2733
2734
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1961123 بازدید | 86421 پست

🔴خانه 

براى اينكه خانه اى، خانه باشد 

بايد كسى مدام در آن راه برود. بايد يكى باشد كه

ظرفهاى كثيف را بگذارد توى سينك.

تميزها را بچيند سر جايش.

تختها را مرتب كند. 

زنگ بزند سوپر

رب گوجه فرنگى و ماكارونى سفارش بدهد. 

ميوه ها را بشورد.

قبضها را پرداخت كند.

به گلدانها آب بدهد. 

ملافه ها را عوض كند.

لباسها را مرتب كند.

به ناهار فردا و شام شب فكر كند. جارو بزند و گردگيرى كند. 

براى اينكه خانه، خانه باشد

يك عالمه قدمهاى خاموش

از تراس تا آشپزخانه، 

از آشپزخانه تا اتاق خواب، 

از اتاق خواب تا حمام، 

از حمام تا دم در 

بارها و بارها بايد تكرار شود. 

تازه آن موقع مى شود

نشست و خيره شد

به خانه اى كه آرام 

و در صلح به نظر مى رسد. 

انگار نه انگار كه براى رسيدن

به اين ثبات و سكون 

كسى ساعتها راه رفته

و به هيچ جا نرسيده. 

آرامش و ثبات 

جايزه ى كسى است كه

راه مى رود. 

بقيه اما فكر مى كنند

خانه خود به خود اداره مى شود. فكر مى كنند

داشتن غذايى آماده روى ميز و يخچال و فريزرى پر ،

طبيعى و عادى است. 

تا وقتى كه خود خانه اى داشته باشند و بفهمند كه

معجزه اى اتفاق نمى افتد

مگر با راه رفتن.

آرام... ممتد و بى پايان.

از اين طرف به آن طرف

و براى ساعتهاى متمادى. 

اين همه راه رفتن 

فقط براى اينكه خانه

همين سكون را حفظ كند.

اين همه راه رفتن،

فقط براى حفظ يك سكون. 

یک نفر باید  عاشقانه

در خانه راه برود 

و الا راه رفتن

از هر کسی بر میاید...

❤️قدر دان این قدمها باشیم❤️

🍃🌹تقدیم به تمام مادران و خانمها🌹🍃

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

🔴خانه  براى اينكه خانه اى، خانه باشد  بايد كسى مدام در آن راه برود. بايد يكى باشد كه ...

خیلییییییی لذت بردم، ممنون قشنگ بود 👏👏👏👏👍 

ما دیشب تا ساعت سه نصفه شب داشتیم آشپزخونه میشستیم و کمدای مونده رو خالی میکردیم ا نجا و جمع و جور میکردیم باورتون میشه از گرسنگی دیگه داشتیم ضعف میکردیم پسرمم بود بیچاره غرغر و اذیت نکرد بچه خوبی بود. تازه اومدیم خونه سه چیزی خوردیم ساعت چهار خوابیدیم، 

بچه ها هیچ کس به سوال من جواب ندادا😟😞😞😞 حالا شد دو تا سوال😁 من ویترینمو دادام مامان همسری آخه اصلا از اول قرار نبود ویترین بخریم، بعد روز جهاز برون یهو غافلگیرمون کردن خودشون خریدن و آوردن، برای همین برای توش توی ویترینی نخریده بودم همش شده بودپارچ و لیوان رنگی، و جام و تنگ، با یه سرویس از این سرویس صبحانه خوری زیرخاکی ها (نمی دونم اسم دقیقش چیه) با یه سرویس پیوتر استکان و سینیشو متعلقاتش، که خوشم نمی یومد بزرگ بود و جاگیر منم بخشیدمش راحت شدم، خخخخخ حالا موندم چیزای توشو چیکار کنم ?????? یه کنسول سفارش دادم بسازن برام اما توی اون میخوام سرویس چینی هامو و آرکوپالمو و قاشق چنگالاشو و ... بزارم، چی کار کنم به نظر شما ? یه طاقچه دارن توی پذیرایی به نظرتون بگم دکورش کنن، گرون نمیشه ? یا کلا جمعشون کنم؟ یه پرده ساده میخوام، رنگی بزنم با حریرش یا سفید و ساتن بگیرم بعدا رویشو بگیرم؟ 

﷽❣ سلام امام زمانم ❣﷽مهدي اگر از دلشدگانت بوديم🌼چون ديده ي نرگس نگرانت بوديم�🌼🌼🌼 با اين همه روسياهي و بارگناه🌼اي کاش که از منتظرانت بوديم.🌼🌼🌼اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اللهم عجل لولیک الفرج.❤❤❤
بطری برای چی؟ خوش بگذره عزیزم. منزل مامان با شماخیلی فاصله داره؟ کارهای خیاطیتون انجام شد؟

محل کارم از خونه دوره، ۴۵ مین تو راهم، و هوا هم به شدت گرمه، گفتم یه بطری خشکل بگیرم شربت یا دتاکس یا اب یخ چیزی درست کنم با خودم ببرم واسه تو راه.

اری شهر خودمون ینی شهر مامانم چند ساعتی با شهری که الان زندگی میکنیم فاصله  داره، باید برای رفت و امد برنامه بریزم،

و خیاطی، محبوب دلها😍. اگه بتونم امروز دامنمو به یه مرحله قابل قبول میرسونم

شما کارای هنریت به کجا رسید، چی جدید درس کردی؟

2731

ثمین جون متنت فوق العاده بود، با همه وجود حسش کردم

مامان محمد جون اگه نظر من رو بخوای، من به شدت ساده پسندم، یه حریر ساده و شیک کرم رووشن بگیر و ساااده فقط چیندار اویزون کن. 

البته باید ببینی بقبه وسایلت چطوره،شاید با وسایلت مدل خاصی زیباتر باشه. مثلا مبلت و فرشت مهمه تو انتخاب پرده

خیلییییییی لذت بردم، ممنون قشنگ بود 👏👏👏👏👍  ما دیشب تا ساعت سه نصفه شب داشتیم آشپزخونه میش ...

وسایلتم هر چی اضافیه رد کن، خونه هر چی خلوتتر مرتب تر و شیک تره. البته سلیقه ایه، بعضیا دوسددارن وسایلشون زیاد باشه لی من جزو اونام که یه قاشق تو خونم اضافی باشه رو اعصابمه( اینم یه مدل دیوونگیه دیگه😂😂😂)

من عاشق خونه هایی میشم که وسایلش فوق العاده کمه ولی همش شیک و ست همدیگس،

انشالله شهریور جابجا بشم چن تا از وسایلم از جمله بوفه رو رد میکنم و خونه جدید رو به خلوتترین شکل ممکن میچینم.

دلم میخواد مبلمم عوض کنم ولی الان شرایطشو نداریم انشالله یکی دوسال دیگه.

اگه شما هم به خلوتی علاقه داری، خیلی خوب کردی بوفه رو رد کردی،من اگه جات بودم،حتی وسایل داخلشم اگه برام کاربردی نبود و علاقه ای بهشون نداشتم سریع رد میکردم. یه پیج دارم تو اینستا از خونش ویدیو میذاره نصف کابینتاش خالیه کمترین میزان وسیله رو داره تو خونش ولی به شدددددددت خونش ارامشبخشه و قشنگ، کلییییی هم فالور داره که همه عاشق خونشن، یه خونه فوووووق العاده ساده، وسایل فوووق العاده ساده ولی خلوتی و مرتب و تمیز بودن دایمی خونش ، خونشو تبدیل به یه بهشت کوچولو کرده.

خواهر اینجانب نیز مصداق بارز همین مموضعه، یه دختر دو سالخ داره، سه ساله خونه خودشه، حقیقتا من تو این سه سال حتی یه بارم خونشو شلوغ ندیدم، وسایلش بسیار کمه، ولی خشکل و شیک، هیییییییچ چیزی اضافه نداره، هممممه چیز جای مشخص داره، از وسایل تزیینی بدش میاد،فقط یه سنتور و یه سماور ذغالی که جفتش یادگاری هست تو خونشه، حتی توی یخچالشو باز میکنی دقیقا شعر صد دانه یاقوت دسته به دسته به ذهنت میرسه بسکه همه چی کم و خلوت و منظمه.

هنوزم از مزایای کم وسیله داشتن بگم یا کافیه؟؟😂😂

محل کارم از خونه دوره، ۴۵ مین تو راهم، و هوا هم به شدت گرمه، گفتم یه بطری خشکل بگیرم شربت یا دتاکس ی ...

دتاکس چیه؟

منم مشغول شماره دوزی جدیدم هستم.

یه پارجه داشتم میخواستم یه بلوز آستین کیمونو بدوزم دیروز از مامان پرسیدم گفتن کمه.الگو براش درآوردم.حالا باید برم پا ر چه بگیرم.

منتظر حقوقم  

ان شا... خونه مامان خوش بگذره.خیلی!

این نیز بگذرد...                                                       
وسایلتم هر چی اضافیه رد کن، خونه هر چی خلوتتر مرتب تر و شیک تره. البته سلیقه ایه، بعضیا دوسددارن وسا ...

چه خوب بازم بگو!!!!

این نیز بگذرد...                                                       
وسایلتم هر چی اضافیه رد کن، خونه هر چی خلوتتر مرتب تر و شیک تره. البته سلیقه ایه، بعضیا دوسددارن وسا ...

ممنون عزیزم کاملا قانع شدم کافی کافی بود چون هم خودم هم همسرم به خونه خلوت علاقه داریم میز تلوزیونم دو تکه هست نصفشو باز میکنم میزارم انباری آخه تنها به درد کسی نمی خوره، میخواستم اونم بدم مادر همسرم، تلوزیونو توی همون طاقچه قدیمیه نصب کنیم ولی طاقچه یکم بالاست وقتی نگاه میکنی گردنت درد میگیره. پس همه رو جمع میکنم میزارم کنار راحت تر. لیوان رنگی هارو مامان همسری گرفتن نمی توونم بدم بره ممکنه ها شایدم نشه ها ولی همسری ناراحت بشه و دوست ندارم ناراحت بشه ولی میزارم کنار همرو.

ممنون کدبانو جان واسه توضیحاتت اصلا پشیمون نیستم واسه دادنش خوشحالم تازه که دادمش، خوشحالترمم کردی که واقعانی ممنون گلمممممم ❤❤❤.

﷽❣ سلام امام زمانم ❣﷽مهدي اگر از دلشدگانت بوديم🌼چون ديده ي نرگس نگرانت بوديم�🌼🌼🌼 با اين همه روسياهي و بارگناه🌼اي کاش که از منتظرانت بوديم.🌼🌼🌼اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اللهم عجل لولیک الفرج.❤❤❤
ثمین جون متنت فوق العاده بود، با همه وجود حسش کردم مامان محمد جون اگه نظر من رو بخوای، من به شدت ...

منم ساده دوست دوست دارم پشت پنجره حصیر داره پیدا نیست اگه حریر چین دار بزنم، خونه رو کاغذ دیواری قهوه ای زرشکی کردن نمی تونم بکنمشون وگرنه رنگ سفید میزدم، مبلارم موقع خرید اونا انتخاب کردن قهوه-کرم (کلا سلیقشون قهوه ای شتری رنگ توی این مایه هاست) من نمی پسندم انقدر تیره، دوست دارم کلا همه چیز یا سفید باشه یا ترکیبی از سفید و رنگهای شاد و گدار و ساده باشه، ان شاءالله بعدا عوضشون میکنم مبلارم. می خوام یکم خونه رو روشن کنم. تا اونجا که تونستم تغییراتی دادم که روشن کنم از در کابینت تا برچسب و کمد دیواری سفید و ... که یکم نورانی تر بشه خخخخخ. 

ممنون کدبانوجان از اینکه راحتم کردی اگه بدونی چقدر دغدغه فکریم بود خدا خیرت بده عزیزم. ان شاءالله هیچوقت دغدغه فکری نگیری.🌼🌼🌼

دتاکس چیه؟ منم مشغول شماره دوزی جدیدم هستم. یه پارجه داشتم میخواستم یه بلوز آستین کیمونو بدوزم دیر ...

خوش بحالتون خیاطی بلدین خواستم برم بدون الگو یاد بگیرم نشد، با الگو حوصله ندارم، آخه یه کوچولو عجولم😉. چقدر شماها کدبانو هسین خانم خونه هستین آفرین آفرین 👏👏👏 

شما از اول شروعکن بعد تا یه جاهیی که میرسه خودت روند دستت میاد.بیا گزارش بده.

وااای مغزم ترکید تا صفحه ۳ خوندم هنوز.....

همه این ۱۶۷۳ نکته داره واقعا😐

اگه از همین صفحه آخر شروع کنم بنظرتون تاثیر داره آیا؟

ان شالله این تیکر نشون میده که سال ۹۹ سالی پرا ازشادی و خبرهای خوبه واسه من...واینکه سال ۹۹ پسرم تو بغلمه... 😁😁😁میشه یه صلوات واسم  بفرستی واسه اینکه  ان شالله خدا یه پسرصالح وسالم بهم هدیه بده ....ان شالله شماهم حاجت رواشی
دتاکس چیه؟ منم مشغول شماره دوزی جدیدم هستم. یه پارجه داشتم میخواستم یه بلوز آستین کیمونو بدوزم دیر ...

ممنونم😍

دتاکس به اب طعم دار میگن، مثل اب با تخم شربتی، اب با طعم نعناع، اب با خاکشیر، در واقع طعمش به عنوان شربت مطرح نیست، برای یه مفهوم مثل کاهش وزن یا جلوگیری از گرمازدگی و ... استفاده میشه.

حتما هم عکی شماره دوزیتو و هم لباس کیمونوتو برامون بزاری😍😍😍😍

2706