2733
2734
عنوان

مامانهای آبان 92+ نی نی های ناز و سالم و باهوش

| مشاهده متن کامل بحث + 1218402 بازدید | 15785 پست
سلام به همگی...خوبین؟؟..خوشین؟؟..خدارو شکررررررررررررررر..

از خودوم بگم که امروز رفتم از غربالگری مرحله دوم نسل امید..جوابش رو هم گفتن یه هفته تا 10 روز بعد اماده میشه..سر

راه موقع برگشتن هم نزدیکای خونه یهو چشمم خورد به گوجه سبزای چاقالو و گنده..اندازه گردو..خلاصه مثل گوجه ندیده ها

جیغ زدم که وایسا..وایسا.گوجه گنده دیدم!!!..شوهرم هم رفت و با یه کیسه گنده گوجه برگشت..من هم الان یه کاسه

شستم و گذاشتم جلوم..جای همه تون خالی قرچ قوروچ میلمبونم..بی نمک هم که میخورم..چشام چپ شده از ترشیش

میس ماری..همچین گفتی اعصابم خرابه که من گفتم چییییییییییی شده؟!!..بابا دختر خوب میخاستی بچه تو 11 هفتگی

برات اون تو عربی برقصه؟؟!!..خوب کوچولوئه دیگه..تازه از 13 هفتگی جنب و جوششون زیادمیشه....من هم تو نسل امید

دو ساعت فقط معطل شدم..و دو تا پارچ اب قند به شیکمم بستم تا نی نی تنبل تکون خورد..نینی من که کلا دمر خوابیده

بود..نمیذاشت صورتشو ببینن...تازه رحمم هم منقبض شده بود..که دکی گفت تو بارداری طبیعییه..من هم رفتم زورکی

ج ی ش کردم و یه گشتی زدم تا بالاخره نینیم رونمایی فرمودن..تازه دکی میگفت شما که خوبی..کسایی بودن که 8 صبح

اومدن اینجا..8 شب رفتن!!!!..از بس نینیشون ماشالا فعال بوده....!!..بعدشم سونو سن ننینی رو از رو اندازه اش میگه..

وگرنه علم غیب که نداره..یعنی این که یه نینی 5 سانتی یه نینی 11 هفته ای محسوب میشه..من هم 6.5 سانت بود اندازه

نینی که بر مبنای اندازه اش میشد 12 هفته و6 روز...پس نگران اندازه اش نباش..

مسی جون..نه بابا اونطورام نیست که با یه بار جگر خوردن بچه ناقص بشه..جگر چون ویتامین آ زیادی داره..و مقدار بیش

از حد ویتامین آ هم سمیه و میتونه باعث نقایص مادرزادی بشه به این خاطر میگن تو خوردنش باید احتیاط کرد..ولی به طور

کلی بهتره که تو بارداری کله پاچه و دل و جگر خورده نشه..درضمن سسهای مایونز صنعتی توش تخم مرغ نداره که..همش

روغن مایع خالیه...و یه کمی پودر تخم مرغ ..اون سسهای خونگیه که به خاطر تخم مرغ خام و خطر وجود باکتری سالمونلا

خطر ناک بید..ولی به هر حال روغن زیتون برا نینیت خیلی بهتره تا مایونز..هرچند بعضی ساندویچا عجیب مایونز میطلبه!!

ایسان جون...به نظر مو اسم شارمین قشنگتره..

شیوانا جون..پس امسال یه کادوی دوبل توپ افتادی برا روز زن..بعد شش سال...بابای نینی هم از طرف خودش و هم از

طرف جوجوش باید برات کادو بگیره..چه حالی وده!!..در ضمن من هم تو ماشین وقتی تو این خیابونای پر چاله چوله ...

ناچار میرم بیرون..همش دستم به شکممه...چون با هر تکون میدرده...میگم من شکم بند اوپو گرفتم و از الان میبندم

..اینجوری خیلی حس بهتری دارم..تکونها رو هم کمتر حس میکنم و دردم هم کمتره...تو هم امتحان کن..مشتریش میشی!

قو جونی...من که فعلا تو خونه حبس شدم!!.جایی نمیرم که خرید کنم برا نینی...اخه دلم درد وکنه..فعلا منتظرم ببینم

تا هفته بیستم بهتر میشم که بتونم برم ددر....تازه جفتم هم یه کمی پایینه که بهتره تا وقتی میره بالا بیشتر استراحت

کنم..ولی خداییش دیگه تو خونه دارم خل میشه!!...حداقل تو که میری خرید برامون عسک در کن دلمون واشه!..کلگزان

یا سلکسان!!!(اخه رو جعبه اش نوشته کلگزان!!) رو هم دکی داده..اخه یه سری ازمایش برام نوشته بود که قبل از بارداری

دادم..بر مبنای اونا برام تجویز کرد...یه کمیش هم لابد به خاطر پیری بیده ننه جون!!!..هیییییییییی..روزگار..دیگه دارم به

35 نزدیک میشم خووووووووووو..

غزاله جون..من هنوز تو شیش و بش انتخاب دکترم برا زایمانم..الان پیش سه تا دکتر همزمان میرم..قبلا هم دیدم که تو یه

تاپیک دیگه خیلی از دکیت تعریف کرده بودی...میشه بگی دلایلت چیه ؟؟؟..من پسرمو پیش زهرا وزیری سزارین کردم..

دکتر بدی نیست..ولی مطبش خیلی شلوغ و هردمبیله..اصلا نظم نداره..هر بار باید دست کم 4 ساعت بشینی..که

برا من خیلی سخته...راستش برا من زیر میزی گرفتن و این چیزای دکتر مهم نیست...ولی میخام بدونم تو شرایط خدای

نکرده بحرانی و حساس..دکتر میتونه خوب اوضاع رو کنترل کنه؟؟..تبحرش کافی هست؟؟..چون من کلا جزو بارداری پر خطر

محسوب میشه بارداریم..چون گفتی دکترت تو بهمن هم کار میکنه..گفتم اگه واقعا تو کارش خبره اس یه سر هم پیش

اون برم...

عاطفه جون..بابا ایول..چه رمانتیک بیدی تو..چه تفلدی برا شوشوت گرفتی...من که فقط براش کادو و گل میگیرم و شب

که اومد بهش میدمو..میگم خوب بریم شام بیرون..امشب تولده!!..کیک هم زحمت میکشم به قنادی سفارش میدم!!...

ولی کارای شرم اور هرگززززززززز...هرگززززززززززززز...!!..زشته...بده..اخخخخخخخخخخخخخخخه...

پگاه جون..خیالت راحت باشه..از این به بعد دیگه مجبور نیستی سر گرسنه به بالین بذاری ننه!!..چون تهوعت خوب میشه

و دیگه میتونی تا جایی که جا داری..احتمالا پشت چشمات..بخوری و بیاشامی!!...در ضمن همونطور که دکیت گفته..

اون قلمبگی شکمت تو شب..بادی بیش نبید!!..من هم شبا شکمم جلوتر از خودم میره..صبحا برمیگرده سرجاش!!

مینا جون..جفت من هم پایینه..تو نیمه اول بارداری این خیلی شایعه..ولی تو 95 درصد موارد با پیشرفت بارداری و بزرگ

شدن رحم..جفت هم میره بالا..بعد از 24 هفتگی اگه جفت پایین باشه..یه کمی ممکنه خطر ناک باشه...ودیگه احتمالا

زایمان طبیعی هم نمیشه کرد...البته اگه به قدری پایین باشه که دهانه رحمو بسته باشه..که بهش میگن جفت سرراهی

..اما تو هفته های پایین هیچ مشکلی نداره..دکترم به من گفت که خودمو خسته نکنم..و کار سنگین نکنم...و پیاده روی

طولانی هم نرم..تا جفت بره بالا..تو هم سعی کن فقط همینا رو فعلا مراعات کنی...نگران نباش..خودش میره سر جاش

AlternaTickers - Cool, free Web tickers

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام بر مامانهای گل ابانی

قو ییییییییییی عزیزم تازه فهمیدم باردار شدی خدارا شکر همه مارو فرستادی آی یو ای و ای وی اف و به لطف خدا طبیعی باردار شدی هنوز من نفمیدم چه طوری در یه فرصت مناسب این دخملی اجازه بده حتما باهات تماس می گیرم بهت تبریک می گم دختر یا پسر بودنش مشخصه؟؟؟؟ تداعی خانمه یا ؟؟؟؟؟؟ حداقال یه دوماد واسه من بیار فاصله سنیشون هشت ماهه که خوبهه

در مورد خرید سیسمونی اگه کمکی چیزی خواستی بگو دیگه من کل بازار گشتم من هم شیشه و پستونک اونت خریدم و راضیم خیلی خوبه ای میلتو ندارم کهعکس اتاق دخملمو واست بفرستم

ابریشم و شیوانای عزیز به شما هم تبریک می گم مبارک باشه
سلام دوستای نازنینم
حالتون چطوره؟ خوبین؟ نی نی ها چطورن؟
من دو روز خونه مامی بودم. زیر دلم درد میکنه . آز دادم باکتری رشد نکرده و ظاهرا عفونت ندارم. اما نمیدونم دل دردم مال چیه؟! دکی میگه اگه دردت با هیوسین خوب نشد دو تا آمپول پروژسترون بزن روزی دوتا. حالا نمیدونم چه کنم!

دوستای عزیزی که ان تی رفتین و همه چی نرمال بوده مبارکتون باشه . دست راستتون زیر سر من .
من هم شنبه میرم ایشالا همه چی اوکی باشه !

شیوانا جون منم سر کار میرم البته تا 25 اردیبهشت که مدرسه ها تعطیل میشه . اما به خاطر این دردی که چند روزه دارم شاید به دکترم بگم بهم مرخصی بده. خداروشکر همه درسهامو تموم کردم و دارم دوره میکنم!

الهه جون این آمپولی که من میزنم همونه رو جعبه اش نوشته کلگزان ! احتمالا اسم تجاریشه!

رز جون بیمه تکمیلی من سری قبل 75 درصد آزها و سونو هامو داد. من بیمه طلایی فرهنگیان دارم!

قوجون نمیدونم چرا این آمپولو دکتر بهم داده. سری قبل که از هفته 9 خونریزی داشتم و هفته 26 زایمان زودرس شاید واسه جلوگیری از مشکلات بعدی بهم آمپول داده....

"دنیز"قشنگم به زندگیم خوش اومدی...
2731
شیوانا جون اگه ادارت این جوریه پس حق داری. اما خیلی واست سخت میشه که. من داشتم پیش خودم به پیشنهاد آیسا واست فکر میکردم که بیارن محل کارتو چن طبقه پایین تر ولی اونم که میگی نمیشه.
پس خیلی مراقب خودت باش دختر. پله در شرایط عادی کلی ضرر داره چه برسه به بارداری.
ایشاللا که نی نی سالم و صحیح میاد بغلت و این روزا خاطره میشه.

ابریشم جوووونم چه خوبه تو هستی . با یه عالمه تجربه. مرسی از توضیحاتت. حالا دیگه خیالم راحت شد.

وای مینا اسم گیلاسو نیار که منو دیوونه میکنه. من در حالت عادی هم همیشه هوس انار و گیلاس دارم. الان که دیگه

سوسولی جون خدا رو شکر که بی دارو دردت خوب شد. منم هر از گاهی از این سردردا میگیرم. البته به خاطر فشار خیلی پایینمه.
Lilypie First Birthday tickers
سلام فنجون جون.خوبی؟خوشحالم که حال نی نیت خوب بود.ایشالا که تا پایان بارداری خوبی داشته باشی.منم 3 شنبه باید برم برای آزمایش مرحله دوم.خانم دکتربهم گفت وقتی جوابشو گرفتی بیارتابرات سونوی سه بعدی بنویسم.احتمالا تو همون سونو جنسیت نینم هم معلوم میشه.دعا کن هم آزمایش و هم سونوم خوب باشه.جدا که باید ازخدا بخوایم که حوصله ی کناراومدن با مطب خانم دکترعراقی و به هردومون بده.
Lilypie Pregnancy tickers

2740
بچه ها امروزم دوساعت بعد از صبحانه قندمو تست کردم 136 بود یعنی بالاست....؟
باید برم انسولینی شم؟
بچه هامن خیلی دوست دارم بادمجون خام بخورم.....!!!!!
راستی من که با خونواده شوشو اینا قهرم یعنی هم من هم شوشو...(اونا پسمون زدن مارو دوست ندارن)
بهشون نگفم اما همعروسم خوب تا فهمید خدا خیرش بده نقش بی بی سی رو بازی کرد....
سلام به همه مامانای خوشکل ابانی.اخ که گفتین منم همچین هوس انار و گیلاس و اینجور چیزای دور از دسترس میکنم که نگو.
سوسولی جان منم با خانواده همسرم قهرم البته با مادر شوهرم قبلا دوستش داشتم ولی الان ازش متنفرم همش به چشم و نظرم مثل یه جادوگر میاد.
راستی من امروز رفتم سونو دکتر برام سونو ان تی نوشته بود دکتر کلی سونوم کرد هنوز که هنوزه دلم درد میکنه خدا کنه اتفاقی برا نینیم نیوفته دکتر دوبار سونوم کرد هر دو بار هم مدت زمانش خیلی زیاد بود کلی از این کارش نگرانم کرد بعد هم گفت ان تی 2.7 که برای 12هفته زیاده ولی جای نگرانی نیست.فکر کنم این اخرشو برای دلداری منو شوهرم گفت.خیلی میترسم تو رو خدا اگر کسی اطلاعاتی داره بهم کمک کنه.از نگرانی حالم داره بد میشه.
میشه برای رفع مشکلم و گرفتن حاجت قلبیم یک صلوات بفرستین.ممنونم
مامان کیان جون به نظر من یه سونوگرافی دیگه برو
البته میدونی این سونو به تنهایی خیلی قوی نیست ولی خب برا این سن، 2.7 زیاد به نطر میرسه، انشاالله که چیز خاصی نیست و یه نی نی ناز و سالم به دنیا میاری
Lilypie First Birthday tickers

ریحانه، 23 مهر 92، شب عید قربان، بزرگترین عیدی خدا به من و باباش شد...
سلام علیکم
من دیشب بعد از اینکه اینجا رو به قصد رختخواب ترک کردم به صورت یهویی متحول شدم و انسان گشتم. هی خودمو فحش دادم که این چه رفتاری بود کردم. حتی از دست نی نی بیگناهم هم عصبانی شده بودم! خلاصه رفتم یه خورده قرآن خوندم و توبه کردم و حالم کلی خوب شد و با آرامش خوابیدم دیگه. امروز هم اومدم پست های شماها رو خوندم بهتر تر شدم. از همه ممنونم واقعا. ایسا پگاه ابریشم جون و ... خیلی خیالم راحت شد. طی تحقیقات از دیشب تا الانم یه نکته فهمیدم که طبق معمول صد در صد نیست ولی خیلی صدق میکنه. ظاهرا جنین دختر تحرک بهتر و بیشتری نسبت به پسر داره. دختر زودتر شروع می کنه به دست و پا زدن مثل اینکه. حالا همه برین ان تی و منتظر شیم ببینیم نی نی کی چی درمیاد.
شیوانا جون تو سرکارت پله داره من خونم. خونه ما 3 طبقه ایه آسانسور هم نداره ما هم طبقه سوم هستیم. کلی پله داریم. الحمدلله فعلا که مشکلی واسم پیش نیومده کلا فکر میکنم که آسیبش روی مادر باشه نه جنین. به هر حال من که چاره ای ندارم. میرم و میام.
راستی من جواب آزمایشم رو بردم نشون دکتر دادم. گفت مشکلی نیست. اینایی که بالاست تو بارداری طبیعیه. فقط یه مقدار خون تو ادرارت هست که نگران کننده نیست و دائم باید مایعات بخوری تا ماه دیگه دوباره بری آزمایش بدی. همین. یه نفس راحت کشیدم خلاصه. هیچی هم قرص نداد. در حال حاضر من فقط همین فولیک اسید رو میخورم.
برگشتنه با همسرم رفتیم سرویس چوب دیدیم. قیمتا اونقدا هم دیوانه کننده نبود. یه دونه بود اینقده خوشگل بود. در حدی که فکر کنم برم هفته دیگه بخرمش!!!! می خرم میگم مونتاژشو ماه آخر بیان انجام بدن که از چشمم نیوفته. البته اگه بشه 16 این ماه که برم پیش الماسیان بفهمه جنسیت رو. پسرونه بود. جمع و جور و ساده. دوستش داشتم. نارنجی. با روتختیش. رفته بودیم حسن آباد.
سلام زهرا جون (در جستجوی رویا )

امروز رفتم مطب واسم آزمایش دومر حله ای نوشت که مرحله اولش رو گفت همین الان برو بده که دیگه رفتیم دادم و مرحله ی دومش رو تاریخ زد واسه ی 29 اردی بهشت حالا قرار شد شوهرم چهارشنبه ظهر بره جوابو بگیره و ان شالله عصرش برم مطب .راستی من امروز رفتم پیش یه مشاور تغذیه واسه دوران بارداری به نظرم که خیلی خوب بود بهم گفت که از الان تا ماه آخر باید فقط ماهی نیم کیلو اضافه کنم نه بیشتر و نه کمتر و خیلی خیلی سفارش کرد واسه خوردن ماهی هفته ای دو بار و به خصوص ماهی سالمون گفت از همه ی ماهی ها ازنظر امگا 3 غنی تره و واسه رشد مغز و چشمای نی نی خیلی لازمه و این که هر روز 45 دقیقه تا یک ساعت برم پیاده روی و دیگه اینکه من تازگی تو طرح کتاب مادر کودک شهرداری عضو شدم به نظرم خیلی عالیه که می تونی با توجه به مسیر خودت بری کتابخونه مرکزی یا باغ غدیر یا میرداماد یا کتابخونه ی کودک فعلا برای مرحله اول یه سی دی و چند تا کتاب بهم دادن که یکی ش به نظرم از همه جامع تره اسمش مراقبت از هدیه ی الهی نوشته دکتر نسرین سحرخیز اینا یه ماه پیشم هستن وقتی خوندمشون می برم یه سری دیگه می گیرم کلا واسه این دوران هزینه اشم 5000 تومنه به نظر من که خوب بود فعلا همینا به ذهنم می رسه . تو هم مراقب خودت ونی نی ات باش عزیزم .بازم مرسی واسه همه چی .
سلام به مامانای گل و گلانتونا و گل عسلاشون

امروز رفتم دکتر و با روحیه ای عالییییییییییییییییییییییییی اومدم خونه .تا 1 هفته انرژیدارم

ابریشم جون

من دلیلهای بی پایانی واسه ی تعریف از خانم دکتر ماموریان دارم.

زایمان قبلیم دکتر اولم دکتر وزیری بود که فامیل شوهرمم بود.مطبش شلوغ بود کلیییییییی عصبی میشدم اخر سر هم کلی سوال مونده بود میومدم خونه.
بعدش دکتر همتی که بیمارستان مهر هست اونم پیر بود و اخر فهمیدم دیسک کمر داره و سزارینهاشو یکی دیگه انجام میده

بعدا پریوش تاج الدین.خانم دکتر امینی خانم دکتر مغازه ای خانم دکتر حسینی و خلاصهههههههههههه پدرم در اومد

کارم شده بود همش دکتر رفتن والتماس کردن که دکتر میخوام

تا اینکه 1ماه نیم قبل زایمانم خانم دکتر ماموریان رو بهم معرفی کردند.ویزیتش و رفتارش وتوجهش با همههههههههههههه فرق میکرد.مهربون بود و بی نهایت وقت میذاشت.

ماههای اخر من فشار خون مخفی داشتم یعنی فشار توی رگ بالاست و احتمال مسمومیت بارداری هست اما نشون نمیده .

مادر شوهرم اصرار میکرد برم پیش خانم دکتر وزیری و اینکه هییییییییییچ کس مثل اون نیست ما هم رفتیم دکتر بهشون گفت غزاله ناز نازیه ادا در میاره حالش خوبه

ما هم به روی خودمون نیاوردیم ولی دکترمو انتخاب کردم و مصمم شدم.روزهای اخر حالم بد بود خانم دکتر هم خودش بهم زنگ میزد هم دایم میفرستادم بیمارستان چک بشم.

دیگه پرستارها هم صداشون در اومده بود اما خانم دکتر با صبر و حوصله میگفت من فقط شرح حالی که تو میدی برام مهمه.
پرستارها خل شده بودن از دستم روز اخر که 3 هفته زودتر از روز سزارینم بود ازمایش دادم و خیلی خفیف دفع پروتیین داشتم پرستارها گفتن این مورد زیاده نیاز نیست دکتر بیاد تا فردا خوب میشی.فشارم 11 بود.خانم دکتر گفت من الان خودمو میرسونم.یکی از پرستارها گفت وای این خانم دکتر انگار همه ی مریضاش خواهر شن چرا اینجوریه.میاد چیکار.45 دقیقه طول کشید تا من با فشار 17 و اختلال کبد و 1000تا داستان دیگه رفتم زایمان اورژانسی .واون لحظه خانم دکتر دستمو گرفت و گفت دیدی عزیزم گفتم همیشه کنارتم نترس.و اون روز من از صمیم قلب عاشقش شدم.

زایمانم بهترین خاطره ی عمرم بوود در صورتی که هر کسی دکترم بود من خونریزی مغذی میکردم دخترمم خفه میشد.
همه ی پرستارها گفتن امکان نداشت دکتر دیگه ای بود بیاد.دکتر کشیک زایمانت میکرد.

الانم وقتی میرم مطبش میبینم فقط من عاشقش نیستم با همه عین خواهرش برخورد میکنه و همه عاشقشن.

اخلاق عالی کار عالی جوابگویی 24 ساعت.زایمان و مراقبت بعدش عالی.دیر برم اس ام اس میزنه همه چیو چک میکنه.
با همه اینجوریه.

من کلا بدنم بد بخیه و بد زخمه از دی ماه 90 تا حالا اصلاااااااااا جای زخم و بخیم نمونده.بی نهایت دقیقه.

باورتون نمیشه 1 بار فقط برید ویزیت همین کافیه تا دکتر دیگه ای نرید.یه مطب شیک و مجهز هم خریده توی همون شریعتی که از ماه دیگه میره اونجا.

امروز بهشون پیشنهاد کردم نینی شایت تبلیغ بدن. در ضمن دکتر لباف که رییس بیمارستان بهمنه البته بخش زنانش ایشون اکثر عملهاشو انجام میده.

سلام دوست جونا
میبینم که همگی خوشحال وسرحالین خدا را شکر که خبر های خوبی از سونو هاتون گرفتین

مرسی از همگی که منو در مورد پله های اداره دلداری دادین راستش دیروز بد جوری دلم درد گرفته بود انگار منقبض شده بود برای همین امروز نرفتم سر کار تا حسابی استراحت کنم

غزاله جون خوش به حالت که دکترت اینقدر مهربونه سوال منو در مورد ترشح صورتی کم رنگ از دکترت نپرسیدی

ملودی جون قدم نورسیده مبارک باشه ممنون از تبریکت منو یادت بود ؟

فنجون جون من هم اصفهان هستم میشه بگی مشاور تغذیه کجا رفتی آخه من هم میخوام برم واینکه برای طرح مادروکودک به کجا مراجعه کردی؟

میس ماری جون دیدی الکی نگران بودی خداراشکر که همه چی خوب بود

مامان کیان دکتر نگفت دل دردت برای چیه چون منم بعضی روزها دل درد دارم که خودم فکر میکنم ماله پله باشه

ابریشم جون شکم بندتو چند گرفتی یه جایی پرسیدم البته مارکش یادم نیست گفت یه مدل 18 ویه مدل 24 تومن

گیس گلابتون امان از این دل درد من هم دارم همش نگران میشم

فرشته مهربون خدارا شکرکه خوب شدی

پسر کوچولوی نازم به امید خدا به زودی صاحب یه خواهر نازوکوچولو میشه خدایا عاشقتم
2706