2733
2734
عنوان

حقایقی در مورد افسردگی زنان ایرانی

177 بازدید | 20 پست

طبق آمار بهداشت جهانی، ایران رده دومین کشور افسرده جهان را دارد. که به خاطر مردسالاری حاکم در جامعه، این آمار به مراتب در زنان بیشتر از مردان وجود دارد. زنان ایرانی علاوه بر نداشتن آزادی، تفریحات و سرگرمی های کمی دارند. بیشتر اقوامم خارج از کشور هستند. دخترای که در شهر های دیگری ، دور از خانوادشون زندگی میکنن. و به کار خوب و درآمد خوب مشغول هستند. تعطیلاتشون اصلا با ما قابل قیاس نیست. با دوستانشون بهترین سرگرمی ها و تفریحات دارن. چیزهایی که حتی ما شاید تو خوابمون هم نمیبینیم. تقریبا هر ساله چندین سفر به بهترین نقاط دنیا دارن. و بهترین تغذیه ها و ورزش های که تو ایران وجود نداره... اونوقت ما تو ایران مدام درگیر شوهر و خانواده شوهر و تعصبات بیجا هستیم و مدام همدیگر قضاوت بد میکنیم. اگر دختری دور از خانوادش با دوستانش زندگی کنه، نگاه فساد به اون شخص هستم. فقط خواستم بگم لیاقت ما زنان ایرانی خیلی  خیلی بیشتر از این حرفاست و ما هیچ چیزمون از بقیه زنان کشورهای دیگه کم نیست. کاش بیشتر قدر خودمونو بدونیم و تلاش کنیم افکارمون آپ تو دیت کنیم...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

واقعیتی غیرقابل انکار

ﺗﻮﻯ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻫﯿﭻ ﭼﯿﺰ ﻗﺎﺑﻞ ﭘﯿﺶﺑﯿﻨﯽ ﻧﯿﺴﺖ!ﺍﯾﻨﻮ ﺗﻮ ﻧﮕﺎﻫﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺧﻮﺩﻡ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻢ ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ.ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ ﯾﻪ ﺭﻭﺯﺍﯾﯽ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﮐﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﺳﺨﺖ ﺑﻮﺩ ﺑﺮﺍﻡ،ﺍﺻﻼً ﻓﮑﺮ ﻧﻤﯿﮑﺮﺩﻡ ﺍﻭﻥ ﺭﻭﺯﻫﺎ ﺗﻤﻮﻡ ﺑﺸﻪ، ﺍﻣﺎ ﺗﻤﻮﻡ ﺷﺪ…ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ ﯾﻪ ﺭﻭﺯﺍﯾﯽ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﭘﺮ ﺍﺯ ﺷﺎﺩﯼ ﮐﻪ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﺮﺩﻡ ﺩﯾﮕﻪ ﺗﮑﺮﺍﺭﻧﻤﯿﺸﻪ، ﺍﻣﺎ ﺑﻬﺘﺮﺵ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺷﺪ…ﯾﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻪ ﺁﺩﻣﯽ ﺍﻭﻣﺪ ﺗﻮ ﺯﻧﺪﮔﯿﻢ، ﮐﻪ ﻓﮑﺮ ﻧﻤﯿﮑﺮﺩﻡ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺍﻭﻥ ﻭﺟﻮﺩﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ،ﺍﻣﺎ ﺑﺎ ﺭﻓﺘﻨﺶ ﺛﺎﺑﺖ ﮐﺮﺩ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﻩ، ﺍﻭﻧﻢ ﻧﻪ ﯾﮑﯽ، ﻧﻪ ﺩﻭ ﺗﺎ! ﺑﻠﮑﻪ ﺑﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﺳﺮﻡ، ﺁﺩﻡ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺍﻭﻥ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﻩ!!!ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ ﻭﺍﺳﻪ ﯾﻪ ﭼﯿﺰﺍﯾﯽ ﮔﺮﯾﻪ ﮐﺮﺩﻡ، ﮐﻪ ﺣﺘﯽ ﺍﺭﺯﺵ ﺍﺧﻢﮐﺮﺩﻥ ﻫﻢﻧﺪﺍﺷﺖ..!!ﻭ ﻭﺍﺳﻪ ﯾﻪ ﭼﯿﺰﺍﯾﯽ ﺧﻨﺪﯾﺪﻡ، ﮐﻪ ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺧﻨﺪﻩ ﺩﺍﺭ ﻧﺒﻮﺩ، ﮐﻪ ﮔﺮﯾﻪ ﺁﻭﺭﻫﻢ ﺑﻮﺩ…!ﯾﻪ ﻭﻗﺘﺎﯾﯽ ﮔﺬﺷﺖ ﮐﺮﺩﻡ ﻭ ﯾﻪ ﻭﻗﺘﺎﯾﯽ ﮔﺬﺭ…ﯾﻪ ﺭﻭﺯﺍﯾﯽ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﺮﺩﻡ ﻭ ﯾﻪ ﺭﻭﺯﺍﯾﯽ ﺭﻭ ﺳﭙﺮﯼ…ﺑﺎﻻ ﻭ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺯﯾﺎﺩ ﺩﺍﺭﻩ ﺍﯾﻦ ﺯﻧﺪﮔﯽ،ﺍﻣﺎ…ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ ﮐﻪ:ﻫﯿﭻ ﭼﯿﺰ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﺩﻧﯿﺎ ﻗﺎﺑﻞ ﭘﯿﺶﺑﯿﻨﯽ ﻧﯿﺴﺖ…ﭘﺲ ﻭﻗﺘﯽ ﺷﺎﺩﯼ، ﺍﺯ ﺷﺎﺩﯾﺖ ﻟﺬﺕ ﺑﺒﺮ؛ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﻏﻤﮕﯿﻨﯽ، ﺑﺪﻭﻥ ﺭﻭﺯﺍﯼ ﭘﺮ ﺍﺯ ﺧﻨﺪﻩ ﺗﻮ ﺭﺍﻩ ﺩﺍﺭﯼ…ﭘﺲ ﻓﻘﻂ ﺷﺎﺩ ﺑﺎﺵﻭ ﺍﻣﯿﺪﻭﺍﺭ…
2731

هر امکاناتی بیاد اول باید فرهنگشم بیاد وگرنه بی بند و باری رواج پیدا میکنه

تا دیروز میگفتن هر کی ما رو دوست نداره جمع کنه از ایران برهحالا میگن هرکی حتی اگه ما رو دوست نداره بیاد رأی بدهعجیبتر اینکه میگن اونایی که ما رو دوست ندارن بیان به اونایی که ما رو دوست دارن رأی بدنامروز شرکت در انتخابات رو حاصل بصیرت تو میدانندو فردا اوضاع بد کشور را که خودشان ایجاد میکنند را حاصل انتخاب بد تو میدانند!!!!!   

وقتی میگی حقایق باید منبع رسمی بدی این که تجربه شخصیته

من نمیگم وضعیت خوبه اتفاقا  خیلی خیلی بده   همین سر غروب سه تا خودکار خیلی معمولی گرفتم سیزده تومن اعصاب ندارم 😑😑😑 و قطعا افسردگی هم زیاده تو کشور ولی این نیست ک اون ور هم بهشت مطلق باشه همه حا افسردگی هست جالبه امار خودکشی  اروپا از خاورمیانه بیشتره اینم بخشی از حقیقته ک باید گفت 

همه‌جا مشکلات ،افسردگی ،خودکشی ، بیکاری فقر و ...... وجود داره

چقدر دردآور است میخواهی خوب باشی که میخواهی با همه مهربان باشی اما بد فهمیده شوی و بد قضاوت شوی اما با تمام این قضاوت ها مهم نیست من برای خودم زندگی میکنم به عشق خدایی که از همه چیز آگاهست.
2738

ما ها عادت داریم از مسایل بزرگ غول بسازیم و مدام غصه بخوریم و به فکر حرفایی باشیم که فلان کس بهمون زده یا دنبال این باشیم حالا ما چیکار کنیم که تو دهنی باشه واسه طرف در حالی که خودمون و آرامشمون خیلی مهمتره  بعدم زندگی مون شاد تر و آروم تر میشه 

خوشبختانه در میان آبهای طغیانی این زندگی،چند جزیره کوچک هست که بتوان بدان پناه برد؛کتاب های زیبا،شاعران ،موسیقی
وقتی میگی حقایق باید منبع رسمی بدی این که تجربه شخصیته  من نمیگم وضعیت خوبه اتفاقا  خیلی ...

یه بخشی به خاطر اینه که اینجا هیچ وقت آمار درست نمیدن 

خوشبختانه در میان آبهای طغیانی این زندگی،چند جزیره کوچک هست که بتوان بدان پناه برد؛کتاب های زیبا،شاعران ،موسیقی

درگیری ذهنی راجع خوانواده شوهر 

نبود امکانات و تفریحات سالم 

عدم دانش مهارتهای زندگی و خودشناسی و زناشویی 

چشم و هم چشمی های بیجا 

حسرت گذشته ونا امیدی از آینده 

نداشتن الگوهای مناسب درجامعه 

همیشه باید ۶۰ کیلو بمونم. با ورزش و کالری شماری.....🙂

هر اتفاق و حرکتی تو جامعه از افراد اون جامعه شروع میشه به جای اینکه منتظر معجزه باشیم تا کسی کاری برامون انجام بده باید از خودمون شروع کنیم و شادی و ارامش خودمون رو به حرف مردم ترجیح بدیم 

2706