2737
2734
عنوان

آقای جوانمرد یه لحظه بیاین

| مشاهده متن کامل بحث + 1044 بازدید | 77 پست
کجای تهران فروختی این قیمت و اینکه چقدر ضرر و زیان گذاشتید ؟البته بیشتر عنوان میشه خیلی کم پیش میاد ...

160 ،

آپارتمان 65 متری بود، تو شهرک گلستان، بعد از اسلامشهر

پس کی کرونا تموم میشه ،من به این حجم از زندگی مشترک عادت ندارم ،به من گفته بودن صبح میره شب میاد.... زن دوم نگیرین، یا زن دوم شمارو می‌کشه ، یا شما زن دوم رو میکشین ، یا زن اول هر جفتتون رو میکشه   

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

حالا نظرم البته اینا همش احتماله و به هیچ وجه پیشنهاد خرید و فروش نیست تصمیم با خودتونه 

درمورد طلا احتمالا تا اردیبهشت طلا به گرمی ۶۰۰ نزدیگ میشه 

در مورد مسکن هم به نظرم فعلا بازار راکده ولی یه زشد نزدیک ۵۰ تا ۷۰ درصد در طولانی مدت داره البته در تهران تقریبا یه رشدی داشته ولی تو شهرستانها احتمال گرون تر شدن خونه خیلی بالاست چون بالاخره همه چیز خودشو به تورم میرسونه والان بازار مسکن خیلی عقبه 

در مورد خودرو اگه برای استفاده میخواهید خرید کنید چون احتمالا یه کم گرون بشه ولی نه در اون حد که صرفا برای سودش خرید کنید 

160 ، آپارتمان 65 متری بود، تو شهرک گلستان، بعد از اسلامشهر

عزیزم بازم میاید حاشیه  و اطراف تهران ..حالا بازم بگرد شاید بهتر از جای قبلی گیرت بیاد ...امیدوارم موفق باشی..

مشاور امور ملکی در کیش..🌴
2731
در اصل تو بورس فعالیت میکنم ولی تو شرایط تورم بازار گاهی به بعضی بازار های دیگه هم وارد میشم 

پس میشه لطفاً بهم کمک کنید؟

راستش ما تصمیم گرفته بودیم خونمون و بکوبیم از نو بسازیم همه مجوز و پروانه ساخت هم گرفتیم نقشه هم آماده شده کارهای نظام مهندسیش هم انجام شده

یک طبقه پارکینگ و تجاری سه طبقه هم مسکونی

ولی الان با گران شدن مصالح همون طبقه اول که پارکینگ و تجاری باشه نمیتونیم درست کنیم

به نظر شما چیکار کنیم امکان داره مصالح قیمتش بیاد پایین؟ ایا به نظرتون اینا رو همه را بفروشیم با نقشه و پروانه ساخت و خود ملک یه جایی یک خانه یک طبقه شاید بتونیم بخریم؟

نظرتون چیه؟

اگه تمایل داشتین میتونم درخواست دوستی بدم بیشتر حرف بزنیم؟

پس میشه لطفاً بهم کمک کنید؟ راستش ما تصمیم گرفته بودیم خونمون و بکوبیم از نو بسازیم همه مجوز و پروا ...

ببینید اگه نظر منو بخواهید الان اصلا با فروش ملکتون موافق نیستم چون الان بازار مسکن جوریه که شاید یه دفعه از حالت رکود در بیاد وشما بعد از فروش ملکتون چیز خوبی گیرتون نیاد ولی میتونید رو معاوضش با ملک نوساز فکر کنید فقط دقت کنید حتما معاوضه و حتما نوساز و در حالت کلی اگه نظرم رو بخواهید مصالح و غیره ارزون نمیشه ولی قینت زمین بالا میره ولی تو زمان طولانی تر در کل خودشو به تورم میرسونه ببینید الان خیلی ها خونه هاشونو فروختن و بردن تو بقیه بازار ها تا سود کنند بعد از سود دوباره بر نیگردنند و میخوان خونه بخرن اون موقع است که قیمت ملک بالا میره 

توصیه آخر الان اصلا نقد نباشید یعنی اگه پول برای ساخت خونه گذاشته بودید کنار باهاش یه چیزی بخرید ولی نه با همش یعنی مثلا با ۷۰ درصد برید طلا بخرید و ۳۰ درصد بقیش رو بزارید اگه طلا اومد پایین میانگین خریدتونو کم کنید و تا یه حدی که سود کردید بفروشید چون همیشه تو بازارایی که زود نقد میشن بعد از یه سعود یه نزول هم داره 

امیدوارم خوب توضیح داده باشم فقط دوباره تاکید میکنم همه ی اینا احتمالات و تحلیل هاست خودتون تصمیم گیرنده ی اصلی هستید 

ببینید اگه نظر منو بخواهید الان اصلا با فروش ملکتون موافق نیستم چون الان بازار مسکن جوریه که شاید یه ...

خوب معاوضه با ملک نوساز همون میشه که به هر حال فروش حساب میشه دیگه نه؟ یا من درست متوجه نشدم؟

تکلیف طلا هم که معلوم نیست خیلی ریسک داره اگه اینم مثل دلار شد چی؟

مثلا به فرض ۱۰۰ تومن پول داشته باشیم ۷۰ تومن طلا بخریم؟

متاسفانه شم اقتصادی خوبی هم نداریم خانوادگی

خونمون هم خیلی دیگه داغون شده نه آدم دلش میاد این همه زحمت مفت بده بره یه جای دیگه بخره و نه اینکه این شرایط قابل تحمله 

موندیم چیکار کنیم واقعاً 

خیلی خیلی ممنون میشم اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید بگید خانومی...

خوب معاوضه با ملک نوساز همون میشه که به هر حال فروش حساب میشه دیگه نه؟ یا من درست متوجه نشدم؟ تکلیف ...

نه من منظورم از معاوضه اینه که بالفرض یه نفر یه خونه نوساز داره حاضره با زمین شما عوض کنه 

چون زیاد ریسک پذیر نیستید نظر خاصی براتون ندارم چون خودم به شخصه خیلی اهل ریسک هستم ولی بازم به نظرم نقد نباشی بهتره یعنی اگه از خرید طلا میترسید برید مثلا پکیج وشوفاژ و شیرالات و دیگر چیز های مصرفی برای خونتون رو بخرید چون حتی اگه دلار و طلا ارزون بشه هیچ وسیله ای تو ایران ارزون نمیشه وشما هم که لازم دارید پس الان بخرید 

2740
نه من منظورم از معاوضه اینه که بالفرض یه نفر یه خونه نوساز داره حاضره با زمین شما عوض کنه  چون ...

ببخشید که هی وقتتون رو میگیرم با سوالاتم

من ولی بازم متوجه نشدم خوب چه فرقی داره انگار مثلاً رفتیم ی یه خونه پسندیدیم نوساز هم هست بعد خونمون را فروختیم با پولش اون خونه نوساز رو گرفتیم

به نظرم همون میشه 

پیشنهاد پکیج شوفاژ و اینا هم خیلی خوبه مرسی ولی بازم مشکلش اینه که امکان داره همون بشه که یه خونه دیگه بخریم اینو اصلا نسازیم اون وقت پس انداز مون هم خرج میشه 

ولی اگه به نتیجه قطعی رسیدیم پیشنهاد شما خیلی خوبه مچکرم عزیزم

ببخشید که هی وقتتون رو میگیرم با سوالاتم من ولی بازم متوجه نشدم خوب چه فرقی داره انگار مثلاً رفتیم ...

فرقش اینه که  شما یه خونه نوساز دیدید بالفرض ۲۰۰ بعد تا میاین زمینتونو بفروشید یکی دوماهی طول میکشه بعد که زمینتون فروش میره یه دفعه بازار به هم میریزه  میرید اون خونه رو بخرید بهتون میگه اون قیمت دوماه پیش بود حالا مثلا شده ۲۵۰ میرید زمین خودتونو قیمت میکنید میبینید واااای چقدر گرون شده در کل من با اینکه انقدر اهل ریسک هستم در شرایط بازار اینجوری که منتظر یه تلنگره تا خونه رو قولنامه نکنم زمینمو نمیفروشم حالا خودت برو فکراتو بکن ببین اگه راحت میتونی بدون این دغدغه زمینتو بفروشی معاوضه کنی این کار رو بکن 

فرقش اینه که  شما یه خونه نوساز دیدید بالفرض ۲۰۰ بعد تا میاین زمینتونو بفروشید یکی دوماهی طول م ...

آهااااان 

راست میگید اینطوری فکر نکرده بودم 

خیلی ممنونم 

اگه شما بودید چیکار میکردید؟

خونه ای که خیلی قدیمی شده  نه در حد اینکه رو سر آدم بریزه ولی خوب هر روز یه جایی خراب میشه

و به شرایطی که توضیح دادم که نقشه و اینا هم آماده شده با همه چی

ولی میترسیم شروع به کار کنیم وسط کار پول کم بیاریم

سرمایه دیگه ای هم به جز این پس انداز مون نداریم

شما بودین چیکار میکردین بیشتر صبر میکردین ؟یا همون معاوضه که گفتین؟

شم اقتصادی و ریسک‌پذیری هم نداریم اصلاً که این پول را به یک کاری بزنیم متاسفانه

2706