2733
2734

سلام به مامان هاى عزيز و مهربون و پر تلاش 

با توجه به تاپيك هاى گذشته و اهميت و ارزش كودكان در زندگى ما و حساسيت خودم نسبت به تنبيه كلامى و بدنى مادران تصميم دارم براى إفزايش انگيزه براى مامان هايى كه در طول روز عصبانيت و خشم خودشون رو كنترل ميكنن و فقط و فقط به كودكان شادى و محبت هديه مى كنند مشاوره بدم 

خستگى هاى يك مادر بسيار زياد هست و تنش هاى مختلفى رو در طول روز متحمل ميشه و ما گاهى پرخاشگرى ها رو به هزار يك دليل به كودكانمان منتقل ميكنيم كه واقعا جاى تاسف داره 

چند نكته رو مطرح كنم 

لطفا موضوعات مشاوره درباره ى كودكان و خانواده مطرح بشه و من از راهنمايى و  مشاوره درباره ى موضوعاتى از قبيل مادر شوهر و خواهر شوهر و ... كه ريشه ى اونا اكثر در حسادت هست معذورم 

مادران باردار هم ميتونن مشاوره بگيرن ...

اگه تاپيك قبلى رو نديديد لطفا بخونيد 

و يادمون باشه هر كارى كه كودكانمان انجام ميدن براى شناخت اين دنيا انجام ميدن 

به خاطر بى تجربگى اونا رو تنبيه نكنيم 

سلام من يه پسر دو ساله دارم وقتي دعواش ميكنم يا خودش وقتي چيزيو ميخواد بهش نميدم عصباني ميشه و سرشو محكم ب در و ديوار و زمين ميكوبه نميدونم واقعا بايد چه رفتاري در مقابل اين كارش داشته باشم؟؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام من يه پسر دو ساله دارم وقتي دعواش ميكنم يا خودش وقتي چيزيو ميخواد بهش نميدم عصباني ميشه و سرشو ...

سلام عزيزم اول اين كه در چه موردى پسر دو ساله رو دعوا مى كنيد 

توى اين سن هنوز بچه نميتونه نيازهاش رو كامل عنوان كنه 

شما بايد هر چيزى كه ميخواد رو در اختيارش بذاريد هنوز براى امر و نهى خيلى زوده هر چى بيش تَر عصبانى باشى اون هم متقابلا پرخاشگرى ميكنه 

2731

پسرم خيلي بيش از حد كنجكاوه و ب همه چيز دست ميزنه خيلي خيلي خيلي زياد خرابكاري ميكنه ...من همه ي وسايل خطرناك و شكستني رو جمع كردم اما بازم يه كاري دست خودش ميده مثلا تاج دو تا از مبلامو شكسته ميز نهارخوريمو شكونده روزيم يه دونه ظرف نشكنه روزش شب نميشه واقعا نميدونم چيكار هيچ بچه اي رو اطرافم ب اين فضولي نديدم نميدونم بايد چيكار كنم در مقابل اين خرابكارياش

2740
پسرم خيلي بيش از حد كنجكاوه و ب همه چيز دست ميزنه خيلي خيلي خيلي زياد خرابكاري ميكنه ...من همه ي وسا ...

چقدر توى روز باهاش بازى ميكنيد و چند ساعت بيرون مى بريد 

مهم تَر از همه اين كه همبازى داره ؟ توى اين سن حتما بايد همبازى داشته باشه 

و رفتارش نشون ميده زياد دعواش كرديد درسته ؟ 

مرسي از تاپيك خوبتون بچه ها از چه سني احتياج به همبازي دارن؟

خواهش ميكنم عزيزم 

از ١٩ تا ٢٥ ماهگى كودك نياز  به همبازى داره البته قبل از اون هم ميتونه داشته باشه ولى از حدود ١٩ ماهگى نياز هست 

خواهش ميكنم عزيزم  از ١٩ تا ٢٥ ماهگى كودك نياز  به همبازى داره البته قبل از اون هم م ...

دختر من ٢٢ ماهشه ولي وقتي تو جمع بچه ها قرار ميگيره دوست نداره باهاشون بازي كنه، بيشتر دوست داره واسه خودش تنها به همون كشف و كنجكاوي هاش بپردازه

دختر من ٢٢ ماهشه ولي وقتي تو جمع بچه ها قرار ميگيره دوست نداره باهاشون بازي كنه، بيشتر دوست داره واس ...

براى تعامل با بچه هاى ديگه بهش فشار نياريد ولى حتما در محيط هايى قرار بگيره كه بچه ها هستن و بازى ميكنن اگر كمى تمايل به بازى فردى داره اشكالى نداره بذاريد آزاد تصميم بگيره ولى در محيط بازى قرار بگيره حتما 

يه سوال ديگه هم داشتم

من خانواده ام تهران هستن

اگر دخترمو بعد دوسالگي بدون همسرم ،مسافرت يه ماهه يا دوماهه ببرم تهران به روح و روان بچه اسيب ميخوره؟

تا حالا حتي يه روز هم از پدرش دور نبوده

البته با خانواده ام هم حسابي جور هستش

2706