2737
2734
عنوان

من تاحالا فسنجون نخوردم و دبلدهم نیستم بیاین یادم بدین لطفا.

| مشاهده متن کامل بحث + 1146 بازدید | 83 پست

من واقعا موندم چطور شماها و گرفتن یه فسنجون بلد نیستین هرچی گفتن رو فراموش کن

فسنجونو هر شهری یه مدلی درس میکنه ولی اصلش برای شماله. رب انار باید از شمال بگیری چون طعمش با همه جا فرق میکنه یجا شنیده بودم توش آهن زنگ زده میندازن کلا طعمش خیلی فرق میکنه

خب برای درس کردن فسنجون اول باید گردو رو آسیاب کنی قشنگ پودر بشه بعد می‌ریزی تو یه ظرف یه پارچ آب سرد می‌ریزی تا گردو روغن بندازه هرموقع دیدی آبش کم میشه آب سرد بریز تا قشنگ روغن گردو دربیاد حدود 2 ساعت بعد رب انار اضافه کن(مهم ترین ماده فسنجون رب انارشه اگه خوبشو نداری درست نکن) اضافه کن بعد یک ساعت گوشت رو اضافه کن حالا یا مرغ یا کوفته قلقلی بنظرمن کوفته قلقلی بهتره چون استخوانی مرغ رو نمیشه جدا کرد

پ. ن. تو فسنجون از پیاز استفاده نمیکنن ولی اگه خاستی بوی زخمشو بگیری مخصوصا بوی مرغ استفاده کن

پ. ن2.هیچ ادویه ای استفاده نکن 

چشمانش ارتش هیتلر بودو دل من لهستان بی دفاع

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

وا مگه دخترو به خاطر غذاهایی که بلده بپزه میگیرن 😐

بقیو رو کاری ندارم ولی از مهم ترین معیارام برای انتخاب  همسر آیندم یکیش همینه 

2728

وااای گل گفتی بعضیا میگن مرغ شده😐😐.پیاز 😑😑تفت.شکر.😣😣😣زردچوبه😨😨😨😨😨.فلفل😱😱😱😱😱

من همینجوری میمونم😐😐😐😐😐

نظراتت گهربارتون رو برا خودتون نگه دارید.برید تو رستورانای ماسوله بخورید حداقل😑😑😑

عاشقتم کاربر غلاغسیاه😍از96 خاننده خاموشم.         اِی آسمان! اِی آسمان به سوزِدِل من گواه باش؛که اَز دَست غَم به کوه وبیابان گریختم      داری خبر ک شب همه شب دور از آن "نِگاه"مانند شمع سوختم و اشک ریختم....😔(فریدون مشیری. همایون شجریان. عشق پاک)        ‌‌‌ ‌‌‌‌‌             همتونومیشناسم.تازه چن نفرتون فامیل وآشنایین😈😈
سلام مامانبزرگ من توشمال ب دنیا اومده آدم خععلی قدیم بوده متولد ۱۳۰۵.اینو میگم که اعتماد بکنی به دست ...

این دیکه آخرش بود....

واقعا دستور عالی بود ....من گوشت اردک اینا نداریم وگرنه دوست شمالیم آورد بود خوابگاه تو عمرم اونجوری فسنجون نخوردم 

نعل اسب که نداریم اما چنگال مسی دیدم خیلی ها مینذازن تو غذا اونم شنیدن واسه آهن غذا 

با همه سختی هایی که کشیدم آخر عشقم امد بغلم ....خدایا به همه از این خوشمزه ها بده 🙏🙏🙏🙏تیکر تولد یه دونه دخملم 🤗🎂💝
این دیکه آخرش بود.... واقعا دستور عالی بود ....من گوشت اردک اینا نداریم وگرنه دوست شمالیم آورد بود ...

خاهش میکنم عزیزم بخدا آدم بعضی دستورارو میبینه.شک میکنه بعضیا خون ب مغزشون میرسه.بخدا فسنجون پیاز ادویه رب گوجه ندااااره😐😐😐😐😐

عاشقتم کاربر غلاغسیاه😍از96 خاننده خاموشم.         اِی آسمان! اِی آسمان به سوزِدِل من گواه باش؛که اَز دَست غَم به کوه وبیابان گریختم      داری خبر ک شب همه شب دور از آن "نِگاه"مانند شمع سوختم و اشک ریختم....😔(فریدون مشیری. همایون شجریان. عشق پاک)        ‌‌‌ ‌‌‌‌‌             همتونومیشناسم.تازه چن نفرتون فامیل وآشنایین😈😈
بقیو رو کاری ندارم ولی از مهم ترین معیارام برای انتخاب  همسر آیندم یکیش همینه

واااای مگه تو آقایی😱😱😱😱

شیککککککککمووووو😐😐😐😐

2738
     واااای مگه تو آقایی😱😱😱😱 شیککککککککمووووو😐😐😐😐

تعجب کردن نداره بهترین سراشپزای دنیا آقایون هستن 

منم اصلا غذا درس نمیکنم ولی طرز تهیه بعضی غذاها رو باید بلد باشی

خاهش میکنم عزیزم بخدا آدم بعضی دستورارو میبینه.شک میکنه بعضیا خون ب مغزشون میرسه.بخدا فسنجون پیاز اد ...

عزیزم 😂😂😂😂😂

آخه ما تقصیر نداریم هر غذایی مال جا خاصی هست .... هنر هر شهری هست ...مثلا جنوبیا چیزایی بلدن غذاها ماهی ها خاص خودشون ... شمالی ها یه جور دیگه ....هر شهری یه سنتی....من میدونستم فسنجون مال شماله.... و ما چون اون گوشت پرنده شما دارید نداریم زیاد اهلش نیستیم مرغ میکنیم ....طبق اصول خودمون تفت میدیم مرغ و 😂

با همه سختی هایی که کشیدم آخر عشقم امد بغلم ....خدایا به همه از این خوشمزه ها بده 🙏🙏🙏🙏تیکر تولد یه دونه دخملم 🤗🎂💝
عزیزم 😂😂😂😂😂  آخه ما تقصیر نداریم هر غذایی مال جا خاصی هست .... هنر هر شهری هست ...مثلا جن ...

چه فرقی میکنه.حالا اگه مرغو تفت هم بدی زمین به آسمون نمیاد.من مشکلی بااین قضیه ندارم.ولی یجوری میایید تعریف میکنید که انگار این دستور صددرصد درسته خوووب این یکم مشکل دااره من خودم شمالی نیستم ترکم عزیییییییزم.مثلا مامان من واسه کوکو سبزی اسفناج هم میزنه ولی اصلش اینطوری نیس.مشکلی ندااااره که غذاهارو ب سلیقه خودمون درست کنیم.ولی نباید این دستور دل بخاهی رو به هرکسی بگیم درست نیس؟؟؟؟؟ من قصد توهین نداشتم.ولی شما یجور دیگه برداشت کردید....ب هرحال.....😘😘😘😘

تعجب کردن نداره بهترین سراشپزای دنیا آقایون هستن  منم اصلا غذا درس نمیکنم ولی طرز تهیه بعضی غذ ...

باشه من منظوری نداشتم.فک کردم آقا نیستید.فکرم منحرفههه دیگه😂😂😂😂😂😂گفتم آخه یه خانوم......

چه فرقی میکنه.حالا اگه مرغو تفت هم بدی زمین به آسمون نمیاد.من مشکلی بااین ...

نه عزیزم من فقط منظورم این بود هر جا یه چی بهتر بلدن...اصلا رو لهن بدن نگفتم بوووخودااااا😐 

من که این دستور شما دفعه بعد دوس دارم درس کنم چون میدونم اصلش اینه.....

اما اینجا تبادل نظر همه هرکار میکنن میگن مبنی بر درست غلط بودن نیس ....هر کسی دستور میده ....منم الان دستور خودمون از مادرم دیدم اینه اما اینجا دستور شما دیدم میدونم بهتره و یاد میگیرم.....نمیشه کسی و سرزنش کرد که 😉

نه عزیزم من فقط منظورم این بود هر جا یه چی بهتر بلدن...اصلا رو لهن بدن نگفتم بوووخودااااا😐  م ...

باشه عزیزم من فک کردم ناراحت شدی.دلخور شدم از خودم.بااینکه فضای مجازیه ولی آدم دوس نداره قلب کسیو بشکنه خاسته یا ناخاسته😍😍😍😍

باشه عزیزم من فک کردم ناراحت شدی.دلخور شدم از خودم.بااینکه فضای مجازیه ولی آدم دوس نداره قلب کسیو بش ...

ای بابا عزبزیبییییی 

حیف که نمیشه ویس گذاشت 😂

ممنون ازت 😘😘😘😘😘

2706