2733
2734
عنوان

شام امشبم +دستور پخت و عکس

757 بازدید | 38 پست

اینم قرمه سبزی جان امشب 

راز خوشمزه شدنش 

1 لوبیا رو ساعتای 11 میزارم میپزه تا 1 ظهر و بعد ابش رو خالی میکنم 

2 پیاز رو ریز میکنم و تفت میدم و یه سر قاشق کم رب میریزم و نمک و زردچوبه و سبزی که خوب از قبل سرخش کردم حتما زیاد سرخ کنین تا خورشت تیره بشه و بعد اب میریزم و میزارم تا 2 ظهر باز بپزه 

3 گوشت چرخ کرده رو با پیاز رنده شده ورز میدم و قلقلی میکنم و تفت میدم جدا و بعد میریزم تو خورشت و از ساعت 2 تا 5 عصر میزارم بپزه و ساعت 5 زیرش رو خاموش میکنم 

4 ساعتای 9 شب دوتا لیمو عمانی رو سوراخ میکنم و میندازم تو خورشت و میزارم تا ساعت 9 و نیم  شب دوباره بپزه 

نکته چون یه بار قورمه سبزی پخته رو خاموش کردید و گذاشتید استراحت کنه باعث میشه روغن بندازه و مجلسی بشه و ابشم کم کم تو مرت پخت کم بشه به هیچ وجه زیرش زیاد نباشه کم کم و اصلا هم وسط پخت اب بهش اضافه نکنین 

وزن اولیه۸۳☹️ وزن هدف اول۷۵ 😘هدف دوم ۷۰🤩🤩🤩🤩

من شوهرم عاشق قرمه سبزیامه و همین طور هر کی خورده چون یه روز کامل پختنش وقت میبره و اصلا هول هولکی درست نمیکنم 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

الان لیمو امانی هم انداختم و نیم ساعت دیگه از تو قابلمه درش میارم چون بیشتر از نیم ساعت تو قابلمه خورشت رو تلخ میکنه چون شب تولدمه قراره برم بیرون وگرنه که باید همون نیم ساعت اخر انداخت ولی خوب من چون شب فرصت نداشتم الان انداختم 

2738

من کلا همه چیم از قبل حاضره لوبیا پخته و سبزی قورمه سرخ شده بسته بندی تو یخچاله گوشتمم تو زود پز میپزم 1ساعت و نیم بعد کلا پخته ست مهمونام فکر میکنن از صبح بار گذاشتم😁😁

خیلی خوشمزه میشه

بهترین دیالوگی که توی عمرم شنیدم:امروز می خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است. تزویر با لباس دیانت و تقوی به میدان می آید. تزویر سکه ای است دورو، که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است. عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ابلیسش. و چه خون دلها خورد علی از دست این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین...💔
اینو که دیگه عمه منم بلده

باریک الله به عمتون من نوشتم برا تازه عروسا عمه شما عمری ازش گذشته معلومه که بلده 

اصالت غذا رو یه تنه زیر سوال بردی😂 قرمه فقط با گوشت تکه ای...تصورش با قلقلی هم حالمو بد میکنه🤦‍♀️🤦‍♀️

جهل و تعصب آنقدر قدرتمند است که میتواند جنگ را به صلح،و بردگی را عین آزادی جلوه دهد.
2706