2737
2734

قطعا شرایط زندگیا تو هردهه متفاوت بوده والان داره جوری پیش میره که سال به سال فرق داره چه برسه به دهه پس بهتره بحث الکی راه نندازیم توهین نکنیم طرف متولد ۶۸،۶۹ میگه ما دهه شصتیاااا😑😑 بابا نصف دوستات دهه ۷۰ بودن حداقل اینه چندتا دوستت متولد ۷۰هستن یا مثلا طرف متولد ۷۷ میگه تابلو دهه هشتادی خب آیکیو تو دوره دبستان تو ۴بودی اون اول چی میشه اندازه یه دهه فاصله میبینی😑😑 این بحث مسخره ای که دهه شصتیا شروعش کردن معلوم نیست تاچنددهه پیش بره بابا درسته شما تو شرایط خاصی رشد کردین اما تا بوده همین بوده من همکارم متولد ۵۰ میگه موقعی که خواستم برم کلاس اول یهو انقلاب شد خواهرم اینا با بلوز دامن موهای مرتب رفتن من با مانتو گشااااد، اینکه خانواده های الان خودشونو میکشن و رفاه بیش از حد فراهم میکنن وجود داره اما اینم که الان نصف همون بچه ها آیندشون معلوم نیست هم وجود داره پس این تفاوتو بپذیرین و باهاش کنار بیاین نذارین مثه دیواری بشه که اگر یه زمانی یکی یکم کوچیکتر بود بتونه باهاتون حرف بزنه از تجربتون استفاده کنه 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
الان ب نظرت بحث رو جمع کردی؟  واسه تک تک جملات میشه بحث کرد که!  ولی فک کنم دهه هفتادی ب ...

من خودم ۷۲هستم،اما اصلا این موضوع قابل درک نیست اینکه باز دهه ۷۰یا برگردن بگن حتما دهه ۸۰ خیلی مسخرس به نظرم خب دوروز دیگه اونام میگن وای دهه ۹۰یا واقعا مسخره نیست؟؟؟

من خودم ۷۲هستم،اما اصلا این موضوع قابل درک نیست اینکه باز دهه ۷۰یا برگردن بگن حتما دهه ۸۰ خیلی مسخرس ...

مسخره ک هست اما ببخشید اسی تاپیکت نسبت ب متنت مسخره است! 🤐 حداقل قفل میکردی بحث جمع میشد! 

عزیزم اما به دلیل جهش های علمی شکاف زیادی بین نسل های ده هفتاد ب بعد هست! واقعا دهه شصتی ها وضیعیت بحرانی داشتن بین زمین و هوا! 

همه ی شرایط روی رشد فکری و جسمی نسل ها موثره بخاطر همین از این دسته بندی استفاده میکنن! 

خیلی خودتو ناراحت نکن

2738

ببین عزیزم من اخرای 70 هستم و دخترخالم اوایل 80 

اختلاف سنیمون 4 ساله

ولی زمین تا اسمون فرق داریم!

چون من اخر 70 هستم واقعا نمیتونم خودمو با دهه 80 مقایسه کنم

فکر کنم بجای جمع کردن بحث بیشتر پنهش کردی -_-

قفل کن تاپیکو تا بهت توهین نشده

من متولد ۷۱هستم اما خدا شاهده مثل دهه ی ۶۰ بزرگ شدم نه عروسک داشتم نه جوراب عروس نه لباسای خوشکل لباسای خواهرام سایزم میشد میرسید به من جای عروسک با گِل بازی میکردم اصلا یه وضعی بود اونوقت دهه شصتی میاد میگه ما نسل سوخته بودیم بابا ما جزقاله ایم  شما حداقل مثل هم سنای خودتون بودید منکه همسنام تو ناز ونعمت بودن وتفاوتو حس میکردم چی بگم😐😐😐😐 

دختر فروردین عاشق پاییز...جنوبی وخونگرم❤الان دقیقا اونجاییم که فریدون مشیری میگه: رک بگویم از همه رنجیده ام😔 ازغریب و آشنا ترسیده ام ❌بی خیال سردی آغوشها🫂 من به آغوش خودم چسبیده ام🤰
مسخره ک هست اما ببخشید اسی تاپیکت نسبت ب متنت مسخره است! 🤐 حداقل قفل میکردی بحث جمع میشد!  عز ...

ولی به نظرمن تو همون دهه ۶۰ هم خیلیاشون اتفاق خاصی نیفتاده براشون مثلا اونی که ۶۸ یا ۶۹ بدنیا اومده چی شده؟؟میشه قبول کنی دختری که۶۰بدنیا اومده براش سخت بوده چون مردای بزرگتر از خودش جنگ بودن ازدواج مشکل شده براشون اما خدایی پسرارو که اصلا نمیتونم درک کنم چون نه جنگی رفتن نه چیزی مگر پدر یا برادرشون که صدمش به اونام رسیده باشه که برامنم ولله همین بوده بابای منم رفته آثارشم هست اما با گفتن هرروزش چیزی نصیبم نمیشه

ببین عزیزم من اخرای 70 هستم و دخترخالم اوایل 80  اختلاف سنیمون 4 ساله ولی زمین تا اسمون فرق د ...

من خودم با خواهرم ۴سال تفاوت سنی دارم به قول خیلیا وااای این هفتاد وخیلین اما خب طبیعی که اون مثه من نباشه چون ساده ترین مطلبش اینه که حتی کتاب مدرسمون فرق داشت بقیش بماند

من خودم با خواهرم ۴سال تفاوت سنی دارم به قول خیلیا وااای این هفتاد وخیلین اما خب طبیعی که اون مثه من ...

اره دقیقا

حالا منم ک سنم از تو کمتره مثلا ما دوره ای بودیم که کلاس ششم نخوندیم ولی دخترخالم خوند!

خیلییییی متفاوتیم

انگار 10 سال اختلاف سنیمونه

من یک دهه 60نسل سوخته هستم چی بگم والا خب شرایط فرق داشته دیگه من بخاطر یدونه ورق دفتر رو کندن تنبیه شدم ولی خب یه چیزای خوبیم داشتیم که دهه الانیا نداشتن خونه مادربزرگ شلوغ و صمیمی کوچه های امن که از صب تاشب تو کوچه بدون والدینمون با خیال راحت بازی میکردیم مادر پدرایی داشتیم که فقط و فقط فکر بچه هابودن اصلا نه فکر قر و فر خودشون بودن نه از صبح تاشب یه گوشی دستشون میگرفتن 

پسر قشنگم میلان جون  همه زندگیمه❤️
2706