2737
2739

من پسرم ۱۲ سالشه از ۶ سالگی لکنت گرفت و گفتاردرمانی بردم و کلی جای دیگه هنوز خوب نشده خیلی ناراحتم اگر روشی دارین یا دکتری ک نتیجه بخش بوده بهم معرفی کنید ممنونتون میشم

خودم . شعر زیاد حفظ کنه. حرفاش تکمیل نکن . بهش استرس نده. هیچکس مسخره نکنه. سردی جات و مخصوصا میوه های تابستون نخوره‌ و مهم تر از همه اعتماد بنفس زیاد 

روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم باچشمهایی درشت که همه ی دنیا را زیبا میبیند عاشقانه زندگی میکند، تنفر برایش بی معناست، مهربانی را یادش میدهم، اعتماد راهم...یادش میدهم همه دنیایش را با مادرش قسمت کند، حتی خطاهایش را،آن وقت هیچ وقت تنها نمی ماند ...نمیگویم دخترم بترس ازمردها می گویم بترس ازگرگها، مردهاکه گرگ نیستند، پدرت فرشته ای است که روزی خدا او را فرستاد و روح تنهای مرا لمس کرد و نگذاشت ، تنهابمانم....روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم اما بسیار قوی تر، بسیار بخشنده تر، بسیار مهربان تر و بسیار صبور تر...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
من فقط دیدم با گفتار درمانی خوب شدن‌ترسیده بوده از چیزی؟ تا ۶ کاملا خوب رود؟

منم بار اول ک بردم گفتار درمانی خوب شد ولی مجدد شروع شد از ۶ سالگی گرفت نمیدونم فکر نمیکنم ترسیده باشه 

خودم تو اینه زیاد با خودش حرف بزنه تو خچنه بزارید حرف بزنه. ازش بخواهید حرف بزنه براتون مثلا نظرشو ...

شما خودت لکنت داشتی گلم ؟برا پسر من گاااهی  زبونش گیر میکنه موقعی ک میخواد حرفشو شروع کنه تو خونه با خودش خیلی حرف میزنه ولی جلو آینه ن شما چند سالت بود ک بهتر شدی درمانم داشتی لطفا توضیح بده ممنون میشم 

باز ببر پسر دوستم چند سال ادامه داد حتی وقتی خوب بود .خیلی تشویقش میکردن تو هر کاری 1اگه توانایی داری مدرسه غیر انتفاعی ببر و از معلمش بخواه خیلی اعتماد ب نفسشو بالا ببره و تشویقش کنه. چون دولتیا که اصلا اهمیت نمیدن

2738
خودم . شعر زیاد حفظ کنه. حرفاش تکمیل نکن . بهش استرس نده. هیچکس مسخره نکنه. سردی جات و مخصوصا میوه ه ...

شما تا چند سالگی لکنت داشتی گلم؟درمان و دارو هم مصرف کردی؟ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید چون من خیلی ناراحتم میترسم بزرگ بشه و همینجور بمونه بعد ب مشکل بخوره😢😢😢

عزیزم معمولا میگن تا وقتی بچه متوجه نیست که لکنت داره باید درمان رو شروع کنی تا اصلا حسش نکنه و اگر خوب شد تو همون سن کم باشه.۱۲ ساله دیگه متوجه س و سستی در کلام رو حس کرده.میگن نباید حواسشو به حرف زدنش جلب کنی.باید بذارین حرف بزنه و اصلا و اصلا اگه گیر کرد نگین حالا آروم باش یا نفس بگیر یا ازین حرفها.فقط هولش نکنین و بذارین حرفشو بزنه و موقع حرف زدن وقتی زبونش گرفت چشم از چشاش برندارین تا خحالت بکشه و حواسش پرت بشه.خیلی عادی باهاش برخورد کنین بدون هیچگونه توصیه.گفتار درمان هم ببرین تا اصول آرام سازی و نفس گیری به موقع و عدم فشار روی واژه ها رو بهش یاد بده.شما هیچ توصیه ای بهش نکنین.خیلیا فکر میکنن با بزرگ شدن خوب میشه درحالیکه لکنت همیشه هست فقط باید راه مدارا و کم کردن استرس واژه هاو شدت اون رو یاد گرفت.پرحرفی کردم چون خواهرزاده م داشت من زیاد یاد گرفتم

با توام ای رفته از دست... هرکجا باشم غمت هست
باز ببر پسر دوستم چند سال ادامه داد حتی وقتی خوب بود .خیلی تشویقش میکردن تو هر کاری 1اگه توانایی دار ...

برام سنگینه هزینش اخه گفتار درمانی هر جلسه ۶۰ ب بالاس بعدم ک بردم اینبار بی فایده بود خیلی ناامیدم خییییلی

شما خودت لکنت داشتی گلم ؟برا پسر من گاااهی  زبونش گیر میکنه موقعی ک میخواد حرفشو شروع کنه تو خو ...

من تو بچگی لکنت داشتم. یادمه وقتی دکتر بردن منو گفت بزارید تو اینه باخودش حرف بزنه. من وقتی دچار هیجان میشدم زبونم میگرفت. یا وقتی تو یه جمعی بودم. خیلی سخت بچد اما اینقدر با خودم حرف زدم تو اینه تو حمام تو تنهاییهام تا خوب شدم. الان خیلی ساله که دیگه رفع شده

شما تا چند سالگی لکنت داشتی گلم؟درمان و دارو هم مصرف کردی؟ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید چون من خیل ...

تا حدود ۱۵ سالگی . دارو نه اما مدام گفتار درمانی میرفتم. این چیزایی که گفتم خیلی موثر. ولی تا ۱۸ سالگی خوب میشه و خیلیییییی مهم که بهش اعتماد بنفس بدی که این ضعف ندونه. رفتار شما باهاش خیلی مهم. تنها چیزی که میتونه بهش کمک کنه خودش. خودش باید بخواد. همیشه بگو با آرامش صحبت کن ما گوش میدیم. تند تند حرف زدن بیشترش میکنه. نفس عمیق بکشه

روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم باچشمهایی درشت که همه ی دنیا را زیبا میبیند عاشقانه زندگی میکند، تنفر برایش بی معناست، مهربانی را یادش میدهم، اعتماد راهم...یادش میدهم همه دنیایش را با مادرش قسمت کند، حتی خطاهایش را،آن وقت هیچ وقت تنها نمی ماند ...نمیگویم دخترم بترس ازمردها می گویم بترس ازگرگها، مردهاکه گرگ نیستند، پدرت فرشته ای است که روزی خدا او را فرستاد و روح تنهای مرا لمس کرد و نگذاشت ، تنهابمانم....روزی دختری خواهم داشت شبیه خودم اما بسیار قوی تر، بسیار بخشنده تر، بسیار مهربان تر و بسیار صبور تر...
2706