2733
2739

صلوات خاصه امام هادی(ع):

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُحَمَّدٍ وَصِيِّ الْأَوْصِيَاءِ وَ إِمَامِ الْأَتْقِيَاءِ وَ خَلَفِ أَئِمَّةِ الدِّينِ وَ الْحُجَّةِ عَلَى الْخَلائِقِ أَجْمَعِينَ اللَّهُمَّ كَمَا جَعَلْتَهُ نُورا يَسْتَضِي‏ءُ بِهِ الْمُؤْمِنُونَ فَبَشَّرَ بِالْجَزِيلِ مِنْ ثَوَابِكَ وَ أَنْذَرَ بِالْأَلِيمِ مِنْ عِقَابِكَ وَ حَذَّرَ بَأْسَكَ وَ ذَكَّرَ بِآيَاتِكَ وَ أَحَلَّ حَلالَكَ وَ حَرَّمَ حَرَامَكَ وَ بَيَّنَ شَرَائِعَكَ وَ فَرَائِضَكَ وَ حَضَّ عَلَى عِبَادَتِكَ وَ أَمَرَ بِطَاعَتِكَ وَ نَهَى عَنْ مَعْصِيَتِكَ فَصَلِّ عَلَيْهِ أَفْضَلَ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ وَ ذُرِّيَّةِ أَنْبِيَائِكَ يَا إِلَهَ الْعَالَمِينَ.

ترجمه:

بارالها! بر علی بن محمد (امام نقی) درود فرست. او که جانشین اوصیای پیامبر(ص) و پیشوای پارسایان است. و جایگزین رهبران دین و حجت بر تمام آفریدگان.بارالها! همانگونه که او را نوری قرار دادی تا مؤمنان از او فروغ بگیرند . او به پاداش بزرگ تو بشارت دادو از کیفر تو مردم را بر حذر داشت و آیات تو را یادآور گردید، حلال تو را حلال دانست و حرام تو را حرام شمرد.آئین تو و واجبات تو را روشن کرد و مردم را به عبادت تو برانگیخت. و به طاعت تو فرمان داد و از معصیت تو بازداشت.خدایا! بر او درود فرست برترین درودی که بر هر کدام از اولیای خودت و ذرّیه پیامبرانت می‌فرستی ای معبود جهانیان.

دست از طلب ندارم تا کام من برآیدیا تن رسد به جانان یا جان ز تن برآید😏😬💪

علی بن محمد بن علی:

معروف به علیّ النقی و هادی؛ فرزند جواد و سمانه، امام دهم بعد از پدرش جواد و قبل از حسن عسکری می‌باشد‌.

ولادت:۱۵ذی‌الحجه ۲۱۲ هجری در صریا مدینه

او یک همسر به نام حدیثه خاتون و ۶ فرزند به نام‌های حسن عسکری،سیدمحمد،حسین،جعفر   ، عُلَیه و دلاله داشته‌است.

شهادت:عاقبت، به تحریک معتز  عباسی در سال ۲۵۴ هجری (۸۶۸ میلادی) مسموم شده و در سامرا، جایی که بعداً فرزندش حسن عسکری هم دفن شد، به خاک سپرده شد. محل دفن امام هادی(ع) و فرزندش امام حسن عسکری(ع) در سامرا به  حرم عسکریین شناخته می‌شود.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

احادیثی از امام هادی (ع):

_به جای حسرت و اندوه برای عدم موفقیت‌های گذشته، با گرفتن تصمیم و اراده قوی جبران کن.

_انسان حریص، آسایش ندارد. 

_شکرگزاری از نعمت، از خود نعمت بهتر است، چون نعمت متاع دنیای فانی است و لکن شکر، نعمت جاودانه آخرت است. 

2738
بادانا جون میشه بپرسم معنی اسم کاربریت چیه؟

آره عزیزم 

این اسم رو شنیدم 

معناش رو نمیدونم ولی اسم بادان که برای پسراس ب معنی پاداش و جزای نیکی هستس  احتمالا بادانا هم همین معنی رو داشته باشه

🌹

آره عزیزم  این اسم رو شنیدم  معناش رو نمیدونم ولی اسم بادان که برای پسراس ب معنی پاداش و ...

چه جالب

آخه عموی من از بچگی همش منو بادانا صدا میزد هر وقت اسمتو میبینم یادش میفتم،الان فوت کرده.

از دست وزبان که برآید        کز عهده شکرش بدر آید                       ❤خدایا شکرت❤
چه جالب آخه عموی من از بچگی همش منو بادانا صدا میزد هر وقت اسمتو میبینم یادش میفتم،الان فوت کرده.

اگه معنی شو دونستم ریپلایتون میکنم میگم🌹

خدا عمو تون رو رحمتشون کنه ان شاءالله که خدا بیامرزدشون

علی بن محمد بن علی: معروف به علیّ النقی و هادی؛ فرزند جواد و سمانه، امام دهم بعد از پدرش جواد و ...

سلام عزیزم شهادتشون فرداست  فردا صبحه

دلت را به خداوند  بسپار  برای ظهور اقا حضرت مهدی عج صلوات می فرستی  اجرت با ایشان
 اگه معنی شو دونستم ریپلایتون میکنم میگم🌹 خدا عمو تون رو رحمتشون کنه ان شاءالله که خدا بیامرز ...

ممنونم عزیزم😍😍😍😍

از دست وزبان که برآید        کز عهده شکرش بدر آید                       ❤خدایا شکرت❤
2706