2737
2734

پسرم نزدیک چهار سالشه 

ما تو شهر غریب و غیر هم زبان داریم زندگی میکنیم از یکسالگی پسرم 

از بعد عید پسرم یدفه خیلی وابستگی شدیدی بهم پیدا کرد مثلا مهدی که قبلا میرفت رو دیگه حاضر نشد برو یا کلاس زبانش من باید باهاش بشینم تو کلاس

در مورد مهدش میگه دوستام نمیفهمن من چی میگم اما کلاس زبان نمیدونم مشکلش چیه

تو این مدت هم هیچ اتفاق خاصی نیافتاده بجز دادن پزشکی که بردمش 

چیکار کنم مامانها خیلی میترسم که همینطور بمونه 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

عزیزم حتما از ساعت هایی مثل دو تا سه ساعت شروع کنید به تنها گذاشتنش یا کنار ادمای قابل اطمینان مانند اردو بچه ها با مربی ها ، کلاس زبان و ....

ایشون اضطراب جدایی دارند که باید با مشاوره یا سخت گیری و قوی بودن شما بگذره دورانش.

دختر تو چهار سالگی به پدرش میچسبه پسر به مادرش تا 5 سالگی بهش فرصت بده دختر من الان چسبیده به باباش ...

واقعا بهتر میشه؟اخه کتاب خوندم نوشته بود وابستگی تو این سن درست نیس

جلوی بچه از ، از دست دادن دیگران ، فوت و طلاق صحبت نشه و از مربی زبانش مطمین شید که بچه های از این حرفا بهش نمیزنه....یا حتی کارتون هایی که از جدایی و گم شدن و فوت پدر مادرها حرف میزنن یا مضمون این گونه دارند نظارت کنید نبینند....اخیرا کارتون ها خیلی بد شدن :/

یه چی بگم فقط اینجور وقتا نذارین بچتون بفهمه که شما تو دهنتون چه برچسبی دارین میزنین بهش.بچه ای که خجالتیه به روش نیارید که خجالتیه. بچه ای که وابسته است به روش نیارید. چون این کار مقاومتشو برای تغییر بیشتر میکنه.

بعدم اینکه از بازه ای ب بعد یهویی تعییر رویه داده حتتتما ی علتی داره. آیا داخل مهد کسی رفتار یا حرف خاصی نزده؟ آیا از کسی داستان ترسناک یا داستانی از گم شدن بچه ها نشنیده؟ آیا بدون اینکه بهش بگید ترکش نکردین؟ باید نامحسوس دنبال علتش بگردید. و یه چیز دیگه هم بگم تا جایی که مقدوره وابستگیشو بپذیرید و مطمئن باشید همین بهش احساس امنیت میده و کمک کننده ست..ولی خب یه مرزی هست بین پذیرشش و لوس و وابسته شدنش که تشخیصش با خودتونه

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد💜                                         خوبی های وجدان خفه کن!👈  طرف بعضی از بدی‌ها را رها نمی‌کند، بعد برای اینکه وجدان خودش را آرام کند می‌رود چهار تا کار خوب انجام می‌دهد. وجدانش آرام می‌شود. آن کارهای خوب راه دستت است که داری انجام می دهی، مرد هستی گناه نکن... استاد پناهیان                      ان شاالله نسل امروز، سربازان امام زمان خواهند بود.
2740
واقعا بهتر میشه؟اخه کتاب خوندم نوشته بود وابستگی تو این سن درست نیس

دقیقا درسته عزیزم

اگر بند ناف وابستگی رو تا 5سالگی نبرید ایشون برای مستقل شدن و شخصیت آیندشون در بزرگسالی دچار مشکل میشن.

مشاوره کودک هم راهکارهای خوبی بهتون میدن

یه چی بگم فقط اینجور وقتا نذارین بچتون بفهمه که شما تو دهنتون چه برچسبی دارین میزنین بهش.بچه ای که خ ...

در راستای صحبت هاتون ، بهتره بچه های سه تا 5 سال حتی دو تا سه روز به اردو با هم سن هاشون برن تا ذهن و روانشون به درک جدایی، کشف ، همیشگی نبودن خونه و لذت بردن و امن بودن دنیا بدون مادر و پدر هم برسند.

در حد خودشون. 

عزیزم حتما از ساعت هایی مثل دو تا سه ساعت شروع کنید به تنها گذاشتنش یا کنار ادمای قابل اطمینان مانند ...

وقتایی که شیراز میریم خونه بابام اینا اصلا بمن کاری نداره

اما اینجا خیلی وابستس بهم

یه چی بگم فقط اینجور وقتا نذارین بچتون بفهمه که شما تو دهنتون چه برچسبی دارین میزنین بهش.بچه ای که خ ...

در مورد مهد میگه دوستام فارسی متوجه نمبشن جوابمو نمیدن اما در مورد کلاس زبان هیچی نمیگه با مربیش صحبت کردم میگه اختمالا بخاطر این باشه که دو تا پسر جدید اضافه شدن 

چیکار کنم بنظرت 

کلاسشو ادامه بدم ؟

تو یه محیط دیگه هم ببر یه جایی شبیه همین کلاساش بعد یکم ببین تغییری اتفاق میفته...

نمیدونم دقیقا باید چیکار کنی ولی مطمئنم اگه پس ذهنت این باشه که وای پسر بچم وابسته شد اینده اش چی میشه یوقت نشه مثل فلانی و...اینا عملکردتو تحت شعاع قرارمیده نمیذاره خوب فکرکنی و عمل کنی. بعدم از مشاورای اینجا مشورت بگیر. همم میتونی تاپیک بزنی بچه هایی ک روانشناسی خوندن بیان. بعدم توضیحاتتو بیشتر بنویس.

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد💜                                         خوبی های وجدان خفه کن!👈  طرف بعضی از بدی‌ها را رها نمی‌کند، بعد برای اینکه وجدان خودش را آرام کند می‌رود چهار تا کار خوب انجام می‌دهد. وجدانش آرام می‌شود. آن کارهای خوب راه دستت است که داری انجام می دهی، مرد هستی گناه نکن... استاد پناهیان                      ان شاالله نسل امروز، سربازان امام زمان خواهند بود.