2733
2734
عنوان

فمینیسم

354 بازدید | 50 پست

با سلام به دوستان عزیزم...

توی چند روز اخیر چندتا تاپیک درباره فمینیسم خوندم که بیشتر به نظر می اومد به وسیله تخیلات خود نویسنده درباره اصول این جنبش نوشته شده بود، یا غرض ورزی و طرفداری از مردسالاری بودن...

شاید یکی از دلایلی که توی جانعه نا انقدر با این جنبش مشکل وحود داره اینه که درباره اصولش اطلاعات کافی وجود نداره...

در قسمت بعدی درباره اصول فمینیسم بیشتر توضیح مینوسم،

البته با استفاده ار منبع، نه صرفا نظر شخصی خودم...

لطفا تا اخرش رو بخونید

فمینیسم جنبشی اجتماعی و سیاسیست،

که هدف اصلی آن دستیابی حقوق برابر برای زنان ،

در زمینه های مختلف میباشد...

فعالین این گروه، معتقدند که جنسیت نباید عاملی تاثیر گذار، در تعیین جایگاه سیاسی ، اجتماعی ، حق مالکیت و ... باشد و زنان و مردان باید در جامعه به یک اندازه نقش داشته باشند.

بخش اصلی حقوق مطالبه شده زنان به شرح زیر است:

تمامیت بدنی

حق رای

حق کار 

حق دستمزد برابر باری کار برابر

حق مالکیت 

حق تحصیل

حق شرکت در ارتش

حق شرکت در قراردادهای قانونی

حق سرپرستی فرزند

حق ازدواج آزادنه و طلاق

حق انتخاب مذهب

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

این گروه ها از اول به وسیله جامعه مرد سالار اون زمان و زمان حال به شدت سرکوب شدن و انگ عای مختلفی مثل تابود کننده بنیان خانواده به آنان زده شد...

برای درک تاثیر فعالیت این گروه فقط کافیه بودنیم که اگهالان همه ما تحصیلات داریم، اگه همه حق رای داریم، به خاطر فعالیت های این گروه ها هست...

پ.ن.  من درباره فمینیسم افراطی که زن رو برتر از مرد میدونه اصلا صحبت نکردم و طرفداد برابری هستم نه برتری،

مثلا همونجور که اسلام افراطی (داعش )  رو به پای مسلمانان صلح طلب نمینویسبم،

جریان های افراطی فمینیسم رو هم به پای فعالان برابری زن و مرد نیاید نوشت....

2728
بخش اصلی حقوق مطالبه شده زنان به شرح زیر است: تمامیت بدنی حق رای حق کار  حق دست ...

دلیل این که تو ایران این جنبش کلا به بیراهه کشیده شده اینه که این چیزایی که اینجا نوشته رو تو خواب هم نمیشه براش جنگید چون پخ پخ😓🔪

‏گناه منم مثل شما خوشگلیم بود، خدا گناهامو بخشید این شکلی شدم  
2738
دلیل این که تو ایران این جنبش کلا به بیراهه کشیده شده اینه که این چیزایی که اینجا نوشته رو تو خواب ه ...

درسته...

اما اگه برنامه ای درباره جنبش ۱۰۰ سال پیش خانمای انگلسیس رو برای احقاق حقوق برابر دیده باشی،

میبینی که اون زمان،

انقدر تحقیر شدن و مورد ازار و اذیت قرار گرفتن حتی کشته هم دادن،

اما برا گرفتن حقوقشون کوتاه نیومدن...

البته این حرفت هم درسته که قسمت پخ پخ شون خیلی کمتر بوده و بیشتر زندانی میشدن

هر چیزی از حالت افراط خارج بشه صحیح نیست کم مفهوم فمینیسم اینه که حقوق مرد و زن برابر باشه تو هر زمینه ای نه کمتر نه بیشتر که متاسفانه شاهد همچین چیزی نیستیم نه تنها ایران خیلی جاهای دیگه 

خیلی ها اشتباه متوجه میشن که این جنبش یعنی زنان برتری دارن که صحیح نیست فقط و فقط برابری 

درسته... اما اگه برنامه ای درباره جنبش ۱۰۰ سال پیش خانمای انگلسیس رو برای احقاق حقوق برابر دیده باش ...

اره خوندم در موردش. من فکر میکنم ما هم به همون سمت میریم.. با سرعت کم تر ولی داریم میریم... چیزی هم نیست که بشه جلوشو گرفت. 

‏گناه منم مثل شما خوشگلیم بود، خدا گناهامو بخشید این شکلی شدم  
هر چیزی از حالت افراط خارج بشه صحیح نیست کم مفهوم فمینیسم اینه که حقوق مرد و زن برابر باشه تو هر زمی ...

موافقم...

و گاهی فکر میکنم  توسط جماعه مرد سالار به خانما از عمد

اینجوری القا میشه که این جنبش زنگرا هست ، 

تا از پذیرفتنش توسط عموم جلوگیری  بشه

2706