2733
2734
چه فرهنگ سازی واقعا؟؟؟اینجا تا بگی 18 سالگی ازدواج کردی میپرن بهت...همه آدمای اینجا روشنفکرن و حداقل ...

خود من قبول دارم ۱۶ برای ازدواج زود بود 

ولی اگه بازم برمیگشتم عقب حداقل سن ۱۸ رو برای ازدواج انتخاب میکردم 

مجردی رو زیاد دوس نداشتم 

الان دترم خوش میگذرونم بیشتر 

درسمم که میخونم دیگه 

خوبه که

به بلاک میگین بلوک🤔😏                                                لوعنوتیو شومو چوقود بوکولوسین😕😏                        میشه امضامو کپی نکنید راضی نیستم چن نفر کپی کردن😕😔

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خانوما جبهه نگیرید بعضیاتون زودازدواج کردین درست

اماازنظر علمی و روانشناختی بخش هیپوکامپ مغز تازه سن 22سالگی به تکامل میرسه

یعنی تازه بعد22سال انتخابها و تصمیمات ما ازروی منطق هستش نه صرفا ازروی احساس

قبل از اون سن تمام انتخاب ها و تصمیمات مابراساس آمیگدال مغزمون هستش که تابع هیجانات و احساساته

اگه کسی چیزی دراین باره میگه نه حسوده نه فضول.

کودک همسری یچیزیه که تو کل دنیا باهاش مقابله میشه و وجه خوبی نداره..

زیر۱۸ سال هم کودک حساب میشی...زیر ۱۸ سال اجازه نداری یه حساب بازکنی یا گواهینامه بگیری حتی!

صرفا اینکه ینفر توانایی برقراری رابطه زناشویی داره و میتونه چندشکم زایمان کنه دلیل نمیشه بگیم این اندازه یه زن ۳۰ ساله میفمه.

بلوغ عقلی دیرتر از بلوغ جنسی و جسمیه.همه ما عقاید و طرز فکرمون از ۱۶ سالگی تا ۲۰ سالگی مثلا،،چقد فرق میکنه!!

درکل خوبه که ادم توهرسنی کار مخصوص اون سنو انجام بده..۱۵ سالگی واسه ازدواج نیست خدایی.

درکل خوشبخت باشه.

بنده به عنوان یه عضو از جامعه نینی سایتی و جامعه ایران مخالفتمو از ازدواج در سن زیر ۱۸ سال اعلام میکنم و هر جا صحبتی در این مورد باشه ساکت نمیمونم.همونطور که حجاب من که یک مسئله شخصیه از نظر شما به شما و شوشو!هاتونو جامعه و قایق و کشتی و این حرفا مربوط میشه ازدواج شما در سن پایین که تبعات زیادی در جامعه داره ،جدا از دلسوزی به منم مربوط میشه. حداقل در سن قانونی ازدواج کنین! برنگردین به صد سال قبلو قبل ترش!از یک کار اشتباه دفاع و تبلیغ نکنین! مثال نقض نیارین که فلانی خوشبخته فلانی اندازه ۴۰ ساله ها میفهمه.کار اشتباه اشتباهه😕حتی اگه خوشبختم بشید خیلی چیزا رو از دست دادین و خیلی مسوولیت هایی که مناسب سنتون نبوده رو دوشتونه (کپی امضای یک کاربر)جوری که باهات رفتار میکنه خیلی مهمتر از حسیه که بهت داره. سرجدتون وسطای تاپیک خواهرشوهرمادرشوهر،دوتا تاپیک مفیدبزنید!دوتا مطلب فمینیستی بخونید بفهمید حق و حقوقتون چیه!یکم با آناتومی بدنتون آشنابشید،از اتصال مغزوزبونتون مطلع باشیدبعد نظربدید.
2728
منم کاری به ذوقو شوقش ندارم ولی که تو اینترنت تو یه سایت که هزاران نفر آدم مطالبشو میخونن این جور حر ...

خب من با 27 سال سن بیام بگم ازدواج تو این سن خوبه بقیه میگن داره ازدواج تو سن بالا رو رواج میده . کلا مردم همیشه حرف دارن واسه گفتن .

از قدیم میگن در دروازه رو میشه بست ولی در دهن مردم رو نه . 

من سه ساله اینجام همچین چیزی ندیدم خانوما خیلی تحت تاثیر حرفای همدیگه هستن

اره رو منم تاثیر گذاشته بود یه مدت زده بود به سرم افیرده شده بودم که چرا تو ۱۶ سالگی ازدواج کردم

به بلاک میگین بلوک🤔😏                                                لوعنوتیو شومو چوقود بوکولوسین😕😏                        میشه امضامو کپی نکنید راضی نیستم چن نفر کپی کردن😕😔
چقدر بدم میاد از آدمای چندشی که به خودشون اجازه دخالت تو زندگی دیگرانو میدن...اه...

عزیزم برات صلوات فرستادم 

گلم دلسوزی بیش از حده دخالت نیست 

که خب اشتباهه 

وقتی طرف نمیخواد بپذیره نباید ادامه داد 

جلو همه بگو به من خیلی دوست دارم عشق دلم همه جا تاریک شه یهو بوی عود میاد و شمعا روشن   همه اگه پایه باشن وصل میکنیم ما صبحو به شب جمع جمعه عاشقا جمع جمع اینا رو هم عاشقتم  امشب میخوام بمونم من تا صبح کنارت   این دریا با تو چه حالی داره بارون بباره بارون بباره  تو هم بخندی برا من دوباره بخونم برات نگام تو نگاتچشاتم کنار همه نگاه کنن به ما با اون دلبری کردنات
خانوما جبهه نگیرید بعضیاتون زودازدواج کردین درست اماازنظر علمی و روانشناختی بخش هیپوکامپ مغز تازه س ...

😕😕😕😕

بس چرا من از زندگیم راضیم

2738
اینکه با ذوق شوق میان تعریف میکنن ۱۸ سالمه و باردارم یه استیکر چشمای قلبیم میذارن چی؟؟؟

به خودشون مربوطه مگه شما خرج بارداری و بچه های اونارو میدی یا ازشون نگه داری میکنی ؟ اون خانم از بچه داریش لذت میبره که چشم قلبی میزاره  شمام از چیزی که لذت میبری و دلت خوشه اونکارو کن ولی تو کار و زندگی بقیه دخالت نکنین😐😐😐

چی بگم من ازنزدیک مثل این خانومو دیدم 13سالگی عقدورد  15 ازدواج  16 بچه اولش و الان که ...

خیلی حرفاتون بده...چطور به خودتون اجازه میدید اینجوری راجع به دیگران قضاوت کنید...خودش از زندگیش راضیه...شما چیکارش دارین؟؟؟

به خودشون مربوطه مگه شما خرج بارداری و بچه های اونارو میدی یا ازشون نگه داری میکنی ؟ اون خانم از بچه ...

هزاران لایک 

کاش میشد صد دفه لایکت کنم😍😍

اگه کسی چیزی دراین باره میگه نه حسوده نه فضول. کودک همسری یچیزیه که تو کل دنیا باهاش مقابله میشه و ...

من 17 سالم بود رفتم سبم کارت لخرم بهم ندادن 

حزصم گرفت گفتم دختر 15 سالو شوهر دادن غیر قانونی نیست سیم کارت نمیدن😡😡😡

جلو همه بگو به من خیلی دوست دارم عشق دلم همه جا تاریک شه یهو بوی عود میاد و شمعا روشن   همه اگه پایه باشن وصل میکنیم ما صبحو به شب جمع جمعه عاشقا جمع جمع اینا رو هم عاشقتم  امشب میخوام بمونم من تا صبح کنارت   این دریا با تو چه حالی داره بارون بباره بارون بباره  تو هم بخندی برا من دوباره بخونم برات نگام تو نگاتچشاتم کنار همه نگاه کنن به ما با اون دلبری کردنات
2706