2733
2739
عنوان

سوال شرعی

214 بازدید | 13 پست

سلام دوستان.مرجع تقلیدمن ایت الله مکارمه.تودوتامساله ک احتیاط واجب داده من شدیدوسواس دارم.اومدم تواین دومساله ازدوتامرجع تقلیددیگ پیروی کردم.زنگ زدم دفترشون تو یک استانی یه نفرجواب دادگفتن اره میشه یه باردیگ زنگ زدم گفتن بایدببینیدک اونااعلم هستندواینا.زنگ زدم دفترش تو یه استان دیگ پرسیدم یکی جواب دادوگفت اره میشه و مشکلی نیس گفتم میخام ازحسینی سیستانی ونوری همدانی تواین دومساله تقلیدکنم گفتن میشه چون فتواداده و کاری ب اعلم بودن برمجتهدان یامساوی درحدمکارم باشه نداریم.واقعا گیج شدم.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سید علی سیستانی 

و وحید خراسانی

به ترتیب اعلم ترینن تا جایی که من خبر دارم

گیرم که در باورتان به خاک نشسته ام و ساقه های جوانم از ضربه های تبرهایتان زخم دار است با ریشه چه می کنید؟گیرم که بر سر این باغ بنشسته در کمین پرنده اید پرواز را علامت ممنوع می زنید با جوجه های نشسته در آشیان چه می کنید؟گیرم که می کشید گیرم که می برید گیرم که می زنید با رویش ناگزیر جوانه ها چه می کنید؟ 
2728
2738

خواهر محترم اول مساله بالا  توضیح داده که وظیفه در احتیاط واجب چیه.

یعنی یا باید به همان احتیاط واجب عمل کنی

یا به مجتهد مساوی مرجعت

یا به مجتهد اعلم‌بعد از مرجعت

پس شما میتوانید در احتیاط واجب به آ خامنه ای یا آ سیستانی و...مراجعه کنید.

موفق باشید

تصویر بالا هم از رساله آ مکارم (برنامه اندرویدی مرجع شیعه فرستادم)

در حالت کلی روحیه تون‌عادت بدید به سخت نگرفتن.

کاربر مرد هستم         اگر دین ندارید آزاده باشید...