2733
2739
عنوان

*برنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه *

| مشاهده متن کامل بحث + 1940844 بازدید | 85672 پست
اره برم دوش بگیرم ......البته با امیر ....... بعد رمق بود کار ها رو انجام میدم .شهرستان چیه خستگی می مونه تو تن ادم ............
***ادم های ساده و مهربان خیلی خطرناکند !! کلاه که سرشان بزاری خدا کلکتان را میکند !!!***
دوش بگیری خواب میپره شهرستان نرو تو امتحانات بشین درست و بخون شهرستان دیر نمیشه
7راز خوشبختی از کوروش کبیر: متنفر نباش"عصبی نشو"ساده زندگی کن کم توقع باش"همیشه لبخند بزن"زیاد ببخش 1دوست خوب داشته باش

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ممنون رعنا ...........هه من تو عمرم اینقدر حرف گوش کن نبودم ..........ه هه برم دوش بعد ادامه کار ها ...........فدای تو بشم
***ادم های ساده و مهربان خیلی خطرناکند !! کلاه که سرشان بزاری خدا کلکتان را میکند !!!***
پاشو من الان میرم دستشویی و میشورم دلم برا مامانم میسوزه بعد هم حمام شما هم با من این کارها رو بکن یکساعت دیگه اینجا هستم ببینم بهکدوم کارت رسیدی آفرین دوستم تنبلی نکن
7راز خوشبختی از کوروش کبیر: متنفر نباش"عصبی نشو"ساده زندگی کن کم توقع باش"همیشه لبخند بزن"زیاد ببخش 1دوست خوب داشته باش
2728
ویژگى هاى اهمال کار 1. اهمال کار، تصمیم به انجام کارى مى گیرد ولى بدون علت شناخته شده آن را به تعویق مى اندازد. 2. بى شک همگان، حتى مبتلایان به اهمال کارى، این آسیب روانى را نکوهش کرده و از آن تنفر دارند; 17 زیرا این حالت در واقع، مصداق ناسپاسى است، حال آن که، انسان ها بر مبناى فطرت خود تمایل به سپاس گزارى دارند و به آن اظهار علاقه مى کنند. بنابراین، این بیمارى را برخود و دیگران بر نمى تابند. 3. اهمال کارى به سرعت به صورت عادت در افراد ظاهر مى شود و از نظر آمارى، این عادت نزد بیش تر مردم رایج است. آلبرت آلیس و ویلیام جیمزنال مى گویند: حدس ما آن است که 95 درصد مردم به این بیمارى مبتلا هستند. 18 پس، درمان آن به سهولت انجام پذیر نخواهد بود. بدین جهت، امام حسن عسکرى(علیه السلام)مى فرمایند: «رد المعتاد عن عادته کالمعجز»; 19 کسى که به چیزى عادت کرده، باز گردانیدن او از عادتش شبیه معجزه است. 4. این بیمارى مسرى است و از حالتى به حالت دیگر و از انسانى به انسان دیگر و از فرد به جامعه و از جامعه اى به جامعه دیگر سرایت مى کند. بنابراین، باید به تأثیر و تأثرات آن توجه جدى داشت; چرا که مى تواند به خانواده، جامعه، ملت و فرهنگ یک کشور آسیب رساند. پژوهش هاى روان شناسى بالینى نشان مى دهد که این عادت در جوامع مختلف شایع و روندى رو به رشد دارد.
4. انواع اهمال کاران و مراتب آن انسان ها گاه به چیزى آگاهى مى یابند و گاه نسبت به آن جاهل اند. امیرالمؤمنین على(علیه السلام) مى فرمایند: «... و عالمکم مسوّف»; 21 آن که عالم و آگاه است در امور روزمره به اهمال کارى مبتلا مى شود و در زمانى دیگر به آن معتاد مى شود. ولى همه به یک نوع اهمال مبتلانیستند.بنابراین،اهما� � کارى داراى انواع ومراتب متعددى است. 22 مى توان گفت:اهمال کاران همگى با صورت مسأله برخورد یکسانى ندارند، چنانچه: 1. برخى اهمال کاران اصلا توجهى به رفتار مسامحه آمیز خود ندارند. در واقع، به نوعى مبتلا به غفلت هستند. 23 بنابراین، باید در انتظار طلوع بیدارى آنان ماند; یا خود بیدار شوند و یا بیدارشان کنند. 2. بعضى به این رفتار خود اعتراف داشته ولى قضاوتى درباره آن ندارند. از آن جا که این افراد به زشتى آن پى نبرده اند، به فکر اصلاح خود برنمى آیند. 3. گروهى از اهمال کارى خود آگاهى دارند ولى آن را چندان زشت نمى شمارند و حتّى این برچسب را به خود مى پذیرند. درمان ایشان نسبت به گروه هاى پیشین، قدرى مشکل تر است. قرآن کریم این گروه را بیش از همه به خسران و زیان نزدیک دیده است، آن جا که مى فرماید: «قل هل ننبئکم بالاخسرین اعمالا، الذین ضل سعیهم فى الحیوة الدنیا و هم یحسبون انهم یحسنون صنعا» (کهف: 103و104); (اى پیامبر) آیا به شما خبر دهیم که زیان کارترین (مردم) در کارها چه کسانى هستند؟ آن ها که تلاش هایشان در زندگى دنیا گم (و نابود) شده، با این حال، مى پندارند کار نیک انجام مى دهند. 4. افرادى که به این نارسایى اخلاقى، روانى توجه پیدا کرده و خود را نیز بر این رفتار نابهنجار سرزنش و ملامت مى کنند، اما راهکار درمان و برخورد مناسب با آن را نمى دانند. نکته: باید توجه داشت که درست به همین دلیل، میزان تأثر و ناراحتى اهل اهمال و تساهل نیز یکسان نیست.
آثار اهمال کارى آثار اهمال کارى را مى توان در امورى چند خلاصه کرد که عبارتند از: 1. بیش تر افراد از تأخیر در انجام کار خود و دیگران پشیمان و ناراحتند. 2. اهمال کاران در خود احساس پوچى و بى ارزشى مى کنند. حضرت باقرالعلوم(علیه السلام) بستر اهمال کارى و تسویف را به دریایى تشبیه فرموده که غرق شدگان در آن ورطه را به هلاکت مى رساند: «ایاک و التسویف، فانه بحر یغرق فیه الهلکى.» 24 3. در بیش تر گزارش هایى که اهمال کاران داده اند، این نکته جلب توجه کرده که همه از بى اعتمادى به نفس خود گلایه کرده اند. 25 4. بالاخره، استمرار بر اهمال کارى انسان را به وادى حیرت و سرگردانى سوق خواهد داد.
2740
کسی میاد با هم پیش بریم؟ تنها انرژی ندارم به کمکتون نیاز دارم دوست ندارم کاره عقب افتاده داشته باشم. می خوام تا نی نی نیمده کلی کارام و انجام بدم اگر پایه باشین ساعت میزاریم میریم به کارهامون میرسیم و میایم به هم انرژی میدیم ساعت هایی که دوست داریم فیلم میبینیم یا استراحت میکنیم و......
آره نی نی گل جون آدم خجالت میکشه.زنگ زدن واقعا کاری نداره ولی عقب انداختن کارها فرصتهامون و میگیره
من مرتب برای خودم بهونه درست میکنم الان زنگ نزنم خوابه الان زنگ نزنم همسرش باشه راحت نیست الان زنگ بزنم شاید داره شام میخوره و......... خلاصه هزار بهونه میارم اما وقتی برنامه ریزی میکنم انجام میدم برای خودم بهونه نمیارم
خواهرم یه مدل دیگه همیشه عقب هست از کارهاش خواهرم الویت نداره کاری که حالا شاید واجب نباشه رو شروع میکنه بعد از کار اصلی و مهمش عقب میوفته
مثال میزنم تا فرق ما رو ببینید من وقتی مهمون دارم: می خوابم میگم حالا زوده حالا وقت دارم کاری نداره و...یه دفعه بلند میشم میبینم وقتم کمه هزاااااار تا کار هم دارم خواهرم وقتی مهمون داره: هنوز غذای مهمونش و نذاشته هنوز تمیز نکرده و.... میره بیرون مثلا لوبیا سبز میگیره هیچی دیگه نصف روزش به پاک کردن و شستن و پختن لوبیامیگذره از کار اصلی و مهمون داری عقب میفته و هول میکنه