2737
2734
عنوان

سنگ کلیه

| مشاهده متن کامل بحث + 1679 بازدید | 25 پست
مزه گیاه میده دیگه سنکل نیست مگه؟ 

نه محلول پتاسیم نیراته نمیدونم یه چیزی توهمچین چیزا

زيبايي انسان در چيست؟ روزي شاگردان نزد حکيم رفتند و پرسيدند: «استاد زيبايي انسان درچيست؟» حکيم 2 کاسه کنار شاگردان گذاشت وگفت: «به اين 2 کاسه نگاه کنيد اولي ازطلا درست شده است ودرونش سم است و دومي کاسه اي گليست و درونش آب گوارا است، شما کدام راميخوريد؟» شاگردان جواب دادند: «کاسه گلي را.» حکيم گفت: « آدمي هم همچون اين کاسه است. آنچه که آدمي را زيبا ميکند درونش واخلاقش است. بايد سيرتمان رازيباکنيم نه صورتمان را»

اوه نه به من سنکل داد مزه دارو های گیاهی میداد 30 قطره تو نصف لیوان آب میریختم و میخوردم

نمیدونم اون قطره چیه! 

بهترین دیالوگی که توی عمرم شنیدم:امروز می خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است. تزویر با لباس دیانت و تقوی به میدان می آید. تزویر سکه ای است دورو، که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است. عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ابلیسش. و چه خون دلها خورد علی از دست این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین...💔

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اره بستگى به سن و اينا دوزش فرق ميكنه پسرم پلى سيترات پتاسيم ده درصد و قرص هيدروكلرو ميخوره ، قرصه ادرار اوره و محلوله ph ادرارو تغيير ميده فك كنم قليايى ميكنه

2731
@mohadese2811     سلام خوب هستید؟

سلام ممنون شما‌؟

زيبايي انسان در چيست؟ روزي شاگردان نزد حکيم رفتند و پرسيدند: «استاد زيبايي انسان درچيست؟» حکيم 2 کاسه کنار شاگردان گذاشت وگفت: «به اين 2 کاسه نگاه کنيد اولي ازطلا درست شده است ودرونش سم است و دومي کاسه اي گليست و درونش آب گوارا است، شما کدام راميخوريد؟» شاگردان جواب دادند: «کاسه گلي را.» حکيم گفت: « آدمي هم همچون اين کاسه است. آنچه که آدمي را زيبا ميکند درونش واخلاقش است. بايد سيرتمان رازيباکنيم نه صورتمان را»

سلام

تجربیات من در این زمینه:

سنگ کلیه دختر من از یک ماهگی با سونوگرافی مشخص شد

سنگ کلسیم اگزالات که ارثی هست و به گفته دکتر اطوکش علتش اینه که کیسه صفرا به خوبی عمل نمیکنه و اگزالات وارد خون میشه و از اونجا به کلیه رفته و تشکیل سنگ میده توی مشاوره تلفنی که با ایشون داشتم روش درمان قطعی ش اینه که توی سن بزرگسالی پیوند کلیه بزنن ،البته بگم که در بزرگسالی میشه با مصرف مرتب مایعات فراوان تولید سنگ رو متوقف کرد ،دکتر اتوکش فرمودن که بچه دوساله باید در ۲۴ ساعت شبانه روز ۲۴ فنجون آب بخوره تا اصلا سنگی تولید نشه

الان دخترم سه سالشه

تا دوسالگی سرعت تولید سنگش خیلی بالا بود ینی هر دوماه ما میرفتیم سنگ شکن و یک سنگ ۱۳ میلی متری رو میشکستیم مقدار زیادی ش دفع میشه از طریق ادرار و کمی میمونه و همون دوباره کانونی میشه برای گسترش و باز باید سنگ شکن بشه

داروهارو مرتب مصرف میکردیم 

از دوسالگی که دخترم رو از شیر گرفتم تا الان که سه سالشه تقریبا هیچ سنگی تولید نکرده به نظرم شیر مادر به خاطر کلسیم بالا برای بچه هایی ک کلیه سنگ ساز دارن میتونه سرعت تولید رو بالا ببره هرچند که نمیشه بچه رو از شیر محروم کرد چون رشدش مهم تره از اینکه حالا توی دو سال اول چند بار سنگ شکن بشه

اینو هم بگم که سنگ شکن اصلا چیز بدی نیست

یه مشکل مهمی ک بچه های مبتلا ب سنگ دچارش میشن عفونت ادراری هست که باید خیلی حواستون بهش باشه،ما هر دو ماه آزمایش ادرار میدادیم و تقریبا یک بار درمیون موبت بود و آنتی بیوتیک دریافت میکرد

اگر کوتاهی میکردیم و میزان عفونت بالا میرفت باید بیمارستان بستری میشد و آنتی بیوتیک وریدی میگرفت ک اون تایم بستری واقعا دوران سختی بود

علایم وقتایی ک عفونت میگرفت:بی اشتهایی بی حالی و بد اخلاقی، دارویی که مصرف میکرد پلی سیترات بود که داروی ترش و شوری هست و چون دکترش میگفت حالا حالاها باید این دارو رو مصرف کنه اصلا اسمش رو دارو نذاشتیم میگفم افرا بیا وقت ترش شده،مقداری ک دکتر برای یک روز تجویز کرده بود رو به دو قسمت تقسیم کرده بودم یکی صبح یکی شب هر دفعه توی یک فنجون میریختم و چهار برابر خودش توش آب میریختم تا ترشیش کم بشه و خوشبختانه دخترم حتی دوستش داره

مشکل اساسی تغذیه دخترم بود چون نمک سنگ سازه نمک رو کن میزدم یا گاهی نمیزدم ک باعث میشد اصلا غذا نخوره و از طرفی چون ب خاطر عفونت ادراری ک به مقدار اندک تقریبا همیشه توی ادرارش بود خودش هم کم اشتها بود و این مزید بر علت میشد ک غذای کتری بخوره و رشدش بیاد پایین

لطفا همه جور غذایی ب کودک بدید همه میوه ها نمک هم به مقدار لازم نه کم و نه زیاد استفاده کنید چون من هرچی بیشتر رژیم بدون اگزالات و کم نمک براش استفاده میکردم کمتر غذا میخورد و ضعیف تر میشد و توی سرعت تولید سنگ هم هیچ اثری نداشت

داروی گیاهی دکتر کردی هم سه دوره استفاده کردیم و هیچ اثری نداشت بهترین دارو همون پلی سیترات هست

خلاصه که سنگ کلیه هرچند اوایل دنگ و فنگ زیادی داره از آزمایشات ادرار مکرر و هر دو ماه سونو گرافی و گیر کردن سنگ و داستان اما خوشبختانه این داستان ها تا ابد طول نمیکشه و خیلی زود به صورت ناگهانی سرعت تولیدش میاد پایین و حتی متوقف میشه امیدوارم تجارب من براتون مفید باشه

دکتر دخترم هم دکتر آنوش آذر فر در مشهد هستن 🌈 

2740
سلام تجربیات من در این زمینه: سنگ کلیه دختر من از یک ماهگی با سونوگرافی مشخص شد سنگ کلسیم اگ ...

سلام گلم ممنون از تجربه ت .منم تازه متوجه شدم دخترم سنگ داره جفت کلیه هاش مشهدم زندگی میکنم دکتر اذرفر خوب هست ببرم رازی بودی؟؟اخه یک ماه پیش بچه مو بردم فوق تخصص گفت کولیک داره رفلاکس اصلا متوجه نشدم سنگ داره از پیش خود کلی دارو داد دیدم خوب نشد یک شب بیش از حد جیغ میزد بردم دکتر عمومی اون برام سنوگرافی نوشت اونجا متوجه شدم سنگ داره الآنم بچه م ۷۰روزشه گناه داره خیلییی بیقرار مدام گریه میکنه

ارزو میکنم هرکی هرچی دلش میخاد بهش برسه ❤