2733
2734
عنوان

بیاین غذاهای محلیمونو با روش پخت بگیم

| مشاهده متن کامل بحث + 532 بازدید | 55 پست

جگروز غذای محبوب کردهاولرها. جگرو به سیخ میکشن نمک میزنن وچربی دور شکم گوسفندو میپیچن دورش.یا هرتکه جگرو میذارن تو یه تیکه از چربی وبه سیخ میکشن

دردم از یار است و درمان نیز هم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من شوهرم سرابیه ولی خورش هویج با مرغ دوست نداره من همیشه با گوشت درست میکنم خودم فارسم ولی خیلی دوست ...

ای جاااانم عزیزم.هرکدوم رو‌خواستی بگو دستور پختشو بگم.خورشت هویچت اگه هویچش خوب پخته شه بعد سرخ بشه اخرش اشکنه گوشتت ک لعاب انداخته رو با آبلیمو بدی رو هویچا حتما خوشمزه تر میشه شوهرتم انگشتاشم میخوره😉😉

2728
ای جاااانم عزیزم.هرکدوم رو‌خواستی بگو دستور پختشو بگم.خورشت هویچت اگه هویچش خوب پخته شه بعد سرخ بشه ...

قربونت برم من هنوز نمیدونم سایز هویج باید چقد باشه من رو تخته خلال میکنم بعد شوهرم میگه یه نمه کلفتن از خانوادش دوست ندارم بپرسم هرچی هم عکس میبینم نمیفهمم چقد خلالش باید نازک باشه قدش چقد باید باشه خلال بلند یا نازک اصلا وسواس شدید شدم تو این زمینه. 

امروز ناهار لونگی گذاشتم..بادمجونارو درسته میزارید توی اب نمک بپزه ولی قبلش یه برش کوچولو میزنیدش که بتونید مواد بزارید توش..مواد داخل بادمجون هم پیاز داغ و سیر داغ و گردو چرخ شده و رب انار یا ازگیل هست.اگه دوست داشتین میتونید نعنا یا سبزی های معطر که توی شمال خاص خودش هست بریزید.بعد که مواد رو گذاشتید لای بادمجون پخته سرخش میکنید و کنارش گوجه هم سرخ میکنید و میل میفرمایید😋

عزیزم چون به سبزی های محلی دسترسی ندارید، سبزی آش بگیرید. خیلی ریز خورد شده باشه. چند پر سیر سرخ م ...

عزیز دلم داخل ترش تره باید برنج محلی باشه 

ترش تره اصیل رشتی به اینصورت هست : سبزی که شامل تره و گشنیز و اسفناج فراوان می باشد با مقدار کمی برنج محلی می‌گذاریم بپزه تا مثل هلیم بشه بعدش توی یه تابه دیگه سیر خرد شده را سرخ میکنیم و تخم مرغ داخلش میزنیم و مخلوط یبر و تخم و مرغ را به سبزی و برنج اضافه میکنیم و نمک و فلفل و زردچوبه و مقدار کافی آب نارنج میزنیم می‌گذاریم جا بیفته غلظت غذا مثل هلیمه

این ترش تره اصیل رشتی هست البته امکان داره در شهرستانهای دیگه استان گیلان جور دیگه ای باشه من نمیدونم 

2740
قربونت برم من هنوز نمیدونم سایز هویج باید چقد باشه من رو تخته خلال میکنم بعد شوهرم میگه یه نمه کلفتن ...

خدا نکنه. یه سر اومدنی تبریز یه رنده های مخصوص خرد کردن هویچ داریم از اونا بخر ک راز خلال کردن هویچ به همین رندشه😊😊😊😊از خانواده شوهرش نپرس از  خودم  بپرس با جان و دل بگم اونام بمونن تو کف اینکه از کجا میدونی😂😂😂😂😂😂😂

کله جوش عاشقشم غذای سبزواری ماست پوستی یا خیکی رو هم میزنی با اب پیاز داغ و گوجه رو سرخ میکنی  اگه گردو ریز شده م توش بریزی ک اصلا عالیه بعد دوغ یا همون ماست هم زده رومیریزی تا جوش خورد خاموش میکنی

خدایا شکرت iliya و arshiya

من متولد رشتم

اصالتا تبریزی ام

بزرگ شده اراکم و ساکن قم

تو جایی بزرگ شدم که اکثر ساکنینش مال شهرستان های دیگه‌ بودن اکثر این‌غذاهایی رو‌که گفتین تست‌کردم و یه کوچولو بلدم

اومدم پز بدم‌برم😎

❤️تیکر رسیدن به وزن دلخواه همراه با تاپیک بامدادخمار    ‌‌‌‌‌‌‌      گروه آبی💙                                               وزن اولیه:۸۲.۲۰۰    وزن فعلی:۷۷      وزن هدف:۶۸         
2706