2733
2734
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1961020 بازدید | 86326 پست
شماها همه برای من عزیزید نمیخواستم ناراحتتون کنم میخواستم راه حل بدین اگه میدونین  در هرصورت ب ...

قربونت برم خوشگلم  💗

کارِ خیلی خوبی کردی گفتی عزیزم 

حتی اگه راهکار نداشته باشیم  راهیارِت که میتونیم باشیم عزیزم 😉

پس دوستی مون  به چه درد میخوره  ؟ 

فقط بیایم بگیم پختیم خوردیم شستیم ؟؟!!!!

(راهیار واژه ی من درآوردی خودمه 😅 !!!!   میخاسدَم  با راهکار  هم قافیه بشه!!    وگرنه منظور  همون  همراه و همدلیه 😁😅)

" اللهم عجل لولیک الفرج " 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

قربونت برم خوشگلم  💗 کارِ خیلی خوبی کردی گفتی عزیزم  حتی اگه راهکار نداشته باشیم   ...

فدات بشم رومینا مهربون

شماها همتون دوستای گل من هستین

چ خوب شد معنی راهیارو گفتی بهم وگرنه داشت مغزم ارور میداد😂

چ خوبم واژه از خودت میسازی😉

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام                              سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                               بهار۱۴۰۲
شاید حساسیت زاست گوجه خب !! 🤔

اخه از حساسیت نیست ک 

از خشکی و کمبود شدید رطوبت 

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام                              سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                               بهار۱۴۰۲
2731
فدات بشم رومینا مهربون شماها همتون دوستای گل من هستین چ خوب شد معنی راهیارو گفتی بهم وگرنه داشت مغ ...

😅😂😂  فدای تو عزیزم !!  آره همون  همراهه !!!  😅

شما چرا نمیای تو وات ؟؟ 

خب !  راهیار های عزیز  سلام !!! !!!   😁

طاعاتتون قبوووووول باشه 💚

ببخشید دیگه من دستو پا شکسته تونستم چندتا پستاتونو بخونم نه بیشتر !!

شهر زززاااااااد گُلی  ی ی ی   :   دلمون برات تنگ شده ، خو  پاشو بیا تو وات دیگه  ، لوس 😠😡

خب دوس جونااا   حتما همگی دیشب حسابی توبه کردین ، پس پیش به سوی تولدی دووووباره 💪

دیگه جرات اینو پیدا کردم که اسممو اینجا هم بگم  حتی اگه شناخته شم 😊  

من فاطمه هستم دوستان !  گرچه در بچگی رومینا بودم !! اما خدارو شاکرم که الان دیگه رومینا نیستم!!!

فقط امیدوارم خودش لیاقتِ این نام والا  رو هم بهم بده 💚  و من روز قیامت  شرمنده ی صاحب بزرگوارِ این نام ( حضرت فاطمه (س)) نباشم 😔

واقعا از خودش تو این جاده ی صعب العبور دنیا کمک میخوام 

😅😂😂  فدای تو عزیزم !!  آره همون  همراهه !!!  😅 شما چرا نمیای تو وات ؟؟  ...

متاسفانه من واتس آپ ندارم عزیزم 

وگرنه ک بودن کنار شما خانوما برام افتخاره 

حتما جودی و ملودی جان بازم راهکارهای خوبی خواهند داشت  😔😔😔 انشاالله زودِ زود خوب میشی ع ...

بلهههه خداروشکر 

ان شاء الله رومینا گلی ممنونم از دعای خوبت❤

خب دوس جونااا   حتما همگی دیشب حسابی توبه کردین ، پس پیش به سوی تولدی دووووباره 💪 دیگه جرا ...

خوشبختم راهیارعزیز😂

ان شاء الله ک عاقبت بخیر بشی

🌺   بچها چه حسِ خوبی داره اگه واقعا بتونیم ساعت خوابمونو  یه جور تنظیم کنیم  که مثل برخی دوستانِ اینجا  قبلِ اذان رو به نماز و اندکی مناجات بگذرونیم 

چرا که ما زن ها  بهترین آفریده های خالق هستی هستیم  فِک کنید اگه بیشتر تر  با مبداء خلقتمون  مَچ بشیم   چقدر  قوی تر خواهیم شد و از چشمه ی نورش  بر شخصیتمون  افزوده میشه 

🌺  چقدر خوبه که هرروز مطابق همون چالشِ همیشگی مون دوص قرآن یا حتی چند خط بخونیم با مفهوم عمیق  و هدیه ی سوره یس به حضرت فاطمه   بازهم مطابق چالشمون و گفته ی ملودی جان 

آیه ی ۵۸ تا ۶۱ این سوره منو دیووونه میکنه !!

🌺 بچها  همونطور که می دونید  ریشه ی جسمی ،روحی و شخصیتی  بچه های طفل معصوممون  دست ماست !! 

خیلی باید تلاش کنیم  برای تمام ابعاد زندگی بچه هامون. 

می دونین ؟ من معتقدم  حتی جایگاه ابدی اونها  تو آخرت هم به ما بستگی داره

پس برای تقویت بنیه و ریشه ی جسمی شون حواسمون به غذاشون باید باشه 

و برای روحی شون  باید تلاشمون رو برای حفظ شادی شون بکار ببریم   و قصه های مغذی روح براشون متناسب با  سن  پیدا کنیم ومنم خودم چیزی سراغ ندارم اما قصه های مهربونی امام ها ومثل یتیم نوازی امام علی (ع ) و ... البته این قصه ها مربوط به تقویت ریشه ی شخصیتی شونم میشه 

برای شخصیتی شون  باید سعی در تربیت فضائل اخلاقی و حذف رذائل اخلاقی شون  داشته باشیم !!!  

باید محکم و شجاع باشن ، عاقل و مستقل ، مهربون و باهوش با قدرت تصمیم گیری بالا 

(برای پرورش هرکدوم از این خصلت ها  اگر بازی ای بلدید و سراغ دارید ، پذیرایبم !!!  ) 

و باید جوری با ایمان بارشون بیاریم که تو این دنیای امروزی😔

تحت هر شرایطی (که دوره ی اینا خیلی هم سخت میشه حفظ ایمانشون  ،  باز هم از " خدا"  دور  نشن 

اما اینو من خودمم موندم چطور خیلی محکم توش نهادینه بشه ، خیییلی محکم !  

سلام دوستان عزیزطاعاتتون قبول انشالاخداوندبهترین تقدیررابراتون نوشته باشه وهرچه زودترشراین ویروس راازسرهمه مردم جهان حتی مردم امریکاهم برداره ودوباره سلامتی به همه هدیه بده /من دیروزنتونستم گزارش بدم چون شیربرنج نذرداشتم برای افطاروکلی کار /دیروزبازارسبزیجات رفتم وخریدکردم سبزی پاک کردم سرویس شستم کلی سبزیجات ضدعفونی کردم ایوون شستم باپسرم ۲بارب مرغارسیدیم تخمهاراجمع کردیم قرمه سبزی پختم برنج کته کردم ب بچهارسیدگی کردم شیرپختم ماست درست کردم پرده تور ورودی حال رانصب کردم پسرم جارودستی کشیدومن کامل اشپزخانه رانظافت کردم دیگ واجاق راشستم مادرم اومدن وشیربرنج رابارگذاشتیم هرساله مادرم زحمتشامیکشه بازبون روزه خیرببینه (شیربرنج برای معدهای ضعیف فوق العاده مفیده وبرای زیبایی پوست بسیارغذای خوبیه مادرم نیم ساعت اخرپخت همیشه چندقاشق سیاهدانه داخلش میریزه چون شیروبرنج سرده وسیاهدانه گرمه ومعتدلش میکنه)دیگ نذری پخته شدودخترم وپسرم پخش کردن وجمع وجورکردیم شستیم دیگ نمازوزیارت عاشوراخوندم شام خوردیم باهمسرم حرف زدیم رفتن سرکار ومنم اتاق تجربه راخوندم و۱۱تا۱۲خوابیدم و۱۲پاشدم ب لطف خدااحیاگرفتیم بادخترم سحری خوردیم ونمازخوندیم دیگ امروزبتونم روزه رابگیرم هنرکردم توتقویم نوشتم ک چقدرروزه قضادارم وبایدزمستون جمعه پنجشنبه هابگیرم البته اگ عمری باقی باشه حالابرم پستارابخونم کلی عقبم روزخوبی داشته باشید

یه راهیار گرامی یه لیوان آبجوش بیاره لطفا !! 😅

دوستان من دارم اینا رو برا خودم  مینویسم ها   !!! همیشه تو دفترم مینوشتم  اما امروز  گفتم اینجا بنویسم  شماها که ماشاالله همه استادید فقط براتون یادآوری میشه 

و من رو هم تکمیل میکنید یا به عبارتی کمکم میکنید !😅

خب داشتم میگفتم 

🌺 چقدر خوبه که به زیبایی مون اهمیت بدیم  چرا که خدا این زیبایی ها رو به ما هدیه داده 

شما خودتون  به یه نفر یه هدیه بدین  بهش بی توجه باشه ، اهمیت نده ، زیرپاش لهش کنه !!  خوشتون میاد ؟؟ 

پس بیاید به این هدیه ی گرانبهایی که خدا بهمون داده بعداز سلامتی ،  بها بدیم درست مثل سورملینا گلی 😊  واقعا باید همراهش بشیم و جزو چالش هامون باشه 

🌺  یه چالشِ ضروری دیگه که بنظرم باید به چالش های قبلی مون اضافه کنیم " ورزشه " 

باید حتما روزی ۲۰  مین دویدن و یکم نرمش  و ۱۰ تا دراز نشست  رو حتتتتتما تحت هرشرایطی تو برنامه مون بگنجونیم چراکه از  ما یه خانم خونه ی شاد و پر انرژی میسازه  

🌺 یه چالش پیشنهادی دیگه هم که اکثر دوستان هم تو برنامه شون هست   خوندن زبانه  

چه برای کسی مث من که قصد ادامه تحصیل دارم  

چه برای هر مادر دیگه ای !!! چون باید به بچها تون یاد بدید با خیال راحت !  واینکه بنظرم باید با مطالعه  سوادمون بالا باشه هیچ فایده ای هم که نداشته باشه کم ترینش اینه که  بچت قبولت داره 

وقتی میبینه جواب تمام سوال ها شو  با درایت بلدی  حسابی قبولت داره و رو حرفت حرف نمیزنه حتی اگه تو دوره ی جوونیش بهش بگی ماست ،سیاهه !! 

🌺 آشپزی مونم بااااید ارتقا بدیم !! 

🌺  از تمیزی خونه مونم باید  خیالمون راحت باشه ، چرا ؟؟ 

چون روانمون آسایش پیدا میکنه وقتی محیط زندگی مون تمیزه ،  هم روانِ خودمون  هم تک تک اعضای خونه  

و این ناخوداگاه  شادی میاره ، پیشرفتِ اعضای خونه رو در زمینه  های مختلف رقم میزنه  !!

بچها بازم میگم   اینا صرفا  جهت یادآوری و ذکر دلیلش هم فقط برای انگیزه دهی بود💪

پیش بسوی پله های بالاتررررر   و رضایت پروردگار  

هدف اصلی مونم که همگی می دونین دیگه ؟ 

میخوایم  وقتی  روز قیامت  در بارگاه الهی حاضر میشیم ، پیشش سربلند باشیم  و ازَمون راضی باشه😔 و بهمون افتخار کنه 

🌺به امید موفقیت و عاقبت بخیری تک تک مون و همینطور تک تک بچه هامون 🌺

و دیگر اعضای خانواده   !!!!   😅😂