2733
2739

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

نمیدونم تلوزیون همش میگه اورانیوم غنی شده، فکر کنم غنی نشدش خوب نیس 

معجزه زندگیم ترنم من 25 آبان سال 97 ساعت8و40دقیقه صبح بعد از یازده سال انتظار فرشته زمینی ما شد.خدایا عاشقتم  
2728

عزيزم اورانيم يه عنصر تو جدول تناوبي هست با عد اتمي ٩٢ 

و اينكه با استفاده از فرايند هاي شيميايي از هستش انرژي ازاد ميكنن 

و خيلي جا ها از انرژي ازاد شدشم استفاده ميكنن 

مثل ام ار اي ودارو و ... 

البته پسماند هاي باقي مانده ازش خطرناكه 🤗🤗

یکی از عنصرهای شیمیایی است که عدد اتمی آن ۹۲ و نشانه آن U است درجدول تناوبی.. ایزوتوپ  اورانیم در نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای به عنوان سوخت و در سلاح‌های‌اتمی به عنوانماده منفجره استفاده می‌شه.

تاجایی که میدونم سنگین ترین ماده جهان هم هست.

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍ
2738

اورانیوم یکی از عناصر سنگین جدول تناوبی در شیمی هست  که در آخر جدول قرار داره و روی کره زمین فراوانی خیلی کمی داره و چند تا ایزوتوپ هم داره یعنی چند نوع داره که دو تا ایزوتوپ 235 و 238 اش خیلی مهمتره که اینا رو وقتی توسط بشر تولیدش میکنن بهش میگن اورانیوم غنی شده مهم بودنش از این بابته که میتونن باهاش بمب اتم درست کنن چون رادیواکتیوه یعنی از خودش اشعه ایکس و گاما که خیلی هم خطرناک هستن تولید میکنه و بعد به عناصر سبکتر تبدیل میشه که در طی این فرایند انرژی انفجاری بزرگی آزاد میشه...

پس یکی از ابتدایی ترین کاربردهاش ساخت سلاح هسته ای یا همون بمب هست

اورانیوم یه عنصر با هسته ی ناپایدار و پرتو زاست و به این دلیل سرش دعواست که به عنوان سوخت راکتورهای هسته ای استفاده میشه

هیچ چیز مانند رفتار افراد یک جامعه با کودکان ،شرافت آن جامعه را نشان نمیدهد . (نلسون ماندلا)                          جالبه بدونید بچه های مردم هم شامل این قانون میشن!