2733
2734
من آلمانی رو خیلی دوست دارم. بستگی به این داره که چه قدر وقت بذاری. عجله نکن اصلا. اگر واقعا روزی چن ...

آلمانی زبان سختی نیست؟؟؟؟؟

آدم گاهی چیزهایی میشنوه که میخواد شاخ در بیاره 

خود آلمانی ها میگن قبول داریم زبانمون سخته بعد شما میگی سخت نیست؟؟؟

حرف اول و اصلی رو تو زبان آلمانی گرامر میزنه چون خیلی پیچیده است بعد شما میگی گرامر مهم نیست؟؟؟

وای خدای من 

خواهشا راهنمایی اشتباه نکنین بقیه رو

کی یه همچین چیزی میگه،وکیل من ایران نیست کاناداست،ودفترقانونی هم داره،درضمن اشنامون توی ونکوور ته تو ...

اره من شنیدم کانادا خیلی سخته و اینم شنیدم که وکلای ایرانی زیادی در زمینه مهاجرت در کانادا فعال هستند. استاد خودم یک دفتر لندن داره و یکی در ونکوور. شصت و اندی سال سن داره. چهار زبان مسلط بود. 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

نمی دونم چندسال هست اونجا هستید. بنده اقوام آلمانی دارم. عموی خودم چهل سال است آلمان هستند. یک سر او ...

هیچ وقت رو اطلاعاتی که از اقوام می گیرید حساب نکنید 

من هم چند سالی هست اینجا هستم البته تحصیلی من دندانپزشک هستم و تخصص میخونم عموی شما کلینیک دارن که من برای کار روشدن حساب کنم؟؟

نمی دونم چندسال هست اونجا هستید. بنده اقوام آلمانی دارم. عموی خودم چهل سال است آلمان هستند. یک سر او ...

منم دوتابرادرشوهرم آلمان توی کلن زندگی میکنن ورستوران دارن،وخیلی هم راضین،سالی یکبارتابستونا میان ایران خونمون،وهرسال میگفتن بیایین آلمان سه تابرادرسه تایی شعبه رستوران بزنیم،ولی مامیریم کانادابه امیدخدا

2728
آلمانی زبان سختی نیست؟؟؟؟؟ آدم گاهی چیزهایی میشنوه که میخواد شاخ در بیاره  خود آلمانی ها میگن ...

عزیزم به نظر من سخت نیست. از کودکی با زبان آلمانی و فرانسه به واسطه شغل والدینم سر و کار داشتم. منتهی از نوجوانی تونستم روان صحبت کنم. 

من خیلی دیر خودم تونستم صحبت کنم. ولی مشوق داشتم. مهم تصمیم قطعی برای یادگیری است. 

واقعا نمی تونم هضم کنم چرا برخی ایرانیان خارج از کشور سعی در منفی نشون دادن همه چیز دارن

حالا اگر هم سخته که به نظر من نیست چرا باید انگیزه ها رو خاموش کنیم؟ 

بعد اینکه روال یادگیری هرکسی متفاوته. من خودم شنیداری یاد گرفتم. متفاوته روش ها.

عزیزم من ساکن آلمان هستم بهت بگم اگه میخوای بیای المان فقط به این امید نیا که اینجا تبعیض نیست که ه ...

اره عزیزم هر جای دنیا که تو خونه خودت نباشی غریبی و مهاجر 

به قول مادرم بچه همسایه رو کسی جمع نمیکنه 

البته بماند که خودم همون خونه رو هم ندارم 😔

2740
هیچ وقت رو اطلاعاتی که از اقوام می گیرید حساب نکنید  من هم چند سالی هست اینجا هستم البته تحصیل ...

نه. عموم شرکت تجاری دارند. 

دندانپزشکی که صد البته هزینه اش همه جا زیاد هست. موفق باشی. 

خانومی اگه بخوای پناهندگی بگیری باید کیس معتبر ارائه بدی... میخوای بری با خانواده چی بگی؟:

سیاسی بودی؟؟

مشکل عقیدتی داشتی؟؟

جز اقلیت های جنسی هستی؟

چی اخه

همینطوری که قبولت نمیکنن

ویزای کاری هم بع این راحتیا نیست.

عزیزم به نظر من سخت نیست. از کودکی با زبان آلمانی و فرانسه به واسطه شغل والدینم سر و کار داشتم. منته ...

گفتن واقعیت انگیزه رو خاموش نمی کنه 

اون دروغ گفتن هست که انگیزه رو خاموش میکنه 

من زبانم آلمانیم خوبه هم مدرک زبان عمومی رو دارم هم زبان تخصصیم  رو 

موضوع اینه وقتی شما به دروغ میگی اسونه و بعد کسی که شروع میکنه میبینه چقدر سخته نا امید میشه و بی خیال کار میشه حالا شما هر چقدر هم نیتت  خوب بوده باشه

زبان آلمانی سخته ، خیلی هم سخته اما قابل یاد گرفتنه این همه آدم یاد گرفتن این خانوم هم روش 

من قصد راهنمایی ندارم از اینجا ولی آدم باید واقعیت رو بدونه بعد تصمیم بگیره 

شما فکر میکنی این خانوم بچه دوساله است که بخوابم گولش بزنیم بگیم اینجا همه چی گل و بلبله و زبان هم اسونه و واست فرش قرمز پهن کردن 

من خودم ازدواجی اومدم آلمان و همسرم کار و درآمد و تحصیلات عالی داره اینجا گاهی میرم به پناهنده های ایرانی و آلمانی سر میزنم و وضع افتضاحشون رو میبینم دلم نمیخواد کسی از هموطنام دوباره گول بخوره 

این خانوم باید بدونه واقعیت اینجا چیه، خوبش چیه بدش چیه بعد تصمیم درست بگیره حالا هرچی که بود نه اینکه مثل این پناهنده های اینجا شوکه باشه تا چند ماه

بعداز۷سال وقفه تحصیلی میشه ارشدخوند بورسیه گرفت!؟

میشه همت میخواد

دختر قشنگم👩تحصیلاتت📚شغلت🗂پولت💶هیچوقت تصمیم نمیگیرن یه روز صبح بیدار شن و تو رو رها کنن و برن...بچسب به آرزوهات💞💞باور کن پسرا جایی نمیرن😘
گفتن واقعیت انگیزه رو خاموش نمی کنه  اون دروغ گفتن هست که انگیزه رو خاموش میکنه  من زبان ...

اخه دروغی در کار نیست 

سیاه نمایی غلط هست. پناهنده و مهاجر غیر قانونی

قانونی بله وضعیت بدی دارند. 

من فوق لیسانس 

حقوق بین المللل دارم. دو زبان تسلط دارم. به واسسطه شغل والدین ام سالها کشورهای خارجی رفته ایم و البته برگشتیم 

. الان هم خودم گاهی برای موارد کاری میرم. 

سیاه نمایی درست نیست. بله کمپ اوضاع بدی داره منتهی ما داریم در مورد روش قانونی صحبت مف کنیم. 

کسی هم گول نمی خوره. همه جیز آنلاین وجود داره. 

عزیزم به نظر من سخت نیست. از کودکی با زبان آلمانی و فرانسه به واسطه شغل والدینم سر و کار داشتم. منته ...

شنیداری خیلی هم خوبه اما میتونی نامه اداری بنویسی 

درخواست و شکایت و ...

اگه میتونی به روش شنیداری چقدر طول کشید؟؟

شما تفریحی یاد گرفتی این فرق داره با کسی که میخواد آلمان زندگی کنه که درهفته بالای سه چهار تا نامه اداری دریافت میکنه 

مسئولیت زندگی تو آلمان منظورمه 

من دارم واقع بینانه نظر میدم 

شرایطم مشابه این خانومه یه بچه کوچیک دارم و درگیری های آلمان رو برای سکونت و کار میدونم 

خیلی فرق داره اینا با شرایط شما که به خاطر کار پدر و مادرتان زبان یادگرفتید