2737
2734
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1938367 بازدید | 85573 پست
سلام  انشالله که خدا کمکت کنه و به وقتت برکت بده. منم شرایطم دوماه پیش شبیه شما بود، صب تا ظه ...

ممنون به خاطر راهکارت... ازمون اذر ماهه اگه تعویق نداشته باشه .. ازمون سال ۹۹ اذر بود که بخاطر کرونا تا ۲۰ اردیبهشت به تعویق انداختن ازمون سال ۱۴۰۰ و الله اعلم ولی ما بنارو به اذر میزاریم .. توان هزینه کردن برای پرستارو ندارم شوهرمم اصلا همکاری نمیکنه چون دوست نداره بیشتر از این ازش بالا تر برم از خداشه قبول نشم تلزه اگه کتاب دستم ببینه بهونه های الکی میاره حس میکنم یه کوهه عظیم الجثه توی یک بیابون جلوی راهمه باید یکه و تنها بلندش کنم حسابی ترسیدم اما برای اینده و التیام زخمهایی که زمونه بهم زده مجبورم بلندش کنم باید روی پای خودم بایستم ... بچه هام تا ده یازده صب میخوابن برنامه چیدم که به محض اینکه منابعو تهیه کردم از شش صبح تا ده یازده صب بشینم فقط درس بخونم ولی فکر میکنم روزی چهار پنج ساعت کفاف نده برای ازمون به این سنگینی یه استاد داشتیم نیگف برای قبولی تو این ازمون باید روزی شانزده ساعت درس خوند برای همین اول راهی حسابی خودمو باختم البته خدا بامنه و فقط خودش برایم کافیه

سلام  ما از زمان دیال آپ از مخابرات میگیریم، همیشه هم از سرعت، قیمت، کیفیت، و خدمات، بسیار نار ...

خیلی ممنون از راهنماییتون

این نیز بگذرد...                                                       

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

از اون کیفاست که لباس و این چیزا میزارن توش؟اگه میشه آدرس پیجشو بزار منم همت کنم یکی بدوزم بسیار خوش ...

یه زنگ بزن بپرس

این نیز بگذرد...                                                       
ممنون به خاطر راهکارت... ازمون اذر ماهه اگه تعویق نداشته باشه .. ازمون سال ۹۹ اذر بود که بخاطر کرونا ...

استاد و بیخیال شو 

وقتی تا اینجا با این شرایطی که گفتی تونستی پیش بری 

حتما و قطعا بقیه راه و هم میتونی بری 

چرا به توانایی های خودت ایمان نداری؟؟ 😠😡

من متوجه نشدم بچه هاتون چند ساله هستن؟ 

اگه کوچیکن که قطعا تا ساعت نه و ده صبح میخوابن اگه هدفت برات مهمه صبح ها نمازتو که خوندی مشغول خوندن شو حتی میتونی زودتر هم بیدار بشی 

بشرطی که از اون طرف سعی کنی زودتر بخوابی 

میتونی بچه ها رو بهونه کنی که باید زود بخوابن برای رشدشون 😅🤭

بعد از ظهر ها رو هم یکی دو ساعت عادت بده بچه ها بخوابن و درستو بخون. 

برای شوهرتم باهاش مدارا کن و بهش قدرت بده 

نزار فکر کنه هر چی شما بالاتر میری اون میاد پایین تر. 

بزار فکر کنه بخاطر حمایتش و کمک بهش داری میخونی 

بزار فکر کنه بخاطر آینده بچه ها که یه مادر با سواد و تحصیل کرده داشته باشن داری میخونی 

ان‌شاالله کم کم نرم میشن. 

و اینکه شما تلاشتو بکن 

16 ساعت نمیخواد بخونی 

4 ساعت بخون ولی خوب بخون مفید بخون. 

حتی اگر هم قبول نشدی 

سال آینده دوباره امتحان بده. 

پس امیدتو از دست نده 

سختی داره ولی چون تو میخوای حتما میشه. 

پس 

پیش به سوی هددددددف. 

2728

سلام دوستان

امروز کارهایی که انجام دادم تا حالا اینها بوده:

مرتب کردن تخت

صبحانه پسرها

کللللی خیاطی ریزه کاری و دور دوزی

درسهای پسرم

مطالعه کتاب

خالی کردن سینک و سیف کاری

پاک‌کردن گاز

چیدن ظرفها تو ماشین

مرتب کردن اتاق خودمون

شستن لباسها و پهن کردن و....

شستن کاپشنهای بچه ها

و دیگر هیچ

شام منزل مادرشوهریم

قبل رفتن چندتا ریزه کاری هم انجام بدم و بعد برم.

این نیز بگذرد...                                                       
سلام گلم .. با مشاور تحصیلی صحبا کردم متاسفانه سیزده ملیون میخواد من به زور پوله کتابامو جور میکنم چ ...

وای خدا چرا اینقدر زیاد میگیرن ؟ پس بهترین راهکار اینه که خودت برنامه ریزی کنی و میتونی از پیج های آموزشی اینستا هم استفاده کنی ، هستن کسایی که از طریق فضای مجازی به بقیه مشاوره میدن با هزینه ی کم و حتی رایگان، بگردی حتما پیدا میشه.

سلام دخترا

گزارش امروز:

علایم همچنان هست ومن فعلا معافم از روزه گرفتن پس مث دوروز قبلی خودمو بستم به نوشیدن آب و دمنوش و میوه

چند دور ظرف شستم وجمع کردم 

نپتون و جارو وتی وتمیز و مرتب نگه داشتن گاز و یخچال پابرجاست

سبزیجات و میوه ها ضدعفونی شد

بازکردن پنجره ها درطول روز ودودکردن اسپندانجام شد

کتاب# از ساعت ۴تا۵ بعداز ظهر ادامه کتاب استیو جابز

لباسای رنگ روشن رو تواب صابون خیسوندم برای فردا +یه سری هم بادست شستم

مدارک های موردنظر رو دم دست گذاشتم 

گردگیری و روغن تراپی لوازم چوبی عملی شد

دوش گرفتم و ماسک گذاشتم 

چالش# جدید در طول روز تو مدت زمان محدود به اینجا و واتساپ و سایت های خبری و tv سر زدم

برای شام سالاد 

برای ناهار اش قلقلی به سبک دوست عزیزم(نگین جون)  

شبتون به عشق  

دياناهستم هر چه تبر زدی مرا زخم نشد !! جوانه شد  هرکجای ایرانی مراقب خودت باش .....
سلام گلم .. با مشاور تحصیلی صحبا کردم متاسفانه سیزده ملیون میخواد من به زور پوله کتابامو جور میکنم چ ...

وای چقدر زیاد تا حالا نمی دونستم هزینه مشاور اینقدر میشه فک میکردم دو سه تومنه 

پس همون بهتر به برنامه ریزی خودمون طبق شرایطمون اطمینان داشته باشیم واقعا از هزینه اش گذشته کی بهتر از خودمون شرایط زندگیمون رو میدونه که بتونه برنامه کامل واسمون بچینه... جسارتا نظرم اینه که یه زن وقتی دل و جرات اینو داره که میخواد همزمان خانه داری و همسر داری و بچه داری کنه و به سایر امور اجتماعی و تحصیلش برسه پس میتونه زندگیش رو مدیریت کنه و یه برنامه داشته باشه (واقعا بعضی هارو میشناسم شاغل هم هستن و مسئولیت های دیگه ای هم دارن)...

دوست عزیزم اینا رو گفتم که یادمون باشه قدرت یه انسان بخصوص یه زن خیلی بیشتر از این حرفا ست ...

با توکل به خدا  اول و آخر روی خودت حساب کن   و معادله زندگیت رو حل کن ...تو میتونی ...

2738
ممنون به خاطر راهکارت... ازمون اذر ماهه اگه تعویق نداشته باشه .. ازمون سال ۹۹ اذر بود که بخاطر کرونا ...

همه ی مردای دنیا ته فکرشون به این موضوع خطور میکنه که از لحاظ تحصیل و درآمد و ...از همسرشون بالاتر باشن حالا با شدت کم و زیاد...ولی این وسط چی مهمه اینه که نباید افکار همسرت تورو به هم بریزه ...تو نمیتونی همسرت رو تغییر بدی ولی میتونی با آرامش و منطق با توجه به شناختی که از همسرت داری با رفتار و گفتارت به ایشون ثابت کنی که پیشرفتت هیچ تاثیر بدی روی زندگیتون نمیذاره ... تو به راه خودت ادامه بده ولی از دل همسرت غافل نشو درسته وظیفه ما این نیست که خودمون رو به کسی ثابت کنیم ولی اینم یادمون باشه همسر مون هر کسی نیست باید همدلش بشیم تا همراهیمون کنه ...

زندگیت پر از عشق عزیزم 

وای چقدرخوشحال شدم دیدم پیام گذاشتین، سلام به روی ماهتون، باورکنید همیشه یادشماوجوی ابوت جون می‌افتم ...

ممنونم عزیز دلم ، واقعا لطف داری ،شرمندم کردی گلم🌺.منم واقعا اینجا چیزای خوب و مفیدی یاد گرفتم💫. سعی میکنم که بیشتر بیام و گزارشای قشنگتونو بخونم💫. موفق باشی شیواجانِ گل ♥️♥️

سلام گزارش امروز  4 بیدار شدم سحری و آماده کردم خوردیم و جمع کردم  مسواک زدم و نماز خوند ...

خدا رو شکر به خیر گذشته

من هم یه خراش کناره ی صورتم بغل چشمم دارم یادگاری از ۴ پنج سالگیم که کمد برگشت روم

هستن یه چیز هایی که کمد و  و وسایل رو به دیوار محکم میکنن . هم برای ایمنی بچه ها خوبه هم برای خدایی نکرده زلزله

ساصبرُ حتی یعجز الصبرُ عن صبری...ساصبرُ حتی یاذنُ الرحمنَ فی امری...ساصبرُ حتی تذوبُ الجبالَ من صبری...ساصبرُ حتی یعلمُ الصبرَ انّی صبرتُ علی شئ امرُّ من الصبرِ..!

سلام 

نمیدونم بچه هاتون چند ساله هستن

مشاور اصولا نمیتونه درک کنه . چون اون زمان خالی میخواد . اینجور وقتا بی منطق میشه میگه یا اینقدر ساعت میخونی . یا قبول نمیشی 

خوب شما هم طبیعتا نمیتونی بخونی ، پس دروغ میگی بهش و میفتی رو دور باطل ( سال اول کنکورم رو همینجوری الکی از دست دادم . روی ۱۳ ساعت درس خوندن واقعا برام غیر ممکن بود . اولین بار به جای ۱۳ ساعت ۷ ساعت خوندم . دعوام کرد . بعد سعی کردم ببرمش بالا شد ۸ ساعت بازم دعوام کرد و حالمو گرفت . دیگه به این نتیجه رسیدم که چرا راستشو بگم که بهم دری وری بگه . هیچی درس نخوندم به جاش گزارش کار ۱۳ ساعتی تحویل میدادم =/ اونم به به و چه چه میکرد )

اگه بچه هاتون به سن مدرسه رسیدن ، برنامه ریزی کنین با اونا همزمان درس بخونین. 

مثلا با هم قرار بذارین ساعت ۳ تا ۴ درس بخونین ، و مشخص کنین هر کس چقدر بخونه . مثلا یکیشون یه درس اجتماعی بخونه . یکیشون مشقای ریاضیشو بنویسه 

اگر بتونین کاری کنین زود بخوابن مثلا ساعت ۹ ، تا ساعت ۱۲ وقت خوندن دارین که خیل ساعت خوبیه

و اینکه اگر بعد از نماز صبح نخوابین هم ، تا زمانی که اون ها بیدار میشن وقت مطالعه دارین 

وقتی دارین میخونین صداتون رو ضبط کنین زمانی که نمیتونین بخونین اون رو گوش کنین ( کاری که بابام میکنه 😀همیشه از خودش ویس لغات زبان رو میگیره تو مسیر محل کارش تو ماشین گوش میده و تکرار میکنه )

برای خودتون و بچه ها برنامه بریزین و تحت هرررررر شرایطی پاش بمونین . به مرور یاد میگیرن به برنامتون احترام بذارن ( من مامانم زمانی دکترا شرکت کرد که من ۹ سالم بود و داداشم ۱ سالش . خودش هم شاغل بود . رتبش اگر اشتباه نکنم حدود ۲۰۰ شد . رشته ای که میخواست رو فقط علوم تحقیقات و قزوین و مشهد داشتن که مامانم علوم تحقیقات قبول شد )

به اینی که میگن حتما ۱۶ ساعت باید خوند هم توجه نکنین . برای کنکور هم ازین چرت و پرتا زیاد میگن که نمیدونم برای ۳ رقمی شدن روزی ۱۷ ساعت باید خوند و این حرفا ( شخصا معتقدم ساعت مطالعه ی بالای ۱۲ ، برای یه مدت کوتاه حداکثر یه هفته ای پاسخ گوعه . نمیشه طولانی مدت باهاش پیش رفت . خیلی به حرف های مشاورا و رتبه برتر هاشون توجه نکنین . میزان ساعت مطالعه ی مورد نیاز ، فرمول ثابت و خاصی نداره که بشه گفت حتما باید فلان قدر ساعت بخونی تا قبول شی )

تمام تلاشتون رو بکنین و بدونین حتی اگر 1 درصد نشد ، برای آزمون سال دیگه هزار قدم از الان جلوترین

ساصبرُ حتی یعجز الصبرُ عن صبری...ساصبرُ حتی یاذنُ الرحمنَ فی امری...ساصبرُ حتی تذوبُ الجبالَ من صبری...ساصبرُ حتی یعلمُ الصبرَ انّی صبرتُ علی شئ امرُّ من الصبرِ..!

دختر جان هنوز شروع نکرده پالس منفی نفرست.

با این پستت مطمئن شدمکه خوندن برای این آزمون همون قورباغه ی اعظمته. باااااید بخوریش،

ببین اینطور بهت بگم،حاصل تجربه این سی سال زندگیم رو بخوام بهت بگم اینه، هیییییچ کاری رو بخاطر اینکه فک میکنی سخته و تو از پسش برنمیای کنار نزار، این بزرگترین اشتباه و در واقع بزرگترین ظلمی که میتونی در حق خودت بکنی.

وقتی یه چیزی رویاته، برات مهمه برو تو دلش، نری تا اخر عمرت ، تا وقتی که پیر و چروک بشی،🙃، همش برمیگردی پشت سرتو نگاه میکنی میگی اخخخ کاش تو سال ۱۴۰۰میخوندم واسه وکالت، اگه قبول میشدم زندگیم الان یه طور دیگه بود.

این ظلم رو در حق خودت نکن که همیشه جلوی خودت خجالت زده باشی که بخاطر ترس یا هر چی خودتو به آرزوت مرسومی.

یچیزایی دست خود ادم نیست و شرایط زندگیته،مثل دوتا دسته‌گل که باید ازشون نگه داری کنی، ولی یچیزایی دست خودته،مثل اینکه صب از خوابت بزنی و درس بخونی.

تووقتی صد سالت شد، برگشتی زندگیتو نگاه کردی، هیچوقت بخاطر اون بخش که دست خودت نبوده حس بدی نداری ولی بی شک راجب اون بخش که دست خودت بوده و کوتاهی کردی افسوس میخوری.

وخونه اخر اخر آخرش اینکه تایمی که میذاری کمه ونیروی منابع رو تموم کنی و ازمون میدی و قبول نمیشی؟

چی از دست دادی؟

یکم استراحت رو

چی بدست اوردی؟

۷،۸ ماه زندگی پر از هدف و امید و تلاش( حال خوب این روزهای با انگیزه و تلاش وصف ناشدنیه، اینکه داری به سمت هدف شخصیت و پیشرفتت حرکت میکنی، هر چند سخخخت). و علاوه بر اون سال بعد که باز هم شرایطت همینه و دوتا دسته گلاب بخش عمده وقتتو میگیرن، شما اندازه ،۷،۸ ماه جلو تر هستی و انشالله به راحتی از پس آزمون برمیای.

که البته من فک میکنم اگه شروع کنی و پشتکار داشته باشی انشالله همین امسال هم به هدفت میرسی

سلام

امیدوارم همگی برنامه هاتون به خوبی پیش رفته باشه و حال دلتون عالی باشه.

چند روزی نتونستم به تاپیک سر بزنم ولی دلم پیش شماها بود و گاهی می اومدم سریع گزارش کارها و پست ها رو می خوندم و اما گزارش کار امروز من:

-صبح دنبال گرفتن دسته چک از بانک رفتم.متاسفانه این شعبه ای که نزدیک محل کارم هست پرسنل فوق العاده بی ادبی داره، یا پرخاش می کنه به مشتری یا بی محلی می کنه و خودش رو به نشنیدن میزنه و کارش رو انجام نمیده و یا یه جوری برخورد می کنه که حس تحقیر بهت دست میده و میخواد خودش رو دانای کل نشون بده.امروز هم حسابی روی اعصابم راه رفت و کارم هم نصفه نیمه انجام شد.کسی میدونه عملکرد و رفتار نادرست پرسنل بانک رو کجا باید گزارش داد؟

-یکساعتی به درس و تکالیف پسرم رسیدگی کردم.

-کتاب داستان با پسرم خوندیم.

-یک ثبت نام اینترنتی باید انجام می دادم که بالاخره امشب انجامش دادم.

-حبوبات برای ناهار فردا خیس کردم.

-یک جزء قرآن خوندم.

-و الان می خوام بقیه کتاب شفای زندگی را بخونم و بخوابم.

2706