2737
2739
عنوان

رفلاکس نوزادان و آسپیراسیون ریوی

8155 بازدید | 29 پست

1. در نوزادان مبتلا به رفلاکس معده لازم است از پرشدن بیش از حد تحمل معده بدنبال پرخوری اجتناب گردد و بدین جهت توصیه می گردد در موارد تغذیه از سینه مدت شیردهی به ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در هر بار شیردهی محدود شود و در موارد تغذیه با شیشه از سرشیشه های مناسب که اجازه ی خروج با فشار و حجم زیاد شیر را از شیبشه نمی دهند و شیر به میزان کمتر از معمول توصیه شده برای نوزاد استفاده گردد. 

درصورتی که نوزاد هنگام شیرخوردن از سینه ی مادر دچار حملات خفیف سرفه یا کبودی میگردد (به خصوص در آغاز شیردهی) دوشیدن و دور ریختن ابتدای شیر قبل از سینه گرفتن نوزاد توسط مادر به کاهش فشار و حجم اولیه ی شیر خارج شده از سینه کمک می کند.

2. توصیه می گردد نوزادان و شیرخواران مبتلا به رفلاکس بر روی سطوح شیب دار (زاویه ی ۳۰ درجه سر به سمت بالا) و خوابیده به پهلوی چپ و در جای خنک و سفت خوابانده شوند و از بالشت و تشک نرم برای خواباندن کودک استفاده نگردد.

3.توصیه می شود جهت پوشش کودکان مبتلا به رفلاکس معده از لباس های نخی و کمی گشاد و بدون بند و زیپ یا کش استفاده گردد تا در زمان لزوم به راحتی از بدن خارج گردند.

4. لازم است محل خواب نوزاد و شیرخوار در معرض دید و با نور کافی باشد تا در صورت استفراغ یا حالت خفگی به راحتی قابل دسترس و دید باشد.

5. بهتر است نوزادان و شیرخواران مبتلا بعد از شیردهی مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به حالت ایستاده در بغل نگهداشته شوند و بلافاصله در تخت گذاشته نشوند.

6. از شیردادن به حالت خوابیده و درازکش بهتر است پرهیز نمایید و شیردهی را به صورت نشسته در بغل و با دید کافی نسبت به کودک انجام دهید.

7.در صورتی که به تشخیص پزشک برای شیرخوار داروی ضدرفلاکس تجویز شده است مصرف صحیح دارو و رعایت فاصله ی زمانی ذکر شده از مصرف دارو تا شیردهی رعایت گردد.

8. در صورتی که نوزاد یا شیرخوار دچار آسپیراسیون ریوی گردید با حفظ خونسردی لازم است کودک را به پهلو برگردانید و به آرامی بین دو کتف را ماساژ دهید و از بلند کردن کودک، سر پا کردن یا برعکس کردن کودک یا سعی در بازنمودن دهان با فشار خودداری نمایید.

به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم/ کجا این سرانجام بد داشتیم 

👍

دختر من رفلاکس پنهان داشت و تو سه ماهگی دچار عفونت ریوی شد اونم به خاطر آسپیراسیون. در حد یکی دو قطره شیر وارد نای شده بود و منجر به عفونت شده بود. کاش رفلاکس رو جدی بگیریم.

آنتن‌هایی که هست صداها را از ریشه‌های درخت که در آب جوش بگذارند صدای هیاهو هست.
👍 دختر من رفلاکس پنهان داشت و تو سه ماهگی دچار عفونت ریوی شد اونم به خاطر آسپیراسیون. در حد یکی دو ...

خدا راشکر که به خیر گذشته...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

منم پسرم یازده روزش بود اسپیره شد شیرخشک سریع بردیم بیمارستان خداروشکر بخیر گذشت ولی چندماه پیش تو دوسال و نیمگی بادوم پرید تو ریه اش که رفت داخل ریه اش خداروشکر زود فهمیدیم بردیم بیمارستان برونکوسکوپی کردن و دراوردن و دوتا تیکه بادوم بزرگ تو ریه اش بود که اکر خدای نکرده نمیفهمیدیم عفونت شدیدی میکرد

خداوندا آرامشی عطا کن تا بپذیرم آنچه که نمیتوانم تغییر دهم...و شهامتی که تغییر دهم آنچه میتوانم ...ودانشی که تفاوت این دو را بدانم
2731
منم پسرم یازده روزش بود اسپیره شد شیرخشک سریع بردیم بیمارستان خداروشکر بخیر گذشت ولی چندماه پیش تو د ...

خدا را شکر که زود متوجه شدین...

خدا را شکر که زود متوجه شدین...

بله خداروشکر چون صدای تنفسش تغییر کرده بود 

خداوندا آرامشی عطا کن تا بپذیرم آنچه که نمیتوانم تغییر دهم...و شهامتی که تغییر دهم آنچه میتوانم ...ودانشی که تفاوت این دو را بدانم
بله خداروشکر چون صدای تنفسش تغییر کرده بود 

خدا حفظش کنه پسرتون را...بچه داری واقعا مشکله...هر چقدر هم آدم مراقب باشه، باز در یک لحظه ممکنه یه خطری برای بچه پیش بیاد...

خدا حفظش کنه پسرتون را...بچه داری واقعا مشکله...هر چقدر هم آدم مراقب باشه، باز در یک لحظه ممکنه یه خ ...

اره دقیقا ممنون عزیزممم

2738
سلام عزیزم خوبین؟ توی تاپیکی دیدم شما تالاسمی مینور داری. منم تالاسمی هستم. خواستم ببینم شما اسید فو ...

سلام عزیزم من ایران نیستم. اینجا یک مولتی ویتامینهایی هست که مخصوص دوران بارداری و شیردهیه. من از اون استفاده میکردم در تمام مدت بارداری و همینطور الان که دوران شیردهی هستم. دوز اسیدفولیکش 500 میکروگرم هست.

سلام عزیزم من ایران نیستم. اینجا یک مولتی ویتامینهایی هست که مخصوص دوران بارداری و شیردهیه. من از او ...

همون اسید فولیک ۵ میشه دیگه. به من گفتن جنین اوتیسم میگیره اگه تا آخرش مصرف کنی الانم هفته ۳۷ هستم خیلی نگرانم کردن

همون اسید فولیک ۵ میشه دیگه. به من گفتن جنین اوتیسم میگیره اگه تا آخرش مصرف کنی الانم هفته ۳۷ هستم خ ...

کی این حرف را زده؟ پزشکتون؟ اگه اینطور بود اینجا استفاده از مولتی ویتامینهای بارداری را توصیه نمی کردند...

نه . تو اینترنت خوندم. 

اصلا به مطالب اینترنت اعتماد نکنید. این مطالب را هر کسی و با هر سطح تحصیلاتی می تونه بگذاره. همیشه به پزشکتون اعتماد کنید.

2706