2737
2739
عنوان

بچه ها واقعا بد از مرگ چه اتفاقی می افته.........

| مشاهده متن کامل بحث + 42234 بازدید | 203 پست
بچه ها مرسی که اومدین و باهام همدردی می کنین آرزو می کنم که هیچ وقت دادغ نبینید عزیزان
ماری جان خوش به حال خارجی ها به خدا متعادل هستند من یه عمر به دنیای دیگر و روح و ... اعتقاد داشتم اما الان همش فکر می کنم که بعد از مرگ ما همه چیز تمام میشه ولی دلم نمی خواهد این حقیقت باشه و می خواهم زندگی جاوید که شنیده ام واقعیت داشته باشه و بهشت و جهنم
بیشتر از این حس که نابود می شویم می ترسم می ترسم همه این حرف ها فقط ارزوی انسان در طول قرن ها باشه
آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

افتاب عزیز تسلیت می گم
من خودم تا همین پارسال خیلی اعتقادی نداشتم و بی اعتقاد هم نبودم . یه روز نماز می خوندم یه ماه نمی خوندم ....
تا اینکه یه روز به سرم زد و گفتم بذار ببینم توی این قران چی نوشته اخه . در واقع واسه پیدا کردن جواب سه تا سوال رفتم سراغش .
۱-اگه قراره ما زنها هم نماز بخونیم و .... اونوقت هرچی حوری و فرشته و... هست واسه اقایون باشه چه فایده ...
۲- توی اون دنیا من شوهر و بچه و خونواده ام رو گم کی کنم یا نه ....
۳- ایا دینی که بهش تعتقاد داریم فقط توش جنگ و خونریزیه....
( در واقع با عصبانیت رفتم سراغ قران ) همین جوری یه صفحه رو باز کردم و شروع کردم به خوندن .
باورت نمیشه به حدی برام جالب شد که هر روز می نشستم چند صفحه شو می خوندم از هر فرصتی استفاده می کردم ( فقط معنی )

تو هم جواب سوالاتتو اون تو می گیری مطمین باش مگر اینگه اصلا به قران اعتقاد نداشته باشی
فقط قران می تونه بهت حواب بده
افتاب عزیز وقتی داری معنی قران رو می خونی انگاری یکی داره باهات صادقانه صادقانه حرف میزنه و راهنماییت می کنه
مثل یه معلم ابتدایی مهربون با یه دانش اموز شیطون
مثل یه معلم چندین بار به زبون مخختلف توضیح میده تا شاید یکیشو بفهمه
2728
ببین یکم به اطرافت نگاه کن؟؟؟یعنی به نظرت این دنیا بااین نظم اتفاقی به وجود اومده.یه چیزی اگه دروغ باشه بالاخره یه سال بعد.10 سال بعد 100سال 1000سال بعد گندش درمیاد دیگه.به نظرت چرا هرسال میگذره عاشورا تازه تر میشه بالاخره هرچیزی یه موقعی کهنه میشه دیگه.مگه کم ادم کشته شده بیشتر از 72 تن.ولی چرا برای اونا ضجه های اینطوری نمیزنن حتی کسایی که کل سالو هزار جور غلط میکنن محرم اتیش میگیرن.اینا اتفاقی نیست.حقه.وقتی یه چیزی حق باشه این همه سال زنده میمونه.حالا اون پیامبری که انقدر مهربونه انقدر صافه که دندونشو خرد میکنن هیچی نمیگه.خداییش خودت باشی میتونی هیچی نگی.اومده میگه میرین اون دنیا من رفتم دیدم.ما نباید قبول کنیم.اخه چی بهش دادن که مثلا بیاد سرمارو شیره بماله.اخه چی ازین دنیا دید جز اینکه یه ملت مارخورو ادم کنه.یه ملتی که دسته گلاشونو زیرخاک میکردن.فکر کن بچه هاشونو اخه ببین چی کشید.واقعا به نظرت بیکار بوده عمرشو تلف کنه.واسه بقیه.که چی.مثل ادم غذا بخورین.مثبت فکر کنین.به بهداشتتون برسین.به نظرت اگه اون دنیا نبود ومعشوقی نبود دور ازجونش علاف بود.میگفت به درک
دوستم بهت تتسلیت میگم.الان از لحاظ روحی زمان خوبی برای اینجور فکرا نیست چون حساس شدی.بذار ایشا.......به مرور مرگ بابارو که باور کردی میتونی منطقی تر فکر کنی.امیدوارم روحشون قرین رحمت باشه هروقت این فکرا اومد تو سرت یه صلوات براشون بفرست ببین بدنیست ادم شک کن ه ولی نباید تو شک موند وبایدازش ردشد.تازمان خودش
اون دنیا که حتما هست. آفتاب جان من که دیوونه شدم رفت واقعا جدی میگم دیوونه شدم از بس به این چیزا فکر کردم آدم چطوری به وجوداومده چرا اصلا اومدیم قبل از ما چی بود بعد از ما چیه اصلا زندگی عادی همه چیز این دنیا برام عجیبه.

دنیا رو هم اصلا دوس ندارم فارغ از این که هر موقعیتی تو این دنیا داشته باشم. همش فکر می کنم یه خوابه ولی می بینم نه واقعیته.

خلاصه خیلی بده خیلی....
 before i die i want to be happy and make others happy
سلام بچه ها من که فکر میکنم همه چی تو این دنیاس بعد از مردنمون ما هم نیست و نابود می شیم من بارها واسم اتفاق افتاده که هر کی که اذیتم کرده چوبش هم خورده اولش می گفتم که نه بهشت و جهنم وجود داره ولی بعد از دوسال به این نتیجه گرفتم بهشت و جهنم تو این دنیاس فقط باید کاری کنیم که کسی و اذیت نکنیم دله کسی رو نشکونیم تهمت نزنیم و دروغ نگیم به همه احترام بگذاریم خیانت به اطرافیانمون نکنیم بعدش خودت خیالت راحته که داری با خیاله راحت زندگی می کنیم من خودم جدیدا خیلی دارم رعایت می کنم این نظر منه باز شما خودتون می دونید
محمد هستم فوق لیسانس شیمی
2738
عزیزان ما قبل از به دنیا آمدن در عالمی به نام ذر بودیم که یادمون نیست. خدا اونجا از هممون به وحدانیت خودش اقرار گرفته. هممون هم گفتیم بلی.بعد توسط یک جسم که عاملش پدر و مادرمونن این روح زندانی شد در قفس تن و هر کدوم با یک شمایلی وارد این دنیا که معرکه ی امتحان هست شدیم .با مرگ جسم عاریه ای از کار میفته و رو ح دوباره به پرواز در میاد و به موطن اصلی خودش برمی گرده.اما این بار با شمایل دنیاییش. یعنی اکه روح مادرمون ببیندمون میشناسه.اما این بار حاصل اعمالمون جا و مکانمون رو ساخته.که یه شمه ای از بهشته یا جهنم.اگه با کسی بد اخلاقی کردیم اون عمل در آن به شکل وحشتناکی در اومده و منتظره تا اون دنیا که برزخه اذیتمون کنه .اگه مهربونی کردیم در مقابل اذیت مثلا همسر اون با قیافه ای زیبا که به عمرمون ندیدیم همراهمونه . و همه اعمالنونو همینجوری بسنجین. اما فقط روحمون داره لذت می بینه یا رنج میکشه .یه جورایی مثل خواب .با ایت تفاوت که خواب نیست.روحمون داره زجر میکشه یا متنعم هست.تا وقتی که اسرافیل در صور بدمه و دوباره میمیریم که این مرگ یه جور دیگه است. و با دمیدن دوباره در صور همه زنده میشیم .اما این بار روح محبوسه در تنی که تن اول نیست اما شکل اونه.جنسشم یه جوریه که اگه 1000 بار در آتش بندازنمون دوباره می روییه.و اگه بهشتی باشیم لذت ها رو عمیق درک میکنیم .البته قبل ورود به بهشت و جهنم اعمال ما با میزان که اعمال حضرت علی ع هست سنجیده میشه.
الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت علی ابن ابیطالب ع.
مطمئن باشید یه کم خودمون همت کنیم حضرت علی نمیذاره به آتیش جهنم بیفتیم.آمین
اخه اگه بخوایم فکر کنیم اون دنیا وجود نداره به نظرتون همه چی مسخره نیست پس معراج چی میشه واینکه پیامبر رفته وخودش دیده.نمیدونم چرا اینجوری شدیم توروخدا حالا که مسیحیا و دیگرون دارن مسلمون میشن ما دیگه به جاهلیت برنگردیم حیفه به خدا.خب مگه خدا ازمون چی خواسته اونم گفته تهمت نزنیم و یه دیگران ظلم نکنیم نمیدونم چی به این مسلمان نما ها بگم که با رفتارایی که درشان یه مسلمان نیست مردمو نسبت به دین بد بین کردن که دیگه حتی به اون دنیا هم شک کردن.برای همینه که میگن توی اخرالزمان باید اعتقادمونو با چنگ ودندون چسبید.بچه ها به خدامن این راهو رفتم تهش هیچی نیست جزاینکه مثل مرغ سرکنده میشین.من کارم به روانشناسم کشید.ولی الان بعد چندسال مطمئنم که راه راست جز راه خدا و پیغمبر ودین نیست.ازشکتون رد شین.پس چرا انقدر تو حرم اماما ارامش دارین؟چرا صدای اذان انقدر ارامش بخشه.یعنی همه کشکه.
اخه یه ادمی که حتی خوندن ونوشتن بلد نیست چطور میتونه یه کتابی بیاره که الان از توش هزار و یه جور قانون فقهی اخلاقی اجتماعی بهداشتی روانشناسی ماورائالطبیعه قانون وبلاغت معنی بیان حدیث احکام و.......................به شماره نمیاداز روش نوشتن.تورو خدا یکم فکرکنین.دیگه امام زمانو که نمیتونین انکار کنین زنده ست هرروز میبینتتون از حامون خبرداره کار مردمو به صورت ناشناس راه میاندازه اونایی که لیاقت دارن میبیننش.
شب عاشورا به روایتای بسیار امام جایگاه یارانشو نشونشون داده.اینا که دروغ نیست.اگه بود هزارواندی ساله بالاخره یه جایی گندش درمیومد مثل خیلی از دروغای اقایان که کوس رسواییشون به وسیله کارهای خودشون داره شنیده میشه.سر ادمارو نمیشه شیره مالید مردم کورو لال نیستن اخه یکم فکرکنین.
بچه ها مرسی که اومدین و نظراتتون رو گذاشتین خیلی به آرامش ذهن من کمک کردین از این که می بینم بیشتر تون ایمانتون رو ازد ست ندادین خوشحالم برای من هم دعا کنید که بتوانم به زندگی برگردم
دعام کینید خواهش می کنم ...
آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد
2706