. 

گذاشتن حنا روی پوست داخل حمام به دلیل وجود رطوبت  تاثیر به سزایی داره. از ترکیب نوره و حنا هم میتونید استفاده کنید فقط مدت زمان ترکیب حنا و نوره فقط باید ۱۵ دقیقه باشه در حمام فقط ۱۵ دقیقه. تا دو هفته استفاده کنید انشاالله خوب میشه.

یکی از اقوام من فکر میکنم حجامت کرد اگزماش خیلی بهبود پیدا کرد تا جایی یادمه. البته حجامت هم انواع داره خاص و عام که این به تشخیص متخصص طب سنتی یا اسلامی باید انجام بشه با توجه به نیاز شما.

اگر جدی درمان کنید دیگه به پرهیزات غذایی احتیاجی نیست...مثلا انواع خوراکی هایی مثل پفک و چیپس و سرخ کردنی ها...بادمجان... اینها جزو پرهیزاته این مشکله. 

دست زدن به خاک و مواد شوینده مشکل و تشدید میکنه بنابراین حتما همیشه دستکش دست کنید موقع استفاده از این مواد یا دست زدن به خاک. 

2728
من اگزمای شدید داشتم و فکر نمیکردم هیچ وقت خوب بشه. تمام دستام تکه تکه بود و زخم. اما الان سال هاست ...

ممنون فداتشم 

حتما باید سفید باسه دستکش؟ اخه مشکی دلرم ؟

یه صلوات برای شادی روح مادر تازه گذشتم میخونی 😔
ممنون فداتشم  حتما باید سفید باسه دستکش؟ اخه مشکی دلرم ؟

نه ولی حتما نخی باشه. نمیدونم این دستکش نخی ها مشکی هم دارن یا نه . سفید زود کثیفی رو نشون میده مجبوری هی عوض کنی الانم گرمه هوا بهتره. این کارو بکن حتما خوب میشی. 

2740
بیشتر از همه به آفتاب.درحدی که برم لباسارو بندازم آفتاب اگزما خودشو نشون میده مواد خوراکی وشوینده د ...

جدی! آفتاب تاحالا نشنیده بودم 😮

آفتاب که خودش پاک کنندست 🤪

پس خیلی برات سخت میشه، دکتر رفتی؟ بهت چی گفت درمورد آفتاب؟؟ 

خوبه که به گذشته نگاه کنی، ولی بهش خیره نشو 🧐😃
سالها دکتر رفتم فقط پمادهای ساختگی دادن که بعضیاش هم بی اثر بود

عزیزم منو ریپلای نکرده بودی نفهمیدم جواب دادی، الان اتفاقی اومدم دیدم پیامتو.. 

انشاءالله خودش خود بخود خوب بشه، در این مورد من اطلاعی ندارم شرمنده، فکر کردم شما هم فقط به شوینده حساسیت داری.. 

باز اگر تونستی تو اینترنت چیزای سنتی پیدا کن ببین مطالبش درمورد شما بکار میاد یا نه، باید انقدر امتحان کنی تا ببینی چی به شما میسازه دیگه مثل همین حنا که دوستان گفتن.. 

امیدوارم برطرف بشه دوستم 🌹🤗😘😘

عزیزم منو ریپلای نکرده بودی نفهمیدم جواب دادی، الان اتفاقی اومدم دیدم پیامتو..  انشاءالله خودش ...

ممنون دوست عزیزم.طب سنتی هم رفتم میگه چاره اش پاکسازی کبده که زمانبر وطولانیه.

ان شالله شما همیشه سلامت باشید😘😘😘

ممنون دوست عزیزم.طب سنتی هم رفتم میگه چاره اش پاکسازی کبده که زمانبر وطولانیه. ان شالله شما همیشه س ...

قربونت گلم، انشاءالله بزودی سلامتی کامل 🙏🙏