2737
2739
عنوان

تو تاپیک جهیزیه تعجب کردم😰😰

| مشاهده متن کامل بحث + 2268 بازدید | 188 پست

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

این مورد تقصیر خود خانواده عروس هست حس میکنند که اگر جهاز کامل نخرند بعد ها خانواده داماد منت بگذارند یا اون چیزی که دخترشون مد نظر داره براورده نشه  اصلا هم به رسم و رسوم ربط نداره یک نمونهعینیش مادر من هست با همین طرز فکر اشتباه کلی زیر قرض رفت و برای خواهرم جهاز خرید مثل همون عروس خانم بعد نتیجه چی شد همه جا این شایع شد که اگر فلانی خریده من چرا برای دخترم نخرم هیچی دیگه تا الان همر کسی که به نوعی با مادر من در ارتباط هست و از این موضوع خبر داره اگر دختر نوعروس داره تمام جهاز خودش میخره و همه به نوعی کلی زیر قرض و بدهی میروند

این افتخار نیست والا  زندگی مشترک هست پس تهیه وسایل هم باید مشترکانه باشه 

اخه تو شهر ما رسمه يه فرش و تلويزيون و چند تا تشك و پتو و يه سرى وسايل اشپزخونه با داماده ولى ...

من همه چی دادم جز ماشین ظرفشویی چون احتمالا مهاجرت کنم گفتم استفاده ایی هم نداره 

آخر سر مادرشوهرم پاگشام نکرد کادوی پاتختی نداد روگشای عروسی تهیه نکرد 

هرجا هم میشینه از جهاز خودش تعریف میکنه که فلان چی دادن بهم بیسارچی دادن بهم

مارک بعضی وسایلم اصلا توی ایران نیست سفارشی آوردن برام اونوقت بازم بهم حرف میزنن

تکیه گاهم فقط خداست ،در پناه خدا همه چیز شیرین میشه 
2731
چیییییی همدان ؟؟ شوهر منم همدانی این رسم ها رو نداشتن😑😑😑 فقط ۴ قلم کالا بزرگ خرید و تامام ... از ...

رسم شوهر شما درسته عزیزم،منم همدانيم اما فقط چند قلم بزرگ دو یا سه تیکه رو داماد میگیره،بقیه پای عروس

از ذهن تا دهن فقط یک نقطه فاصله است..... تا ذهنت رو باز نکردی دهنت رو باز نکن...
2738
اگه یه خانواده سه تاپسر داشته باشه چجوری هم حهیزیه میده هم خونه هم عروسی میگیره هم طلا میخره🤔

واسه شوهر من بخدا قسم پدرشوهرم حتی هزار تومن هم کمک نکرد فکرکن کادو عروسیم هم شوهرم خرید داد بهشون از طرف خودشون دادن 

برادرشوهرمم تازه عقد کرده وام ازدواج. وکلا خودش برداشته خودش هم قسطش و مسده هر چند فقط با پول وام ازدواج یه یخچال و یه لباسشویی و یه تخته فرش خرید کلی مونده حالا اینجا دور و اطراف من همه هزینه ها گردن پسره پدرا اصلا کمک نمیکنن که سختشون بشه

گذشتن از تو آسون نیس....
ما یه فامیلمون با ترکها ازدواج کرد.یخچال و گاز و ماشین لباسشویی و وسایل چوبی با داماد بود.شمام همینط ...

تبریز اینجوری نیس ترک کجا بوده 

اگر کسی کودک استثنایی رو میشناسه ک علاقه به زبان داره و تهرانه بگه ❤

رسم ما ۵ تا کالای بزرگ باداماده بقیه باعروسه شوهر من ماشین لباسشویی و یخچال ماشین ظرفشویی و تلویزیون و گاز رو خانواده داماد خریدن .بقیه چیزارو ما خریدیم خونه هم پدرشوهرم واسه دخترا و پسراش ساخت

2706